Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde gençlere ahlaksızlığı özendiriyor gerekçesi ile Melek Mosso Konseri iptal edildi.

Ahlaklı olmak ile Ahlakçı olmak arasındaki fark_Umut Kaşan
Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde gençlere ahlaksızlığı özendiriyor gerekçesi ile Melek Mosso Konseri iptal edildi.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin kanunun Resmi Gazete’de yayınlandığı iyileştirme çalışmalarının kanunen resmiyet kazandığı gün, Isparta Uluslararası Gül Festivali’nde 3 Haziran 2022’de konser vermesi planlanan sanatçı #MelekMosso konseri, Isparta’da Saadet Partisi’ne yakın Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nin sözlü yazılı açıklamaları, reddi talebiyle #MelekMosso gençlere ahlaksızlığı özendiriyor gerekçesi ile çok önceden duyuruları yapılmış bu konser iptal edildi.

Öncelikle “Ahlak” deyince önce Kadın’dan konuşmaya başlayan herkes ahlaksızdır.
Bir kere olsun çocuk istismarlarından, kadın ve çocuk cinayetlerinden, tecavüzden, hemen her sektöründeki şiddetten, hak, haram yenilmesinden, alınan hukuksuz kararlardan rahatsız olmayan dernekler #MelekMosso konserine ‘ahlaksızlığa özendiriyor’ demek cesaretini nereden bulabiliyor sayın yetkililer.

Resmi sosyal medya profillerinde “Özünde sevgi, gönlünde kardeşlik yazan, milli görüş kanadı gençlik kolları gibi hareket eden, resmi web siteleri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın fotoğrafıyla açılan, kendini ahlak bekçisi ilan eden “Anadolu Gençlik Derneği” günlerce elektriksiz kalan Isparta’da yokluk ve çaresizlikten ölenler için vaktiyle ne gibi ahlaki açıklamalar yaptılar? O günlerde nasıl ahlaklı bir duruş sergilediler diye benim gibi merak ederseniz? Bir açıklamaları yok. Yapmamışlar. Fakat resmi web sitelerini incelediğimizde online Şuur dersleri veriyorlar. Şuur önemli !!! Soğuktan ve çaresizlikten gelen ölümler kader olmalı. Siyasi ahlaksızlıkla ilgisi olmamalı ki ahlaksızlığı konserlerde aramış dernek yönetimi.

Bir dernek nasıl bu dara şuurlu, nasıl bu kadar güçlü olabiliyor? Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı’nın ‘Ahlaksızlığı Özendiriyor’ açıklaması sonrası Isparta Belediyesi, Valiliği Melek Mosso konserini iptal ediyor. Bunlar da haliyle afferim bize, bakın ahlakımız sayemizde kurtuluyor diye sevinip teşekkür ediyorlar.

Konumuz ahlak mı? Bakın siz o mevzunun altından kalkamazsınız. Kimse kimsenin ahlak bekçiliğini yapmasın. Ahlaksızlığı kadın sanatçıların konserinde, hatta konserlerde aramasın. Ahlaksızlık arayan da Sedat Peker’in youtube videolarını tekrar izleyebilirler.

Melek Mosso’ya uygulanan sansür sonrası sanatçı Funda Arar ve Derya Uluğ sahneye çıkmayı kabul etmeyerek, ahlaklı ve onurlu bir duruş sergileyerek Isparta Uluslararası Gül Festivalinde sahneye çıkmayarak kararı protesto etme kararı aldılar.
Elbet bir gün ahlaklı olmak ile ahlakçı olmak arasındaki farkı da size göstereceğiz !

Umut Kaşan- Ege İdea Dergi-27.05.2022 – Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.