TAŞBURUN BALIKÇI BARINAĞI DA BALIKÇISI DA DOLMUŞ TAŞMIŞ ÇÖZÜM İSTİYOR !

Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki, Akköy Mahallemizdeki bölgemizin tek balıkçı barınağı olan Taşburun Balıkçı Barınağınındaki balıkçılar liman içinin dolması sebebi ile teknelerinin giriş çıkış yapamadığından ve barınak şartlarının iyileştirilmemesinden şikayetçi.

Akköy Su Ürünleri Kooperatifi Balıkçıları yaşadıklarını sorunları dile getirmek için Didimli bazı STK lar ve Didimli Gazeteciler ile Akköy’de buluşarak, düzenledikleri bilgilendirme toplantısında yaşadıkları sorunlarını dile getirdiler.

BÜYÜK BALIK KÜÇÜK BALIĞI YER Mİ  ?

Didim Çevre Platformu ve Didim Turizm Derneği’nin katıldığı buluşmada, balıkçılar liman içinin dolması sebebi ile işlevsiz hale gelen Taşburun Balıkçı Barınağına dair tüm taleplerini resmi kurumlara da ilettiklerini ayrıca da konuya dair süreçte Taşburun Balıkçı Barınağının ilgili mevzuata aykırılıkları sebebi ile iptal edilen ihalesi olduğundan bahseden Akköy Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Bilal Cevizci ‘Kooperatif olarak iptal edilenen ihaleye tekrar girmemiz çok zor görünüyor. Bizler küçük balıkçılarız. Bu ihaleyi bölgedeki büyük balık çiftlikleri alırsa bundan en çok Didim’in yerel balıkçılığı zarar görür. Konu hakkında yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Aslında liman hepimize yetecek kadar büyük fakat zaman içerisinde akıntı ve rüzgarla dolmuş durumda. Bu duruma acil bir çözüm getirilmeli çünkü giriş çıkış bile yapamıyoruz’ dedi.
#umutkaşan #egeideadergi  

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.