PAHALI BİR AŞK “MODA”

PAHALI BİR AŞK; MODA

Taylan Efe Ceki

MARKA: PRETTY WOMAN DİDİM

Taylan Efe Çeki – Ege İdea Dergi

Moda nedense her zaman kadınsı gelmiştir kulağa, oysa ki erkek modası da azımsanamaz. Ama bu ay konumuz modanın cinsiyeti değil moda aşkı. Yerleşik hayata geçen insan için giyinmek örtünmekti ama insan şehirli olduğundan beri giyinmek stil sahibi olmak demek. Bu yüzdendir ki sadece tekstil parçası olarak baktığınızda belki binlerce lira etmezmiş gibi gördüğünüz ürünler bir önemli stil sahibinin elinden çıktığı için pahalı birer tasarım haline geliyor.

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’nın tutkulu aşkı değil miydi Dolce&Gabbana’yı yaratan?  İtalyan geleneğine sahip çıkarak yıllardır köklü bir lüks anlayışını modern dokunuşlarla Versace için yeniden yorumlayan Donatella’nınki aşk değildir de nedir mesela? Çoğu İtalyan, birkaç hissedarı Fransız olan dünyanın en büyük moda evi Gucci, eğer işini aşkla yapmasaydı 2015’te dünya çapında 12,4 milyar dolar marka değeri ile dünyanın en iyi 38. markası olabilir miydi?

Bu bahar ve yazın renklerine aşık olunur.

Renklerin kumaş ve objelerle buluştuğu, bedenlerde hayat bulduğu moda; peşinden sürükler, karakter değiştirtir, yarını merak ettirtir.

Mavinin her tonu bu sene gözde ama en çok bebek masumiyetindeki tonları…

Turuncu, sarı, yeşil, kırmızı… İlkbahardan başlayıp yaz sonuna kadar haykıracak aşkı.

Baharın müjdecisi çiçekler, uçuş uçuş elbiseler ve yine tulumlarla aşk yaşıyor.

Bronz teninizle aşk yaşayacak büstiyerler gardroplara yerleşmek için gün sayıyor.

Göbeklerle vedalaşın, aşka sarılın.

We dont know why but fashion always sounds feminine, but truth is, men’s fashion is really considerable. But our subject is not the gender of fashion right now. The subject is the love of fashion. On the contrary of old times, Wearing means to have a style nowadays in city life.

So, for example you see some clothes and you think like they are not worth to cost thousands, but if the same clothes are maden by a fashion designer, it becomes an expensive collection.

Domenico Dolce and Stefano Gabbana’s pationate love was the creator of Dolce&Gabbana.

What is the feeling that let Donatello to collectiving luxury and modern styles together with italian culture for Versace for years? Its love, isnt it?

If Gucci, that consist of Italians and a few French people, did not love this job,could it be in the best brands of the world as 38th in 2015?

 

WE CAN FALL IN LOVE WITH THE COLOURS OF THIS SPRING AND SUMMER

Colours meeting clothes and objects, getting life in bodies, and it makes people to trail it, and maybe let them to change their character… Blue is the favorite colour this year, especially the soft tones of it.

Orange,yellow, red,green will scream the love from the beginning of spring till the end of summer.

The sign of the spring, flowers will be favorite pattern on the dresses and snapsuits…

Bustiers that will fit perfectly with your bronze skin, counting down for the summer..,

Say goodbye to your belly, have a huge hug to love….

Taylan Efe Ceki

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.