Gazeteci Kemal Etleç’i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik… Başımız sağ olsun.

Etleç ailesinin acı günü, gazeteci arkadaşımız Kemal Etleç’i zamansız ve erken kaybettik. Başımız sağ olsun.

Eşi İlknur Etleç ile beraber Didim’de aktif habercilik (Rehber Gazetesi) yapan gazeteci Kemal Etleç, yaklaşan yerel seçimlerde bir diğer yandan basın danışmanlığını yürüttüğü Ak Parti Didim Belediye Başkanı Aday Adaylarından Naci Şenses’in Didim Ak Parti ilçe binasında düzenlemek istediği adaylık basın açıklaması sırasında Naci Şenses’in adaylığının Ak Parti İlçe Yönetimince reddedilmesi üzerine çıkan tartışmada kalp krizi geçirerek maalesef hayatını kaybetti.

Gazeteci Kemal Etleç'i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik
Gazeteci Kemal Etleç’i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik

Didim basınında peş peşe acı kayıplar…

Gazeteci Kemal Etleç’in kalp krizi geçirmesinin ardından Naci Şenses Didim Devlet Hastanesi bahçesinde gazeteci Yılmaz Ölmez’e konuşarak Ak Parti Didim Belediye Başkanı Aday Adaylığından çekildiğini açıkladı. (Görüntülerini kullanmamıza izin veren emektar gazeteci Yılmaz Ölmez’e teşekkür ederiz.)

Olaydan hemen sonra sessizliğini koruyan Ak parti Didim İlçe yönetiminin gerek Didim Devlet hastanesi bahçesinde gerekse de gazeteci eşi İlknur Etleç’in evi önünde kurulan taziye çadırında da göremedik. Kendisine telefonla ulaştığım Ak Parti Didim ilçe Başkanı Sebahattin Akkuş ‘Yaşananlardan duyduğu üzüntüyü ifade ederek, resmi bir açıklama yapmayacağını daha sonrasında bir basın açıklaması yapacaklarını ifade ettiler.’ Yaşanan talihsiz vefatın ardından, olayın üzerinden saatler geçmesine karşın ne Ak Parti Didim ilçe Başkanlığı ne de Akp Didim İlçe Başkanı Sebahattin Akkuş’tan henüz bir taziye ya da başsağlığı mesajı yayınlanmadı.

Gazeteci Kemal Etleç'i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik
Gazeteci Kemal Etleç’i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik
Gazeteci Kemal Etleç'i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik
Gazeteci Kemal Etleç’i geçirdiği kalp krizi sonrasında kaybettik

Kemal Etleç Kimdir?
1973 İstanbul Eyüp’de doğan Kemal Etleç İstanbul Üniversitesi İşletme ve Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümlerinde okudu. Uzun yıllar İstanbul’da gazetecilik yapan Kemal Etleç, 2007 senesinde eşi İlknur Etleç’le beraber Aydın’ın Didim ilçesine yerleşti.Didim Günce gazetesinde muhabirlik yapan Etleç, daha sonra 2015 yılında eşi İlknur Etleç ile birlikte kendi yayını olan Didim Rehber Gazetesi imtiyaz sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü olarak görevine devam ediyordu. Gazeteci ilknur Etleç ile evli ve bir çocuk babası olan Kemal Etleç 20 Kasım 2023’de geçirdiği kalp krizi sonrasında hayata tutunamadı.

Merhuma Allah’tan rahmet, başta yakın ailesi, çalışma arkadaşları, sevenleri, okurları olmak üzere Didim ve Aydın basın camiasına baş sağlığı ve sabır dileriz. Başımız sağ olsun.

‘Güle güle Kemal Etleç’ Seni Unutmayacağız.

Umut Kaşan – Ege İdea Dergi – Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.