ŞİKAYETLER ÇÖZÜM GETİRDİ

Tapu

#Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş yaptığı basın toplantısında “5 Gün ya da en geç 1 Hafta içerisinde #DidimTapuSicil Müdürlüğü’nde kadro yetersizliğinden kaynaklanan şikayet ve sıkıntılara sebep olan birikmiş sorunu çözeceğiz” bilgisini paylaştı.

Norm kadro yetersizliğinden kaynaklanan iş şükü sebepli şikayet ve problemlerin çözümü için Didim Ticaret Odası çözüme yönelik, şehir dışından geçici görevlendirme ile gelecek olan 6 görevli memurun bir buçuk ay süresince konaklamalarını karşılayacak.

Geçici görevlendirmelerin kalıcı hale gelebilmesi için, ilgili sorunun kökten çözümüne yönelik olarak da gerekli norm kadronun artırılmasına yönelik taleplerini de yetkili makamlara iletriklerini ifade ettiler.

#DidimTicaretOdası başkanı #hilmierbaş yaptığı bilgilendirmede ayrıca, bölgede tapu dairelerdeki işlemler karşılaştırıldığında Didim Tapu Sicil Müdürlüğünün iş yükünün Kuşadası ile eşdeğer olduğunu ancak Söke’deki kadro kadar bir kadro ile iş görmek ve hüzmet vermek durumunda kaldığı için bu sıkıntıların yaşandığınığını düşündüğünü ifade etti.

Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlüğü ile de görüşülerek 7 veya 8 norm kadrolu memur atanması için de görüştüklerini konunun kalıcı çözümü için çalıştıklarını ifade etti.
#EgeİdeaDergi #UmutKaşan (@dualiteli ) #didimdergi #DidimjetSosyete #ideadergi @didimdergi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.