Didimli Kadınlar, 4 dilde “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz” dedi

Didimli Kadınlar, 4 dilde “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz”Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir gece yarısı hukuksuzca ve keyfi bir biçimde aldığı kararla İstanbul Sözleşmesi’nden tek taraflı olarak ayrılması süreci 1 Temmuz’da resmileşeceğinin belirtilmesi üzerine Türkiye’nin dört bir yanından kadınlar, aylardır sesini yükseltmeye devam ediyor.

Didimli Kadınlar, 4 dilde “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz” dedi
Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir gece yarısı hukuksuzca ve keyfi bir biçimde aldığı kararla İstanbul Sözleşmesi’nden tek taraflı olarak ayrılması süreci 1 Temmuz’da resmileşeceğinin belirtilmesi üzerine Türkiye’nin dört bir yanından kadınlar, aylardır sesini yükseltmeye devam ediyor.

Haklarının bir gece yarısı tek adam kararıyla gasp edilemeyeceğini belirten Didimli kadınlar da, sosyal medya hesaplarından video yayınlayarak, Türkçe, Lazca, Kürtçe ve İngilizce dillerinde “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz” dedi.

Didim Kadın Platformu bileşenleri, 1 Temmuz öncesi hazırladıkları videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşarak, haklarına dönük saldırılara karşı mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerini dile getirdi. Videoda, geçtiğimiz yıl Ekim ayından Didim’de katledilen Hatice Tusu başta olmak üzere katledilen bütün kadınları anarak, “Hayatımı, geleceğimi, çocuklarımın mirasını korumak için İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyorum.” gibi ifadelerde yer aldı.

Çekim montaj ve kurgusunu kadın gazeteciler Umut Kaşan ve Elif Dikbaş‘ın birlikte hazırladığı farkındalık projesi ile Didim Kadın Platformu tepkilerini ortaya koydular.

#istanbulsozleşmesiyaşatır  #istanbulsozleşmesindenvazgecmiyoruz #didimkadinplatformu #yasayansehirdidim

 

Didimli Kadınlar, 4 dilde “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz”
Didimli Kadınlar, 4 dilde “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz”

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.