Ak Parti Didim İlçe Başkanlığı vefat eden gazeteci Kemal Etleç için taziye ve başsağlığı mesajı bile yayınlamadı!

Bugün Ak Parti Didim İlçe Başkanlığında basın danışmanlığını yaptığı Didim Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıklayacak ilgili adayın AKP Didim İlçe Yöneticilerince başvurunun reddedilmesi ya da kabul edilmemesi üzerine ( evrak detaylarına hakim değilim) çıkan tartışmada geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat eden gazeteci arkadaşımız Kemal Etleç’in vefatının ardından, içimden kalbimden geçen tüm samimi düşüncelerime ket vurmuş, tüm sağduyumla bu olayın,  politikanın, seçimlerin, siyasetin siyasetçinin malzemesi yapılmaması gerektiğini de ifade etmeye çalışmıştım. Hala aynı fikirdeyim.

Gazeteci Kemal Etleç arkadaşımız basın toplantısı çıkışında sokakta da kalp krizi geçirebilirdi. Bu berbat acıyı, bu çaresizliği kimsenin kirli siyasi hesaplarının bir parçası yapmaması gerekiyordu. Ben de gerek haberlerimde, gerekse de canlı yayınlarımda elimden gelen sağduyuyu ortaya koymaya çalıştım.

Hadi ben muhalifim. Hani o sevmediğiniz, kıymet vermediğiniz doğruları yazan çizen o varlığından rahatsız bile olduğunuz gazetecilerdenim. Sizler bizim gibi muhalif kalemleri, işinize gelmeyen her haberde, bin başka suçlamayla “Bu da gazeteci mi? Vatan düşmanı bunlar’ diye haksız hukuksuz yere suçlu ilan edebiliyor, dezenformasyon yapıyor diye yalanlayıp hapse bile gönderebiliyorsunuz. Alışmadık da! Diyelim ki bize yapıldığında şaşırmıyoruz. Yani bir gün ben vefat edersem, arkamdan başsağlığı ve taziye mesajı yayınlamak istemeyebilirsiniz!  Hatta benim gibi keyfinizi kaçıran birisi için “Oh be kurtulduk şundan!” bile diyebilirsiniz!

A M A çok iyi bildiğiniz gibi gazeteci Kemal Etleç seçimler boyunca açık açık Didim’de Ak Parti için çalışmıştı. Bu sebeple çok ağır eleştiriler aldığı da oldu kalbi yorulmuştur.

Didim de aday adaylığını ilan etmiş ya da etmemiş; siyasetin ucundan kıyısından bir parça bulaşmış ya da bulaşmamış, gazete okuyan ya da okumayan, seveni sevmeyeni hemen herkes acımızı yasımızı paylaştı. Öyle ya! Ölüm tüm husumetleri bitir ya hani! Olayın vuku bulmasının yaşanan stresin sebebi ilgili aday adayı kişi bile yaşananlar sonrası AKP Belediye Başkan Adaylığından çekildiğini açıkladı, ama şu saat oldu ne Ak Parti Didim İlçe Yönetimi, ne de Ak Parti Didim İlçe Başkanlığına yeni seçilen Sebahattin Akkuş beyefendi saatler geçti, iki satır başsağlığı ve taziye mesajı yayınlamadı.

Ak Parti Didim İlçe Başkanlığı vefat eden gazeteci Kemal Etleç için taziye ve başsağlığı mesajı bile yayınlamadı!
Ak Parti Didim İlçe Başkanlığı vefat eden gazeteci Kemal Etleç için taziye ve başsağlığı mesajı bile yayınlamadı!

Kemal Etleç ve ailesi bu vefayı, bu nezaketinizi çoktan hak etmişti. Kemal Etleç için iki satır taziye ve başsağlığı mesajınız da yokmuş. Oysa Kemal Etleç Ak Parti için üyesi pek çok kişiden çok daha fazla çalışmıştır siz o koltuklarınızda oturun diye…

En başta da söylediğim gibi bugün yaşanan talihsiz durumun Ak Parti ile siyasetle doğrudan ilgisi de yok ama anladım ki sizde insanlık da yok, vefa da yok! Ve evet işte bu durumun siyasetle, belediye başkanlığı ile çok ilgisi var.

Hadi şimdi beni istediğiniz gibi dava edin. Yine bir başka borç batağındaki çaresiz bir başka gazetecinin kalemini cümlelerini öfkesini üzerime salın. Değil mi şu saat oldu, ki iki satır taziye mesajınız bile gelmedi değil siz, vallahi Recep Tayyip Erdoğan Bey’in kendisi gelse karşıma sorsa bana ‘Neden bunları yazdın dese? Ölümden ötesi var mı? Gitti işte Kemal. Sustu. Bir babasız evlat kaldı geride, bir de acılı ve öfkeli bir eş! Reyis vallahi helal olsun, siz de bu adamlara rağmen iyi hala seçiliyorsunuz’ ben az bile söyledim derim.

Umut Kaşan / Ege İdea Dergi – Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.