Amatör Spor Kulüplerini Kim? Nasıl Denetliyor?

DİDİM BELEDİYESPOR KLÜP YÖNETİMİ, KLÜBE DESTEK İÇİN HALKI KONSERE DAVET ETTİĞİ, SANATÇI KORAY AVCI KONSERİNDEN ELDE EDİLEN GELİRİ DE ŞEFFAF BİÇİMDE KAMUOYU İLE PAYLAŞACAK MIDIR? 

Biliyorsunuz #DidimAmfiTiyatro yaklaşık bir ay kadar önce 30 günlüğüne 2886 sayılı D.İ.K.’nun 45 maddesine göre Açık Teklif Usulü ile kiraya verilmek üzere ihaleye çıkılmıştı. 23 Haziran (dahil) 2023 ila 27 Ağustos (dahil) 2023 tarihleri arasında kalan Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayacak şekilde ihale edilen Amfi Tiyatronun etkinlik tarihleri de belli oldu. Birbirinden değerli sanatçıların konserleri satışta.

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Saygın Yapı Didim Belediyespor, kulüp yararına 4 Ağustos Cuma günü saat 21:00’de Koray Avcı konseri düzenleyecek. Mavi beyazlı yönetim adına, kulüp Başkanı Murat Küçüker kulüp yararına düzenlenecek konsere tüm Didim halkını davet ederek, yerel basın üzerinden kulübe destek olmaları çağrısında bulunuyor. Bu arada Koray Avcı biletli konser için biletler Biletix, amfi tiyatro, Alaçatı Muhallebicisi ve Altınkum sahilde satışa sunuyormuş.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ KİM NASIL DENETLİYOR
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ KİM NASIL DENETLİYOR

İyi bildiğiniz gibi 3 bin 500 kişi kapasiteli Didim Amfi Tiyatro’nun açılışını yapan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay , Didim Amfi Tiyatro’yu Didim halkına hediye etmişti. Didim Belediyespor Spor kulübü yararına düzenlenen bu Koray Avcı konserinde bilet fiyatları Biletix sitesinde ilan edildiği hali ile aşağıdaki gibidir. Buradan Linke Tıklayarak konserleri ve bilet satışlarını sizler de kontrol edebilirsiniz. Elbette ihaleyi alan firma ticaret yapıyor. Elbette yapılan konserlerden ticari bir gelir elde etmesi, ödediği bedeli kazanmak istemesi son derece normaldir. İhaleyi alan firma istediği konseri yapar, istediği bedelden de satar ve muhasebesini kendi yaratır, kimse bu duruma müdahale edemez. Ancak;

Maalesef sporun siyaset ile iç içe olduğu günümüzde, Didim halkı olarak, adı “Didim Belediyesipor” olan, Saygın Yapı Didim Belediyespor spor kulübü, Didim halkından spor kulübüne destek istiyorsa şeffaf bir yönetim anlayışı ile, bu yardım konserine yönetimi kulübe destek Koray Avcı konseri için kaç adet bilet basılmıştır? Ne kadar bir gelir elde edilecektir? Elde edilen bu gelir nasıl kullanılmıştır gibi bazı sorulara da cevap hazırlamak durumundadır. öncelikle çok merak ediyorum yapılan bu satış kimler tarafından nasıl denetlenmektedir?

Koray Avcı Konseri bilet fiyatları Biletix internet sitesi üzerinde aşağıdaki gibi duyuruluyor :

  • A BLOK 2. Kategori için ₺1.320,00 ₺, 3. Kategori ₺825,00 ₺
  • B BLOK 1. Kategori ₺1.650,00 ₺
  • C BLOK 2. Kategori ₺1.320,00 ₺, 3. Kategori ₺825,00 ₺
  • D / E / F BLOK 4. Kategori ₺ 444,00 ₺ den satışta .

Didim Belediyespor Yönetimi bu konserden elde edilen geliri şeffaf bir biçimde Didim Halkı ile paylaşılacak mıdır?  Zira içerideki toplam kişi sayısı ile satılan bilet sayısı eşdeğer olmayacaktır, çünkü çok iyi biliyorum ki bazı iş insanlarımız Didim Belediyespor kulüp yararına olduğu için, kulübü sporu ve sporcuyu desteklemek toplu bilet alımları yapacak belki de kendileri konsere bile gidemeyecektir. O halde soralım AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİ KİM, NASIL DENETLİYOR?

Bu güne kadar Didim Belediyespor adına yapılan hangi etkinlik ve geliri kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaşıldı? NEDEN PAYLAŞILMIYOR? 

Umut Kaşan / Ege idea Dergi – Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.