CHP İstanbul’u bir kadına emanet ederek tarihinde iyi bir ilki yaşadı.Canan Kaftancıoğlu’nu tebrik ederim.

CHP İstanbul’u bir kadına emanet ederek tarihinde iyi bir ilki yaşadı.

Tam inancımı motivasyonumu kaybediyorum CHP yine yapacağını yapıyor ve tekrar gurur duyuyorum üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi ile. CHP İstanbul gibi en güçlü örgütünü bir kadına emanet ederek tarihinde iyi bir ilki yaşadı. Öncelikle bir kadın siyasetçi ve kadın il başkanı olarak Canan Kaftancıoğlu’nu yürekten tebrik ediyorum. Kendisini gezi parkı sürecinde tanıdık, söylemlerini iyi bildiğimiz, takip ettiğimiz, o tanıdığımız hali ile insan hakları, özgürlükler, dayanışma gibi konulardaki tutarlı duruşunu, il başkanı olarak da ısrarla sürdüreceğine inanıyorum.

Canan Kaftancıoğlu Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nda (TiHV) vaka taraması yaparak ‘İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi’ isimli teziyle ihtisasını tamamlayan bir hekimdir. 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında il başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerini sürdüren gerçek bir partilidir. Kalbi soldan atandır. Yok HDP sempatizanıymış, yok CHP asıl şimdi kaybetmişmiş. Beklenen başarısı,  yarattığı ivme ve rahatsızlıkla doğru orantılıdır beklenen başarısı, öyle korkutmuştur ki bunu bazı manşetlerden bile rahatlıkla anlayabilirsiniz. Bu kadın faili meçhul siyasi cinayetlerin aydınlanması için mağdur aileleri bir araya getirmiş, hakiki bir sosyal demokrattır.

Donanımlı, çalışkan, çizgisini bozmayan ve prensiplerinden ödün vermeyen bu kadını ilk gezi eylemlerinde tanıdık okuduk takip ettik ama şov yapmamıştır bu sebeple pek çok kişi kendisi ile yeni tanışacaktır. Bu kadın Adli Tıp uzmanıdır, yaşamın kıymetini bilir, sokağın sesini dinler, müzik dinler, kitap okur, kitap yazar,  doğaldır, dobradır, samimidir ve ne söylediğini bilen söylediğinin de arkasında duran değil parti içinde vatandaş olarak da ayrıştırmayacak ötekileştirmeyeceklerdendir. ( Hoş parti içinde onu reddedenlere bile bakarak kendisini tanımadan rahatlıkla sevebilirsiniz )

Bu kadın Atatürk’ün askerleriyiz sözü bana militarist geliyor, ben Atatürk’ün yoldaşlarındanım diyerek dünyaya baktığı pencereyi çok da güzel işaret etti. Bence de Atatürk’ün çocuklarıyız, Atatürk’ün yoldaşlarıyız, Atatürk’ün askerleyiz sözü kadar kıymetli ve çok da önemli bir ifade şeklidir. Neden rahatsız oldunuz ? Canan Kaftancıoğlu’nun mavi listesi 325, mevcut il başkanı Cemal Canpolat’ın beyaz listesi de 318 oy aldı evet kıl payı kazandı. Ama KA ZAN DI.

Bu kadın parti içindeki militarist kafalara sıkıntı oldu, olsun da! Parti içinde doğal turnusol görevi görerek bile mevcut fosilleri, kafatasçıları rahatsız ederek bence en birinci görevini seçilir seçilmez yerine getirmiştir. Sadece bu sebeple bile mutluluk vermiştir. Yahu en azından rahatınız kaçsın.

Buyurun diğer tüm siyasi partiler o son derece bayıldığınız militarist söylemlerden ekmek yiyorlar! Yahu biri de başka bir şey desin ne var bunda… Çalışın aklınızı kullanın milli duygularınızı kimseye yem etmeyin demenin milyon şekli var. Birisi de başka cesur söylemlerde bulunsun. Bakınız tüm o milliyetçi duyguları köpürterek var olmuş kim varsa düşünün ki Bahçeli’ye bile en sonunda kendi partisine isyan ettirdi. İlla asker olasın varsa buyur tutan mı var.

Özetle bu kadını yerden yere vuracaklar için şimdiden söylüyorum ki önce bi kendinize bakın. Bu güne kadar neyi çok doğru yaptınız ve neyi çok doğru söylediniz de başardınız? Sadece oy vereceğimiz başka parti bulamadığımız için bizlerden aldığınız oylarla ve papağan siyaseti ile köhneleşmiş soldan uzak rutubetli düşünceler ile var oldunuz. Artık lütfen ‘Susunuz’

Sadece artık bana/ bize/ bizim gibi düşünen partililere “seni anlıyorum “ demek istediği için bile başarıların daim olsun kadın. Diliyor ve umuyorum ki siyaset sahnesinde daha özel görev ve yetkilerle daha uzun yol alsın. Yolun açık olsun kadın.

Ve elbette teşekkürler #KemalKılıçdaroğlu İstanbul gibi en büyük örgütü bir kadına Canan Kaftancıoğlu’na gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

Canan Kaftancıoğlu lütfen inandığın doğrularından vazgeçme kirlenme, değişme…

Umut Kaşan / Didim / 2018 / Ege İdea Dergi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.