DOKTOR HATASI DEĞİL, YALAN HABER ! YAPMAYIN !!!

Lütfen siz değerli okurlar de sosyal medyada okuduğunuz her habere inanmayın. Haberi; işi haber yapmak olan gazetelerden gerçek habercilerden okuyunuz. Açıkça künyesi, adı kimliği olmayan kaynakların verdiği haber sorumluluğu taşımayan kişi ve kaynaklardan gelen haberleri ciddiye almayınız!

Yalan Haber Yapmayın !
Yalan Haber Yapmayın !

Geçtiğimiz Nisan aylarında, yoğun Pandemi sürecinde, karantina günlerinde yaşanan çok üzücü, hepimizi yasa boğan 6 yaşında minicik bir kız çocuğunun vefat haberini, Bugün Didim’de Doktor hatası diye manşet atarak haber paylaşımı yapan açıkça bir haberci kimliği olmayan, instagram sayfasının dikkatine!

DOĞRUSUNU YAZIYORUM! OKUYUNUZ !!!

Bir manşeti atmadan, haber yapmadan önce konuya, duruma ve olayın tüm detaylarına hakim olun, ve açıkça da haberinizin sorumluluğunu taşıyın.

Haber yapmak sorumluluk almaktır. Açıkça künyesi ve kimliği belli olmayan ve yaptığı bu yanlış haber yüzünden, en çok da biz habercileri töhmet altında bırakan, haberinin eksik ve yanlış olmasından dolayı, manşetinin taraflı olmasından dolayı bizleri en çok da habercileri töhmet altında bırakan sayfa’nın o haberini düzeltiyorum.

OLAY NEDİR?

Çocuklarını Didim Devlet Hastanesine getiren ailemiz, aynı gün içerisinde İzmir’de ismini veremediğim büyük bir alışveriş merkezinde günde yaklaşık en az 200 kişinin yemek yediği bir alışveriş merkezinde yemek yiyor. İlginç olan durum şu aynı alışveriş merkezinde yemek yiyen başka kişilerde zehirlenme bulgusu, şikayet ya da hastalık durumu yok. Konuya dair edindiğimiz bilgiler içerisinde hekimler besin zehirlenmesinin en az 3-4 saat sonra ortaya çıkan bulgular gösterdiğini söylüyorlar, adı geçen hasta ise zaten 24 saat sonra hastaneye gelmiş ki olay zaten hukuki olarak da inceleme altında olduğu için davası, incelemesi devam eden bir dosyanın haberinin yapılması da doğru değildir.

Zehirlenme şüphesiyle hastaneye gelen çocuklar Didim Devlet Hastanesinde ilgili doktor tarafından gereken tüm tahliller alınmış ve Tanı Teşhis ve Tedavi sürecinin doğru işleyebilmesi için Didim Devlet Hastanesi tarafından gereken tüm müdahale vaktinde ve zamanında yapılmış.

Kardeşlerden bir diğeri Ege Üniversitesi’nde yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Fakat Üniversite Hastanesi bile çocuğumuzun yaşadığı hastalık durumu ile ilgili net tanı koyamamış durumda. 6 yaşında vefat eden kardeşin de otopsi sonuçları da henüz çıkmış değil.

Yani attığınız manşetteki gibi Didim Devlet Hastanesi doktorları tarafından oluşagelen ihmal yok. Sağlık Bakanlığı müfettişlerince ve gereken tüm yasal kurumlarca da olay soruşturma ve inceleme altında ama kurtarılamayan 6 yaşındaki minik kızımız da zaten Didim’de değil, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde yaklaşık 14 saat yaşam mücadelesi veriyor, doktorlar gereken müdahalede bulunuyor fakat maalesef geri döndürülemiyor küçük kızımız.

Soruşturması, ilgili dava dosyası devam eden hukuki vaka, hastalık tanısı konulamamış vefat ve ortada tedavi süreci devam eden bir diğer hasta varken, Didim Devlet Hastanesinde görev yapan doktorun kesin ihmalkarlığı gibi bir durum da ortada yokken, kulaktan dolma bilgilerle böyle bir manşet atarak tüm sağlık çalışanlarımızı ve Didim Devlet Hastanesi’nin doktorlarını töhmet altında bırakamazsınız. Yalan Haber Yapmayınız !

Öncelikle acısını çok derinden yaşadığım bir anne olarak acısını paylaştığım acılı aileye başsağlığı dilerim. Tedavi süreci devam eden ve Ege Üniversitesi’nde 2 aydır yoğun bakımda doktorların gözetiminde yaşayan hastalık tanısı bile konulamamış diğer yavrumuza şifa ve sağlık dilerim.

Yaşadığımız Pandemi gibi zor süreçte kendi hayatlarını riske atarak, insan sağlığı için var gücüyle gece gündüz çalışan tüm sağlık emekçilerine, doktorlarımıza da teşekkür ederken, haber yapmak ciddi bir iştir. Sürecin yakın takipçisiyiz. Herhangi bir doktor hatası ihmal ya da konuya dair sürpriz her gelişme gerçek haberciler tarafından teyitli ve doğru bilgiler de emin okunuz ki haberciler tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Lütfen Okuduğunuz her habere inanmayın. Haberi işi haber yapmak olan gazetelerden gerçek habercilerden okuyunuz. Sosyal medya sayfalarında tüm işi etkileşim kasmak, takipçi yakalmak için dikkat çekmek olan kişi ve sayfaların haberlerini ciddiye almayınız.

Umut Kaşan – Ege İdea Dergi – Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.