Didim Kayı Olive Oil Kalitesi Tescillendi

DİDİM KAYI OLİVE OİL

 

Zeytindostu Derneği’nin artık geleneksel hale gelen ve Zeytinyağının Oskarları olarak nitelenen Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın ödül töreni Gaziantep’te gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden üreticilerin markalarının kalitelerini tescilletmek için yarıştığı 6 aylık maratonun sonunda kimyasal ve duyusal analizden geçen markalar bronz, gümüş, altın ve bu yıl ilk kez verilen premium altın ödüllerinin sahibi oldular. Zeytindostu Derneği’nin gelenekselleşen Ulusal Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nın11.’ci sinin ödül töreni Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Ticaret Borsası’nın işbirliği ve ana sponsorluğunda Gaziantep Tuğcan Otel’de yapıldı. Ödül gecesi öncesi ve sonrası gerçekleştirilen etkinliklerle kente adeta zeytinyağı günleri yaşatan organizasyonun finali yoğun bir katılıma sahne oldu. Kalitelerini tescilleten firmaların ödüllendirildiği geceye ev sahibi Zeytindostu Derneği’nin Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Dernek geçmiş dönem başkanı ve zeytinyağı tadım uzmanı Abidin Tatlı, Uluslararası Zeytinyağı Konseyi Tadım Paneli Lideri Gino Celletti, Zeytindostu Derneği üyeleri ile Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda zeytin üreticisi katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Zeytindostu Derneği Başkanı Murat Çetin yaptığı konuşmada derneğin amacı ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. “Amacımız, Türkiye ve dünyada zeytinin korunması, üretimin ve zeytinyağı tüketiminin artırılmasına yönelik faaliyetler sürdürmek bunların yanı sıra üreticileri ve tüketicileri her anlamda bilinçlendirmektir” dedi.

Zeytindostu Derneği’nden ‘Didim Kayı Olive Oil’e de Altın Madalya geldi.  Didim Zeytin işletmeleri üretimi olan KAYI’nın kalitesinin tescillenmesi ve Altın Madalya ödülü alması üzerine üretici ortaklardan olan Dr.Hilmi Yıldırım kişisel sosyal medya hesabından mutluluğunu ve teşekkürlerini paylaştı .

‘Zeytin Dostu Derneği Zeytinyağı kalite yarışmasında Didim Zeytin İşletmeleri Ltd.Şirketimizin Didim Kayı Olive Oil Markamız ile Didim’e bir Altın Madalya da biz kazandırdık. Bu kaliteli yağın üretiminde en büyük emeği geçen ustamız Ömer Saçlı’ya yağcılarımız Akın Yarımkaya’ya ve Yahya Murat Balaban’a Fabrika müdürümüz Mehmet Çoban’a, zeytinin toplanmasından itibaren emeği gecen bütün emekçilerimize, ayrıca ilk defa katıldığımız bu yarışmada bize yol gösteren başta kardeşim Osman Ayyıldız’a ve Bekir İşlek Bey’e, Halil Temizel kardeşime Yesari Cağlar ağabeyime, etiket tasarımımızı üstlenen ve devamlı desteğini yanımızda gördüğümüz İdea ajans ve Umut Kaşan Hanıma; fabrikamızın teknik farklılığını bize kazandıran Haus(Hakkı Usta) firmasına; Özelliklede Bu ödül töreninde bizi yanlız bırakmayan değerli abim Bülent Öz ve eşi Meltem Hanım’a, Baldızım Selda Darıcı ve bacanağım Atilla İlhan Darıcı’ya yengem Müzeyyen Kafadar ve sevgili eşim Gülay Yıldırım’a Dayım Bilal Kafadar ile birlikte ayrı ayrı tesekkür ederiz.

Hep birlikte daha nice ödülleri Didim’ e kazandırmayı diliyoruz.’

Zeytin Dostu Derneği Zeytinyağı kalite yarışmasında Didim Zeytin İşletmeleri Ltd.Şirketinin “DİDİM KAYI OLIVE OİL” markası ile DİDİM’ e Altın Madalya kazandıran ödüllü zeytinyağının tüm marka görselleştirme ve kurumsal kimlik tasarımlarını gerçekleştiren İdea Ajans’ın tasarımcıları olarak her bir ürün tasarımına ayrı ayrı çok emek verdiğimiz Didim Kayı Olive Oil’i aldıkları bu özel ödül için tebrik ediyor, bizi tercih ettikleri için tekrar teşekkür ediyor ve elbette başarılarının devamını diliyoruz.

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.