İsimleri Nereden Geliyor? Dansöz Hülya Mevkii

İSİMLERİ NEREDEN GELİYOR / Where the names come from?

İSİMLERİ NEREDEN GELİYOR / Where the names come from?
İSİMLERİ NEREDEN GELİYOR / Where the names come from?

 

Didim Dansöz Hülya Mevkii hikâyesini biliyor muydunuz?

Didim’in en bilinen en kıymetli yerlerinden birine adının verileceğinden habersiz, dans ederek hayatını kazanan Hülya Hanım vaktiyle Didim’de herkesten uzak sakin bir ev alarak evine yerleşir. Bu  bölgede zamanla evler yapılar çoğalır, bu bölgede evler ev alanlar değişir ama Dansöz Hülya Mevkii‘nin adı değişmez.

Kendisi ile görüştüğümüz  Didim Özgürses Gazetesinin sahibi Mustafa Öge o günlerde emlakçılık yaparken bu mevkideki ilanlar için günlük kullanımda verilen tarifi, günlük dili olduğu gibi gazete emlak ilanına aktarır. Didim Özgürses Gazetesi’nin o tarihlerde kullandığı Emlak ilanlarında ‘Dansöz Hülya Mevkiinde’ ibaresini girdiği günden bu yana o bölgenin Dansöz Hülya mevkii olduğunu biliyor muydunuz?

Didim Palabıyık Mevkii hikâyesini biliyor muydunuz?

Bu özel bilgiye ulaşmamızda ve siz değerli okuyucularımıza ulaştırmada emeği ve destekleri bulunan Ergün Emlak‘ a tüm okuyucularımız adına teşekkür ederiz.

Where the names come from?

Do you know about the story of ‘’Dansöz Hülya’’  area?

When belly dancer Hülya made it to there  for living, she had no idea that one of the well-known and precious place will be named after her. She bought a peacefull home away from the crowd of the society and settled there. In time, house population got increased around that area. So the area had evolved but the name of it stayed as ‘’Dancer Hülya’’

We had a conversation with Mustafa ÖGE, the owner of Didim Özgürses Newspaper,  and we found out he used the daily speach name for that area, Dansöz Hülya,  in to a real estate page on a newspaper for an advertisement of a propert to explain where exactly it s, since then, that area has been called as Dansöz Hülya.

İSİMLERİ NEREDEN GELİYOR / Where the names come from?
Haber Destek : Ergün Emlak

 

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.