TECAVÜZ İDDİASI ARAŞTIRILSIN ! BU ÇOCUK HER TÜRLÜ MAĞDURDUR.

Her gün yeni sevimsiz, duymak istemediğimiz, okumak istemeyeceğimiz, inanmakta güçlük çektiğimiz başka bir haber ile başlıyoruz güne.

TECAVÜZE UĞRADIM diyor. Henüz 16 yaşındaki E. A. isminde reşit olmayan bir mağdure kızcağız, kendisi reşit olmadığı için annesini de alarak Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na resmi başvurusu ile Didim’in en genç mahalle muhtarlarından olan B.K. tarafından cinsel istismara yani tecavüze uğradığı iddiasıyla şikâyetçi oluyor. Bu haberi sizler de benim gibi Aydın Şafak Gazetesinden okuyabilirsiniz. 

www.aydinsafak.com dan okuduğum habere göre, yapılan resmi şikayet üzerine muhtar B.K. konuya dair verdiği resmi ifadesinde; kızı tanımadığını, iftiraya uğradığını ve kızın annesi tarafından kumpasa maruz kaldığını,asıl mağdurun kendisi olduğunu iddia ederken; ifadesi sonrası serbest bırakılan muhtarın tutuklanmaması için ise çok sayıda siyaset ve kamu görevlisinin devreye girdiğini de haberleştiren, bu özel haberi yapan yayın organı www.aydinsafak.com bu kez de bu haberin kaldırılmaması için haber yapıyor. İlgili yayın organı “Haberimiz içeriğindeki isimlerin ve yaşanan skandal trafiğin büyüklüğü nedeniyle yayınlarımızın durdurulabileceği, gözaltı veya tutuklama kararı verilebileceğini Aziz Türk Milleti, Sayın Adalet Bakanı Süleyman Soylu ve Sayın İçişleri Bakanı Bekir Bozdağ’ın bilgilerine sunarız” haberini ve çağrısını yapıyor.  www.aydinsafak.com dan yapılan çağrıyı da buradan okuyabilirsiniz.

Ortada annesi ile savcılığa giderek tecavüzden şikayetçi olan daha 16 yaşında çocuk bir mağdure var. 16 yaşında reşit kabul edilmeyen bir çocuğa tecavüz gibi ağır bir suçlama var. Bu suçlamalar gerçek değildir iddiası var.

Siyaset ile doğrudan ya da aile bağları sebebi ile yakından ilgili olduğunu iyi bildiğimiz, aktif muhtarlık yapan bu kişiye yönelik inanamadığımız ama inanmakta güçlük çektiğimiz her durumu yaşadığımız bu dönemde, bu çirkin suçlamada, şayet ifadesindeki gibi muhtar mağdur edilmiş ise bile durum yine çok çirkin, ortalarda yine 16 yaşında bir çocuğu, kendi çıkarları için kullanan başka birileri var demektir. 16 yaşındaki E.A. her durumda mağdurdur.

Her türlü çok çirkin olan bu haberde yazıldığı gibi 16 yaşındaki E.A nın tecavüze uğradığı ve yaşadıkları doğru ise (dilerim değildir) bu çocuk acilen Devlet koruması altına alınmalıdır.

Anne ve kızı ilk suç duyurusunu Didim Adliyesi yerine Aydın Adliyesi’nden yapmış. Olay yeri Didim iken suç duyurusunun Aydın’dan yapılması da dikkatimden kaçmadı.

www.aydinsafak.com dan okuduğum haberde Dosya’ya Adalet Bakanlığı’nın el koyduğu bilgisine ulaşılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da müdahil olduğu öğrenildi diyor.

Kadın ve çocukları korumak adına varlığını ortaya koyan kadın dayanışma derneklerine cocuk istismari ile mücadele eden dernek ve STK’lara şahsi çağrımdır. Suçlamanın niteliğinden ve olayın kendisinden bağımsız olarak ortada 16 yaşında bir çocuk var. Bu çocuk mağdurdur.

Umut Kaşan – Ege idea Dergi – Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.