SÜSLÜ KADINLAR DİDİM’DE DE BİSİKLET TURU YAPTILAR

Dünyada 30 ülke ve 150 kentte eş zamanlı olarak yapılan ve bu yıl 9.’su gerçekleştirilen süslü kadınlar bisiklet turu Didim’de de renkli görüntülere sahne oldu.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında Sema Gür’ün “Hadi kızlar süslenip püslenip bisiklet turu yapalım” demesi ile doğan ve ardından tüm Türkiye’ye ve hatta Dünya’ya yayılan yılda sadece bir kez yapılan bir farkındalık etkinliğidir.

Dünyanın en renkli ve yaratıcı eylemi olarak kabul edilen kadın hakları ve eşitliğine, yollarda sadece motorlu taşıtların olmadığına, bisiklet sürücülerine saygı gösterilmesi gerektiğine dikkat çeker  ve de yerel yönetimlerin çağdaş kentlerin olmazsa olmazı bisiklet yollarına vermesi gereken önemi hatırlatır.  Çok sayıda kentte yapıldığı gibi Didim’de de her yıl yapılan ve birbirinden renkli görüntülere sahne olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliğinin Didim organizasyonunu Ayşe Sümer yaptı.

“Umut Kaşan’la Didim’de Hayat” haberidir. www.hurriyet.com.tr link’e tıklayarak Hürriyet Ege’de yayınlanmış haberimize ulaşabilirsiniz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.