ÇEKİMLERİ BİTEN DİDİM TANITIM FİLMİNİN GİZEMLİ SPONSORU MERAK KONUSU?

Didim’in tanıtılması ve markalaşması adına birbirinden özel projeler yapan Ajans İdea Kurucusu Umut Kaşan Didim’in tanıtımı için özel bir tanıtım filmi çektiklerini sosyal medyadan #YaşayanŞehirDidim etiketi ile duyurdu. Gizemli sponsorlarına teşekkür ederek çekimlere başlayan çekim ekibi, gece gündüz Didim’i kayıt altına aldı.

DİDİM TANITIM FİLMİ ÇEKİMLERİ BİTTİ
DİDİM TANITIM FİLMİ ÇEKİMLERİ BİTTİ

 

Didim’in deniz, kum, güneş üçlüsünden çok daha fazlasına sahip olduğunu, memleketin dört bir yanından yaşanan göçler ile Didim’in gerçek bir barış ve huzur şehri olduğunu, havasının başta astım hastalığı olmak üzere pek çok hastalığa iyi geldiğini, özellikle korona günlerine özel bir havası olan şifa kaynağı Didim’in tarihi ve doğal güzellikleri kadar, kültürel öğelerine yer verdiklerini, kurgusuz, modelsiz doğal çekimler aldıklarını ifade eden Umut Kaşan “Film bittiğinde adını öğreneceğiniz, Didim’i çok seven gizemli sponsorumuz tarafından Didim’e armağan edilen Didim tanıtım filmini Turizm Bakanlığına da yollayacağımız için sponsorumuz dahil hiçbir işletme ya da firmanın adını geçirmedik. Genel sponsorluk çalışmalarından farklı olarak Didim için özel bir projeye imza atmamıza vesile olan sponsorumuza çok teşekkür ederiz.

DİDİM TANITIM FİLMİ ÇEKİMLERİ BİTTİ
DİDİM TANITIM FİLMİ ÇEKİMLERİ BİTTİ

Çok daha öncesinde başlayan çekim planlamamızı o günlerde yaşanan sevimsiz yangınlar sebebi ile ertelemek durumunda kaldığımızda, malum yoğun çekim programları içerisinde yeni çekim tarihlerinde istediğimiz kadar geniş zaman ayıramayacağımız için başlarda çok üzüldük. Yine o günlerde bize inanan, projemiz için çok destek olan ve sonrasında biz çekimlere başladığımız günlerde görev değişikliği sebebi ile ilçemizden ayrılan Didim Kaymakamı Halil Avşar’a ve çekimler süresince Didim Belediyesi’ne bizlere sağladıkları tüm kolaylıklar için teşekkür ederim.

“Tarihsel Süreçte Didim’de Yaşanan Göçlerin Turizm Bağlamında İncelenmesi” başlıklı doktora tezive “İkinci Hayatların Kenti Didim” başlıklı kitap bölümünün yazarı, Didim’i çok yakından inceleyen ve birçok akademik araştırmasına Didim’i konu edinen Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Turizm Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Arzu Toker de tanıtım filmimizin her aşamasında benimle çalıştı ve tanıtım filmimize gönüllü destek verdi. Proje araştırma ve geliştirmede de bize yönlendirici olan akademisyen Dr. Arzu Toker Didim tanıtım filminizin ulusal ve uluslararası turizm kongrelerinde gösterimi için çalışmalar yürütüyor.

Aydın İl Kültür Müdürümüz Umut Tuncer ile Didim Tanıtım filmi çekim izinleri için genel kurguyu ve yapmak, ortaya çıkarmak istediğimiz filmi konuştuğumuzda, bizim kadar heyecanlanarak izlemek istediğini belirtti, aldığımız özel görüntüleri ve filmimizi Aydın İl Kültür Müdürlüğü ile de paylaşacağız.

Gerçek anlamda Didim’i tanıtmaya çalıştığımız, belgesel tadında bu özel Didim tanıtımı ile şehir tanıtımına dair birçok ilki gerçekleştiriyoruz. Youtube üzerinden yayınlanacak bu özel proje için, çok daha öncesinden belirlediğimiz kurgusuyla oluşmuş rotalarda, ancak hava şartları ve çalışma şartlarının izin verdiği ölçüde, gece gündüz özel çekimler aldık. Karış karış tüm Didim’i dolaştık diyebilirim. Çok istediğimiz halde hava şartları sebebi ile bazı görüntüleri alamadık.

Değerli ve yetenekli çalışma arkadaşım, her türlü olumsuz hava şartlarına rağmen drone çekimlerini ve “Yaşayan Şehir Didim” filminin çekimleri gerçekleştiren tüm zamansızlık ve imkansızlıkları zorlayan aynı zamanda post prodüksiyonu da üstlenen Viddex Dijital Ajans kurucusu Burak Kuzucu’ya da ayrıca teşekkür etmeliyim.

Didim tanıtım filmimiz diğer şehir tanıtım filmlerinden farklı olarak özel kendi müziği ile yayına girecek. Didim tanıtım filmimizin ‘çok sürpriz’ özel müziklerini hazırlayan Ömer Can Özüaydın’a ve bazen saatler süren çekimler boyunca bizlere destek olan Didim esnafına ve tüm Didimlilere çok teşekkür ederim. Diliyorum ki hayalini kurduğum o özel filmi oluşturabiliriz ve de bu özel tanıtım projesi beklediğimiz gibi karşılık bulur.” dedi.

Yaklaşık 1 ay sonra Youtube üzerinden izleyicisi ile buluşacak olan, oldukça yüksek maliyetlerle hazırlanan ‘Yaşayan Şehir Didim’ Didim Tanıtım Filminin gizemli sponsorunun bir emlakçı ya da inşaat firması olmadığının da özellikle altını çizen yapımcı Umut Kaşan ayrıca ‘Projemizin gereği her şey bittiğinde, filmi izlediğimizde öğreneceğimiz gizemli sponsorumuz Didim’e çok kıymetli bir hediye veriyor. Bu kıymetli hediye için Ajans İdea olarak benimle çalışmalarının mutluluğunu ve büyük sorumluluğunu taşıyorum, dilerim filmimiz çok izlenir, paylaşılır ve beğenilir’ dedi.

Bu haberi  www.hurriyet.com.tr link’e tıklayarak da okuyabilirsiniz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.