‘İyilik iyidir’ Okula yeni ayakkabıları ile gidecekler.

Rize’li iş insanı Vedat Demirhan ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmek için geleneksel hale getirdiği bireysel yardım faaliyetleriyle her yıl daha çok öğrenciye ulaşıyor. 

İyilik iyidir.
Didimli Yardımseverler ‘ iyilik iyidir’ dedi.

ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA, O  KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR. 

İhtiyaç sahibi öğrencileri tespit etmek için önce öğrenci velileri ve okul müdürleri ile iletişime geçiyor. Yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilen gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilere gereken yardımı sağlamak için çevresindeki iyi ve yardımsever kişilerden destek istiyor. Çevresinden aradığı, ihtiyaç duyulan desteğini alarak yardımları tamamlayan sevilen iş insanı, ihtiyaç sahibi öğrencilerin ve ailelerinin hiç haberi olmadan her yıl okullar açılmadan yardımlarda bulunuyor. Yaptığı yardımlar hakkında
Yardım kuruluşları zaman zaman bizleri üzdü. Yaptığın yardımın gerçek ihtiyaç sahibine gittiğini bilmek, paylaşmak çok güzel. Ben de işim gereği sık sık farklı farklı köylerde bulunuyorum. Okula gidip de ayakkabısı olmayan çocuk var mı? diye mutlaka soruyorum. Çoğunlukla kendim yardım ettim ama yıllar içerisinde elimdeki liste kalabalıklaşmaya başladıkça ben de çevremden yardım almaya başladım. Sevgili dostlarım, çalışma arkadaşlarım, iş insanları benim köylerde okula giden ayakkabısız çocuklar var, onlara pabuç yardımında bulunalım mı? Yardım talebimi kırmayarak bana destek verdiler, ismimizi de geçirme diyorlar.  Öncelikle hepsine çok teşekkür ediyorum. Yorucu bir süreç oluyor ama her yıl daha çok ihtiyaç sahibi çocuğumuza yardım etmenin huzur ve mutluluğunu paylaşmaktan da çok mutluyum. Keşke daha çok ihtiyaç sahibi çocuğumuza yardım edebilsek ama biz de bu kadarını becerebiliyoruz. Didimli yardımseverler sayesinde bazı ihtiyaç sahibi çocuklar okula mutlu başlayacaklar. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. ”  dedi.

Umut Kaşan – Ege İdea Dergi / Didim   

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.