SELAM

HAKKIMIZDA

İdea Yayıncılık & Baskı-Tasarım ve Reklam Ajansı Hizmetleri olarak  düzenli yayınlarımız ( Geçmişte basılı yayınlar yapan) Ege İdea Dergi ve g Didim Jet Magazin Gazetesi yanı sıra gerek markanızın, gerek mekânın gerekse de kendi sektörünüzde ortaya koyduğunuz tüm hizmetlerinizin klasik ve digital pazarda daha dikkat çekici bir güce sahip olması için, reklam ve satış pazarlamaya destek olan pek çok alanda hizmetler veriyoruz

 • Medya – Marka planlama, yayıncılık, baskı – tasarım hizmetlerinde son derece tecrübeliyiz.
 • Digital Pazarlamaya son derece hakimiz.
 • Sosyal Medya Yönetimi nedir iyi biliyoruz.
 • Web Tasarım ve Grafik Tasarımda alanında işine çok hakim, pazarlama dilini iyi bilen ve kullanan uzman çözüm ortaklarımız ile hareket ediyoruz.

Daha pek çok konuda sizlerin kendini daha iyi ve daha doğru ifade edebilmesini sağlayacak satış pazarlama desteği sunacak Digital Pazarlamada ihtiyaç duyduğunuz pek çok hizmeti de daha pratik, ekonomik ve daha fonksiyonel çözümler ile ortaya koyan hizmetler sağlıyoruz. ‘ Zor kazandığınız paranızı gerçek ve amacına uygun reklamlar ve yayınlar için harcayınız. “O İŞ BİZDE!”  ( Sorumlu: Umut Kaşan )

EGE İDEA DERGİ ( @egeideadergi)

Ege İdea Dergi”ya da @didimdergi  bölgenin tek Türkçe İngilizce tematik haber yayınlarını yapan, her sayısında farklı konu başlığında çıkan düzenli yayınlarında, kendi özel haberlerini yaratan, renkli haberleri, röportajları, özel araştırmaları, özgün içeriği ve grafikleri ile Didim dışında da temsil yeteneği geliştirmiş, haberlerine güven yaratmış, reklam ve kapak tasarımları ile çok konuşulan sevilen ve takip edilen Didim’in en çok aboneye sahip dergisidir. Ortaya koyduğu yayınlar ve organizasyonları ile Didim’in marka değerini arttıran, özel çalışmalar ile bölgede birbirinden güçlü markaların da öncelikli reklam tercihleri arasında yer almayı başarmış olan pek çok ilke imza atmış olan Ege İdea Dergi’nin zaman içerisinde klasik yayıncılıkta ve sosyal medyada özellikle Facebook ve Instagram platformlarında @didimdergi yi takip eden, güçlü bir iletişim ve haber ağı gelişmiştir.

Son iki yıldır Didim’de yaptığı Yılın Enleri Organizasyonu ile oldukça ses getirmiş, bölge dışından ve yurtdışından da okur ve aboneler geliştirmiştir. www.yilinenlerididim.com sitesi üzerinden yapılan özel anketlerde sitemiz on bin kişiden fazla oylama ve ziyaret almıştır.

Ege idea Dergi kadın girişimci Umut Kaşan sorumluluğunda, Kosgeb Kadın Girişimci desteği ile 2017’de yayın hayatına başlayan Türkçe – İngilizce düzenli yayınları ile bu güne kadar 12 ayrı konu başlığında yayınlar yapmış olup, her ay mutlaka ulusal nitelikte bir isim ile röportajın da yer aldığı Min. 3000 Ad. Baskı ile Didim, Söke, Kuşadası ve Aydın’da ücretsiz dağıtımlar yapar. Ayrıca 10 TL Satış fiyatı ile çeşitli noktalarda satışı da yapılan Ege İdea Dergi’nin yayınlanmış tüm sayılarını “Dergilik” uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak indirip, ücretsiz yayınlar kategorisinden okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulamasında bu güne kadar yayınlanmış tüm sayılarının ücretsiz okunabildiği pek çok digital platformda yer alan dergimiz düzenli yayınlarının tamamını Turkcell Dergilik uygulaması üzerinden pek çok okuyucumuza ulaştı. Turkcell Dergilik uygulaması ‘Android için Google Play & Apple için ise App Store’dan indirilen ve tüm operatörler için ücretsiz bir uygulamadır.

Her sayıda mutlaka ulusal nitelikte özel bir röportaja yer veren Ege idea Dergi bu güne kadar Canan Karatay, Sevgili Elif Dağdeviren, Sevgili Metin Uca, Sevgili Sunay Akın, Sevgili Gülsen Tuncer, Necati ve Saykolar, Zeynep Casalini, Arabesk Kafa, İnci Mercan vb. pek çok sanatçı dostumuz dergimizde konuk oldular.

Bu güne kadar yayınladığımız tüm sayılarımız çok ilgi gördü. İşletme reklamını yapmak ve müşterileri ile iletişim kurmak için dergimizi seçen tüm firmalarımızdan çok olumlu geri bildirimler aldık. Yayıncılığın son derece zor zamanlar geçirdiği son dönemde istediğimiz zaman aralıklarında düzenli yayın yapamasak da pek çok dergi gibi yayıncılık maceramızı sonlandırmadık.

Yılda bir defa yapılan yılın Enleri Özel Sayısı ve Yılın Enleri Organizasyonu ile hiçbir kamu kuruluşundan destek almadan son iki yıldır Didim’de yılın en özel gecesinin organizasyonunun yapıyor ve gündem yaratıyoruz. Tematik sayılarımızda sektörsel özel anket çalışmaları yapıyoruz.  Gerek yerel gerekse de ulusal basında ilçemizi ve firmalarımızı tanıtmaktan Didim dışında temsil yeteneği geliştirmekten de çok mutluyuz.

Yayınlandığı ilk günden bu yana,  gerek editöryal içeriği gerekse de görsel tasarımları ile büyük beğeni toplayan, Didim’de dergi yayıncılığında fark yaratan, örnek alınan yayınlar yapan Bölgenin tek Türkçe İngilizce dergisi olan Ege İdea Dergi, çeşitli kişi kurum ve firmaların reklam tercihleri arasında olup her sayımız gerek baskı yayınlarında gerekse de gidital platformlarda ilgi ile tüketilmektedir.

İlginize teşekkür ederiz.

DİDİM JET MAGAZİN GAZETESİ  (@didimjetreklam )

Jet Magazin Gazetesi bir güç birliğidir. Sorumluluğunu taşıdığımız bir özel bir yayıncılık denemesidir.  Güçlü üç sosyal medya hesabının ortaya koyduğu, magazin yayıncılığı yapan, ücretsiz dağıtılan ve her on beş günde bir yayın yapacak olan Jet Magazin Gazetesi’ni oluşturan bu üç güçlü hesabı daha yakından tanımanızı isteriz.

Ege İdea Dergi ya da @didimdergi  bölgenin tek Türkçe İngilizce tematik haber yayınlarını yapan, her sayısında farklı konu başlığında çıkan düzenli yayınlarında, kendi özel haberlerini yaratan, renkli haberleri, röportajları, özel araştırmaları, özgün içeriği ve grafikleri ile Didim dışında da temsil yeteneği geliştirmiş, haberlerine güven yaratmış, reklam ve kapak tasarımları ile çok konuşulan sevilen ve takip edilen Didim’in en çok aboneye sahip dergisidir. Ortaya koyduğu yayınlar ve organizasyonları ile Didim’in marka değerini arttıran, özel çalışmalar ile bölgede birbirinden güçlü markaların da öncelikli reklam tercihleri arasında yer almayı başarmış olan pek çok ilke imza atmış olan Ege İdea Dergi’nin zaman içerisinde klasik yayıncılıkta ve sosyal medyada özellikle Facebook ve Instagram platformlarında @didimdergi yi takip eden, güçlü bir iletişim ve haber ağı gelişmiştir.

Umut Kaşan ya da @dualiteli  bağımsız yayıncılık yapan Ege İdea Dergi’nin kurucu editörü, yazar  gazeteci ve creatif tasarımcı @dualiteli de Didim’in, çevre il ve ilçelerin de yakından takip ettiği gerek haberci kimliği ile gerekse de profesyonel grafik tasarımcı kimliği, aktif sosyal medya kullanıcısı olması sebebi ile oldukça tanınan ve takip edilen sevilen içerik üretici renkli kişiliktir. Birbirinden farklı sektörlerde, farklı bölgelerde, pek çok kişi- firma ve markaya başarılı hizmetler de veren, geleneksel hale gelen özel organizasyonlara imzalar atan Umut Kaşan, Didim’e farklı platformlarda çeşitli hizmetler geliştirmiş, Didim’in marka değerine sahip çıkan, Dijital pazarlamaya son derece hakim ve deneyimli, iletişim becerileri üzerine tez çalışması bulunan, Didim’de son üç yıldır gelenekselleşen “ Yılın Enleri” Organizasyonu gibi zor ve yüksek bütçeli etkinlikleri tek başına finanse edebilen, organize edebilen girişimci kişilik @dualiteli bu organizasyonları, organizasyonlara ait tüm tanıtım ve duyurularını tüm klasik reklam argümanlarını reddederek, kişisel Facebook hesabı üzerinden oluşturduğu güçlü iletişim ağı ile tek başına organize etmesi ve başarılı olması ile zamanla takdir toplamış, zaman içerisinde de Facebook sayfası güvenilir kabul edilen sevilen ve takip edilen sayılı çok takipçili Facebook içerik üreticisi sayfalardan biri haline gelmiştir. Umut Kaşan aynı zamanda dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi konusunda da danışmanlık ve eğitmenlik yapar, bu alanda başka kişi- kurum ve firmalara da profesyonel hizmet verir.

Didim Jet ya da @didim_jet_sosyete Didim’in en çok takipçili fenomen hesaplarındandır. Düzenli ve eğlenceli paylaşımları ile çok takip edilen sosyal medya hesabı @didim_jet_sosyete sosyal yaşam ve magazin portalı olarak, öncülük yapmış @didim_jet_sosyete özellikle instagram hesabı ile sağladığı iletişim, reklam ve hizmet ağını, profesyonel ajans desteği alarak korumuş ve geliştirmiş,  günden güne gelişen dijital paltformlarda farkını ortaya koymuş, sağladığı bu hizmet ve özgün sayfa yönetimi ile zamanla daha da çok sevilmiş, artan takipçisi ile Didim dışında da güzel bir dijital ağ geliştirmiş, taklitleri olan Didim’in bir numaralı sosyal yaşam ve magazin platformuna dönüştürmüştür.

Didim’in bir numaralı sosyal yaşam ve magazin portalı @didim_jet_sosyete @didimdergi ve @dualiteli ile devam eden başarılı çözüm ortaklığını “Jet Magazin Gazetesi” @didimjetmagazin ile gazete yayıncılığına taşımıştır.

METİN YAZARLIĞI

Web Sitesi İçerik Üretimi ve Metin Yazarlığı: Anlatılmak istenilen fikrin sözcüklere dönüşmesi görüntünüz, kadar önemlidir. İşinizi nasıl anlattığınız, kendinizi nasıl tanıttığınızı önemsiyoruz. Kopyala yapıştır metinlerden uzak, size özel tüm hizmetlerinizi en ufak detayları kaybetmeden, işinizde ve hizmetlerinizdeki tüm farkınızı ortaya koyarak basit ve net anlatımlarla ve özel görsel tasarımları ile tanıtırız.

Klasik yayıncılık sektöründe ya da web sitenizde, kurumsal sosyal medya hesaplarınız gibi internet ortamında firmanız adına özgün, yaratıcı içerikler üretiyoruz. Farklı alanlarda içerik üretebilen metin yazarlarımız; pazarlama, tanıtım ve reklam amaçlı özel hizmetler de sağlıyor.

GRAFİK TASARIM

 • Logo Tasarım, Kurumsal Kimlik Tasarımı, Ürün Tasarımı gibi Tüm Tasarım Hizmetleri
 • Katalog Tasarımı, Reklam Tasarımı, Broşür, El ilanı Kartvizit Tasarımı gibi Tüm Basılı işler
 • Etiket ve ürün tasarımı, Billboard / Raket Tasarımı, Tabela Tasarımı gibi tüm tasarım hizmetleri ve Tüm Promosyon Ürünleri  Hizmetleri

KURUMSAL KİMLİĞİNİZİ GELİŞTİRİRİZ YOKSA DA HAZIRLARIZ

Kurumsal kimlik olarak nitelendirilen kavram aslında adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi bir firmanın, kurumun, vakfın ya da bu tip başka oluşumların hem şirket içinde hem de şirket dışında duruşunu, davranışını, imajını temsil eden kavram, yani şirketin kimliğidir.

 • Kurumsal kimliğin birçok ögesi vardır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse eğer; firmanın ürettiği ürünler ve bu ürünlerin ambalajları, bina, ofis ya da şantiye alanları gibi firmaların içinde yer aldıkları çevre, firmalara ait tabelalar ve diğer çeşitli yönlendirme araçları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kurum içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, firma elemanlarına ait kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmaların verdiği sertifikalar, firmalar tarafından çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ait kataloglar, reklamlar veya broşürler, ayrıca firmaların eğer var ise bayrakları ya da ajanda, takvim, bloknot gibi promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan bazı ögeleridir. Tabii ki bunun yanında, firmaların web siteleri ya da farklı dijital tanıtım yöntemleri hatta Billboard Tasarım Kalıpları da kurumsal kimlik çalışmalarının içinde yer alır.
 • Kurumsal kimlik kavramı görüldüğü üzere, bir firmanın tüm alanlardaki imajıyla ilgilenir. Bu yüzdendir ki firmanın aslında en önemli reklam aracıdır ve oluşturulmasında uzmanlarla çalışılmalıdır.

MARKA YARATMA VE GELİŞTİRME HİZMETLERİ

 • Tanıtım Filmi,
 • Kısa Sosyal Medya Video Reklamlar,
 • Profesyonel Fotoğraf Çekimi gibi Prodüksiyon Hizmetleri
 • Sosyal Medya Hesap açılışları ve yönetimi,
 • Sosyal Medya İçerik Projelendirmesi,
 • Facebook / İnstagram reklamları, içerik üretme ve içeriğe uygun görsel geliştirme gibi tüm sosyal medya hizmetleri
 • Yeni Marka Yaratma Sürecinde ihtiyaç duyduğunuz tüm Reklam Danışmanlığı ve Firmalar adına yıllık reklam bütçesi planlama Marka Yaratma ve Geliştirme Hizmetleri
 • Firmalar ve işletmeler adına Etkinlik Planlama ve Etkinlik Yönetimi, birbirinden özel sosyal sorumluluk projelerinin hazırlaması ve uygulaması,  kutlama, anma ve çeşitli açılışlarda sunum hizmetleri de dahil olmak üzere  çeşitli organizasyonlar düzenlemek
 • Basın ve Halkla İlişkiler Hizmetleri

SOSYAL MEDYA VE İTİBAR YÖNETİMİ HİZMETLERİ

Düzenli paylaşımlar ile kurumsal hesaplarınızın sosyal medyada aktif olmasını ve bu sayede daha fazla potansiyel müşterinin size ulaşmasını sağlarız.

Hesap yönetimi hizmetiyle sosyal medya üzerinden web sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızda yapılan yorumlara ve direkt mesajlara hızlı bir şekilde cevap vererek marka itibarınızı üst kademeye çıkartırız.

Etkili bir sosyal medya yönetimi için öncelikle hedef kitle analizi yapılmalıdır. Bölgemizi bölge insanımızı alışveriş tercihlerini, rakip firmaları ve bütçe yapılandırmalarını iyi tanıyoruz. Yakından takip ediyoruz. Gerektiğinde her sosyal medya platformu için farklı yaklaşımlar sergileyerek böylelikle de kitlelerin dilinden konuşarak müşterileriniz ile yakınlaşmanızı sağlıyoruz.

Doğru içeriğin doğru görsel ile buluşması ve kitleler için etkileyici paylaşımlar hazırlamak bizim işimiz. Alanında profesyonel grafik tasarımcı ve reklamcılar ile çalışıyoruz.

Reklam Stratejinizi ve Reklam Bütçenizi Belirleriz: Hedef kitlenize, size uyan en doğru şekilde sesleniriz. Potansiyel müşterilerinizin ilgisini çeker, hedefimize yönlendiririz. Size reklam danışmanlığı yapar size ve firmanıza en uygun reklam bütçesini yaratarak en etkili reklamları daha ekonomik olarak yapmanızı sağlarız.

İçeriklerinizi Planlarız: Düzenli içerik planlar, real-time çalışmaları yaparız. Kampanyalar düzenler, etkileşimi arttırır sosyalleşiriz. Özel günlere uygun özel içerikler ile fark yaratmanızı sağlarız.

İmajınızı Hazırlarız: Marka kimliğinize uygun içerikler hazırlar, firmanızı tekdüzelikten kurtarırız. Size uygun Kurumsal kimlik geliştirebilir gerekiyorsa Logo’nuzda revizyon ya da iyileştirme çalışmaları yaparız. Görsel kalitesini arttırır, söylemek istediğimizi net olarak ifade ederiz.

Kampanya ve Etkinlik Yönetimi Planlarız: Marka kimliğinize uygun içeriklerle Özel Etkinlik Yönetimi hazırlar,  Size özel kampanyalar- İndirim günleri gibi özel satış hamleleri ile kullanıcıyı aksiyona çağıracak sosyal medya paylaşımları ile İnteraktif kampanyalar hazırlar, online ve offline etkileşimler yaratırız. Sosyal medyanın fenomenleri, kanaat liderleri ve alanında uzman kişileri ile markanızı dijital anlamda geliştirecek kampanyalar planlar ve yürütürüz. Size uygun promosyonlar hazırlar ve üretiriz.

MEDYA PLANLAMA BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER

Doğru reklam analizi ve bütçe yapılandırması ile Gazete ve Dergi Reklamlarında klasik medya unsurlarında etkili bir biçimde yer almak, size ya da firmanıza ait haberlerin ve reklamların paylaşılmasını sağlamak müşterileriniz tarafından güvenilirlik sağlar. Biz sizin için bu planlamayı ve halkla ilişkiler hizmetini sağlıyoruz. Gerek sosyal sorumluluk projeleri ile gerekse de çeşitli etkinlik planlamaları ile firmanızın ve ürünlerinizin tüm doğru kanallardan tüketiciye ulaşmasını sağlıyoruz.

Her Türlü Tasarım ve Promosyon Ürünü Hizmetleri: Kartvizit, Katalog, Broşür, İnsert, Poster, Afiş, katlanır dosya ya da size özel promosyon ürünleri ajanda, çanta, bayrak vb. ve matbu evraklarınızın tasarımlarını ve üretimlerini amacına en uygun, en yaratıcı ve ekonomik çözümlerle oluşturuyor ve üretimini sağlıyoruz.

İdea Yayıncılık & Baskı-Tasarım ve Reklam Ajansı Hizmetleri ( Umut KAŞAN )

Tel/ Whatsapp : 0 535 514 7828 / 0 538 550 7891

Adres: Efeler Mahallesi 1433 Sok. Atatürk Bulvarı. Cumhuriyet İş Merkezi No:2 K:3 D: 15-17 Didim/ Aydın

BİZİMLE İLETİŞİM KURMAK İÇİN

UMUT KAŞAN: 0 535 514 78 28 / 0 538 550 78 91 / 0535 715 3015

Facebook : Umut Kaşan @umutkasan
İnstagram  – Twitter – Facebook : @dualiteli @egeideadergi
(Dualite: İkili hal gibi bir anlamı var, ikililik demektir.)

Konular

E- Bülten

  Sosyal IDEA

  Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.