Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Gecenin şu yarısı Didim Belediye Başkanı’na kimliği belirsiz kişilerce çirkin bir saldırı yapıldığını, ki her kaynakta farklı bir bilgi ve bilgi kirliliği var, CHP İstanbul Milletvekili M.Akif Hamzaçebi’nin kendi tweetinde paylaştığı bilgiye göre Didim’de 15 kişinin beyzbol sopaları ile Başkan Atabay’a saldırıda bulunduğunu okudum.

Nasıl yani !
Az önce de ben bu satırları yazarken Didim CHP İlçe Başkanlığı’nın Facebook sayfasından da bir paylaşım geldi.
Çok değerli yol arkadaşlarım diye başlayan paylaşım, Didim Belediye Başkanımız A. Deniz Atabay 15 kişilik bir çete tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Şu an hastanededir. Destekleriniz bekliyoruz. Çağrısıydı.

Didim’de neler oluyor !!! Başkana kim, neden ve dahası nasıl saldırdı? Didim Belediye Başkanı’nın korumaları ne iş yapar! Neredeydiler?  Bu güvenlik zafiyetinin mantıklı bir açıklaması var mıdır? Şiddet nereden ve nasıl gelirse gelsin aynı şiddetle kınıyorum.

Didim Belediye Başkanı nasıl korunamaz !!! Bu güvenlik zafiyetinin sebebi nedir? Bu sevimsiz haberi ilk duyuran, Ses Gazetesi’ne göre, saldırı sırasında başkan avukatı ile birlikteymiş. Avukatı ne durumdadır?

Yahu böyle bir şey olabilir mi !!! Farklı farklı bilgiler geliyor. Otel çalışanı olduğu iddia edilen 15 kişi saldırmış. Ses Gazetesi de 4 saldırgandan bahsediyor.
Yahu Belediye Başkanı bu adam! Didim Belediye Başkanı.

Ha bir ha üç ha beş ha onbeş! Korumaları neredeydi? Neden kimse saldırganları durduramadı! Konuya dair sosyal medyada okuduklarım dışında detaylı bir bilgim de yok !
Ben bu yazıyı yazarken Belediyenin Sosyal Medya hesabından paylaşılan bir bilgi de göremedim.

Bildiğimiz şudur. Bugün gün içerisinde, uzun zamandır Didim Belediyesi ile ciddi problemler yaşayan, kamuoyunda ikizkuleler olarak bilinen, daha önce de kaçak yapı gerekçesi ve de çeşitli farklı gerekçeler ile çeşitli zamanlarda, inşaat faaliyetleri durdurulan, fakat geçen yıl görkemli bir tören ile açılış yapan 5* MarilOtel‘in bu sabah saatlerinde işyeri açma ve işletme ruhsatının olmaması sebebiyle Didim Belediyesi Zabıta amirliğince mühürlendiği.

İşte kimisi de yapılan bu çirkin saldırının otel işçilerinin gerçekleştirdiğini yazmış.

Emniyet güçleri gerekli soruşturmayı ivedilikle yapacaktır inancındayım. Yani, niyet de okumayalım ama ortada apaçık uzun zamandır devam eden bir husumet varken, herkesin mühürlenme sırasında bile sevimsiz bir arbede yaşanmaması için dualar ettiği, aynı günün gecesi nasıl olur da Belediye Başkanı yeterince korunamaz !

Şiddet nereden ve hangi haklı sebepten gelirse gelsin aynı şiddetle kınıyorum. Şiddet dilini yüceltenleri ve şiddeti körükleyenleri de kınıyorum.

Bu yazıyı yazarken, durumunun iyi olduğunu öğrendiğim Bu arada herkesin bildiği gibi bu husumet apaçık ortadayken, Belediye Başkanını bile koruyamayan, mevcut güvenlik zafiyetinin bir an evvel yok edilerek, emir kulu tüm belediye çalışanlarının can ve mal güvenliğinin de yeterince iyi korunması gerektiğine dikkat çekmek isterim.

#UmutKaşan #EgeideaDergi #Didim

Didim Belediye Başkanı'na çirkin Saldırı !
Didim Belediye Başkanı’na çirkin Saldırıyı kınıyorum.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.