TİP: ‘Birlikte yöneteceğiz sloganları ile seçime girenler “Ben yaptım” zihniyetini sergiliyor.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Didim İlçe Örgütü, Altınkum Yazarlar Festivali’nin Kent Meydanı’na taşınmasıyla ilgili açıklama yaparak, “Didim’i renksiz, gri bir ortamdan daha karanlık bir ortama sürükleyecektir.” dedi.

Tip Didim Basın AçıklamasıAltınkum’un sahip olduğu mikro düzeydeki bu sanat etkinliklerinin daha da çoğalıp, Didim geneline de yayılmasını beklerken, “Sanat Sokağı” adı altında dar bir bölgeye sıkıştırılmak istenmesi, Altınkum’u, hatta Didim’i renksiz, gri bir ortamdan daha karanlık bir ortama sürükleyecektir.

Yıllardır süren Altınkum Yazarlar Festivali bugüne kadar yüzlerce değerli yazarımızı ağırlamış, onların Didim’den memnun ayrılmalarını sağlamıştır. Bunun sebebi Altınkum’un kalabalığı ve yazarların bu kalabalıktan gördüğü ilgidir. Altınkum Yazarlar Festivali, Altınkum’da sembol olmuş bir karaktere sahipti.

Kent Meydanın da yapılabilecek onca etkinlikleri göz ardı edip, Altınkum Yazarlar Festivali’nin buraya taşınması tam anlamıyla yetersizliktir.

Bir başka konu da; Didim’in en önemli kültür-sanat faaliyetlerinden biri olan ve bir avuç insanın özverili çalışmalarıyla Didim’e kazandırdıkları ve bu sene 14.’sü düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları Festivali’nin de tarihinde ilk defa belediye desteğinden mahrum bırakılmasıdır.

Bütün bu gelişmeler Didim’in geleceği konusunda endişelerimizi arttırmaktadır.

“Birlikte Yöneteceğiz” sloganıyla seçime giren belediye başkanı, katılımcı demokrasinin izlerinin silerek, ilk üç ayda, “Ben yaptım” zihniyeti sergilemektedir. 

Bulabildiği her duvara, Didimlilerin parasıyla yaptırdığı devasa fotoğraflarını asmaktan çekinmeyen bir kişilikten daha fazlasını beklemek her ne kadar anlamsızsa da Didim halkına karşı sorumluluğumuz gereği bu açıklamayı yapmak zaruri olmuştur.” ifadeleri yer aldı.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.