Zümrüttepe Arsaları

ZÜMRÜTTEPE ARSALARI

Yatırımcının Gözü Didim’de…  Zümrüttepe gün geçtikçe değer kazanıyor.

Didim Akyeniköy Mahallesi, Bodrum Milas yolundan Didim ve Akbük yoluna döndüğümüzde yaklaşık 3.3 km sonrasında sol tarafa doğru 800 mt civarı girdiğimizde Yeşiltepe’ye ulaşıyoruz. Yeşiltepe’den de yaklaşık 2 km daha gidince de Zümrüttepe’ye ulaşıyoruz. Öğreniyorum ki Yeşiltepe 80’li yıllarda 1980 parselden oluşan bir arsa kooperatifiymiş. Bölgenin gelişimi oldukça yavaş ilerlemiş fakat şu günlerde çok kıymetli ve satış rakamları zirve yapmış durumda. Konuştuğum emlak ve gayrimenkul uzmanları yatırım dünyası uzmanları bölgenin son 5 – 6 yıldır çok iyi prim yaptığını ve hala da yapmakta olduğu konusunda hemfikir.

İşin aslı bu yerleşim alanı için Didim merkeze çok yakın hemen burnumuzun dibinde diyemem Didim’den yaklaşık 15 kilometre civarı yol yapmak gerekiyor fakat ulaşım yolu sakin huzurlu ve keyifli. Gerçi büyükşehirlerin mesafe anlayışı ile birbirine çok yakın olan iki noktaya korkunç trafik çilesi içerisinde 45’dk da bile gidilemediğini düşünürsek aslında bu bölge gerçekten de burnumuzun dibinde demeliyim galiba.  Didim’in gün geçtikçe artan ve yükselen sevimsiz binaları, daha çok betonlaşma ve şehirleşme çabalarına inat adından da anlaşılacağı gibi yeşilin ve doğanın henüz bozulmadığı, sabah toprak kokusunu içinize çekebileceğiniz , havası tertemiz kendiliğinden çıkan çiçeklerin ve zeytin ağaçlarının içinde, güne horoz sesleri ile başlayabileceğiniz yıllarca çalışıp çabalayıp yaptığınız birikimin yatırımın keyfini konforunu sürebileceğiniz bir yerleşim alanı Yeşiltepe ve Zümrüttepe.

Aslında şehirde kaybettiğiniz sağlığınızı da verir bu bölge çünkü yüksek oksijen oranı ile tam bir şifa sahası.  Kendi halinde yeni yeni keşfedilmiş gün geçtikçe değer kazanan küçücük bir yerleşim alanı ve de hali hazırda kendince hizmet veren restoranları ve camisi bile oluşmuş. Denize ve plaja olan mesafesi 7,5 km civarında.  Ayrıca muhteşem koylar, muhteşem bir deniz ve keyifli saatler var 5 dk’lık bu keyifli yolun sonunda. Akbük merkeze ise 10 km. Bu bölgede yazlık ya da yaz kış yerleşim gösteren yaklaşık 500 civarında da villa olduğunu öğreniyorum.  Her geçen gün başka yeni ve şık villaların yapıldığını söylemek hiç yanlış olmaz sanırım. Arsaların tamamına yakınının 700 km ve üzerinde olması sebebi ile daha çok Avrupa’dan rağbet gördüğünü de belirtmeliyim. Sonuçta gün geçtikçe gelişen ve yüksek konfor sağlayan prefabrik konutlardan biri ile doğanın içinde çok daha ekonomik yaşam oluşturup kendi hobi bahçenizde kendi yetiştirdiğiniz sebzeleri pişirip Zümrüttepe’nin tertemiz havasıyla sağlık bulup günü gelince şahane bir villa da yapabilirsiniz. Belki de gün geçtikçe değer kazanan fiyatları gün geçtikçe katlayan bu bölgeden yatırım amaçlı aldığınız ikinci arsanın satışı ile bu sevimli ve bereketli arazi size villa bile hediye eder vakti zamanı gelince diye düşünüyorum.

Konuştuğumuz Eren Gayrimenkul & İnşaat yetkilileri başta olmak üzere diğer yatırım ve gayrimenkul uzmanları Zümrüttepe’nin yükselen talep ve rağbet değerinin sebebi olarak da Didim’de ve Akbük’de böylesi büyük arsaların olmamasına var olanların da çok pahalı olmasına bağlıyorlar. Aynı zamanda kendi bahçesinde ekip biçmek isteyenlerin , kendi meyvesini yetiştirmek kendi ürettiği sebzesini yemek , kendi dünyasını yaratmak isteyenlerin de gün geçtikçe arttığını öğreniyorum.  Yatırımcının gözdesi olan bu bölge yani Zümrüttepe stresli şehir hayatından kaçan geleceğe ve sağlığına yatırım yapanların yeni yeni keşfettikleri gün be gün değer kazanan bir bölge. Üstelik Aydın’ın Büyükşehir olması ile birlikte bu bölgede pek çok eksik hizmet de son dönemde faal hale gelmiş. Ana yollar asfaltlanmış hatta ara yollara da başlanmış. Belediye denetimli minibüsler ve özel minibüsler bu bölgeye ulaşım hizmeti de sağlıyor. Bölgenin gün geçtikçe artan değerine paralel olarak hizmet ve konforu da giderek artıyor yakınlarda Muğla’ya doğrudan bir anayol da yapılacak demek yanlış olmaz sanırım.

Zümrüttepe arsaları ise Yeşiltepe’nin hemen bitişiğinde. Bu arsaların da her biri  400’m2 ve üzerinde üstelik de fiyatları Yeşiltepe’den de ucuz. Üstelik Zümrüttepe Arsaları’nın imar durumu Yeşiltepe’den daha da yüksek olduğu için daha verimli olduğu bilgisini alıyorum. Bölgede arsaların satışlarını yapan Eren Gayrimenkul & İnşaat yetkilileri bana imar durumu %20 dir diyorlar. %20 imarlı ne demek diye sorduğumda ise 400’m2 lik arsaya 80 m2 alt,  80 m2 üst olarak 160 m2 de mükemmel bir villa inşaa edebilir hatta isterseniz çatı katı ve teras da yapabilirsiniz yani totalde kullanım alanı 240 m2 olur geriye de 300 m2’lik bahçe için alan kalır tabii siz garaj ve havuz da yapabilirsiniz diyorlar. Zümrüttepe’de  arsa fiyatları şu günlerde öğrendiğime göre 90 bin bandında ilerliyor.

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.