EĞİTİM AŞKINA

EĞİTİM AŞKINA / DİDİM YÖNDER OKULLARI

SAYI 2: İşini Aşkla yapanlar

Farklılıkları ve Özgünlüğü ile Eğitim Dünyasının Yönderi ve Önderi olmak vizyonu ile Yönder Okulları Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi’nin güçlü markasıdır.

36 kişilik genç dinamik, işini severek yapan tecrübeli ve eğitim kadrosuyla sağlıklı, yaratıcı, özgüvenli çocuklar yetiştirmeyi amaç edinen Didim’in en başarılı ve mutlu öğrencileri ile en güçlü eğitim markası olan okulumuzda;

Spor ve sanatsal faaliyetlerde kullanılmak üzere okulumuz bünyesinde oluşturulan  Konferans Salonları, Spor Salonu, Halı Saha, Basketbol-Voleybol Sahası, Müzik Atölyesi,  Görsel Sanatlar Atölyesi, Drama Dersliğinde öğrencilerimizin her türlü spor ve sosyalleşme ihtiyaçları gözetilerek hizmet vermekteyiz.

Okulumuzda İngilizce Eğitiminde Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planı (Common European Framework) esas alınarak anasınıfından itibaren İngilizce Dil Eğitimine başlanmaktadır. 4.Sınıftan itibaren de 2. Yabancı dil olarak İspanyolca eğitimi verilmektedir.

5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimiz için Anaokulumuz 08.00-17.00 saatleri arasında tam gün, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı ile hizmet verilmektedir. Anasınıflarımızda kendi alanlarında uzman ilgili branş öğretmenleri tarafından verilen İngilizce, Resim, Müzik, Drama, Bale ve Beden Eğitimi eğitimleri ile erken yaşta doğru davranış geliştirme becerileri kazandırma hedeflenmiştir.

İlkokullarımızda da öğrencilerimiz için, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı hizmeti ile birlikte; her biri kendi alanlarında uzman ilgili branş öğretmenleri tarafından verilen Resim, Müzik, Beden Eğitimi, İngilizce, Drama derslerinde öğrencilerimizin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini temel ilke olarak kabul etmekteyiz. Her öğrencimizin kendi ilgi ve yeteneklerini doğrultusunda, ilgili olduğu etkinlikleri öğretmenleri eşliğinde yapmalarına imkân sağlamaktayız.

Ortaokul sınıflarımızda da öğrencilerimiz için sabah kahvaltısı ve öğle yemeği hizmeti verilmektedir. Takım ve ferdi spor branşlarında düzenli olarak çeşitli yarışmalara katılmaktayız. Her öğrencimizi ilgi duydukları ve sevdikleri spor etkinliklerine katılmaları için motivasyon sağlayarak teşvik etmekteyiz. Öğrencilerimizin spor ve sanat etkinliklerde mutlu ve istekli bir şekilde olmaları sebebiyle, takım ve ferdi spor branşlarında oldukça başarılı sonuçlar alarak, güçlü ve sağlıklı iletişim kurmaları ve sosyalleşmeleri ile edindikleri tüm kazanımlar başta öğrencilerimiz, aileleri, öğretmenleri ve okulumuz için mutluluk vericidir.

Teog grubu tüm öğrencilerimizi hafta içi ve hafta sonu bire bir çalışma ortamlarında özenle sınavlara hazırlamaktayız. Akademik başarı gösteren; Son dört yılda TEOG sınavlarında Didim BİRİNCİSİ olan tüm öğrencilerimizi bir kere daha yüksek başarıları sebebi ile tebrik ediyoruz.

Tüm yaş gruplarında, tüm öğrencilerimizin çeşitli derslik ve atölyelerde yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini hedefleyerek, onları başarılı ve muylu olacakları bir hayata hazırlamak için, mesleğini severek yapan, işine aşkla bağlı eğitici ve yönetici kadromuz ile, ailelerin eğitim ve öğrenim gibi en önemli sorumluluğunu paylaşıyoruz.

Görevimizin ve sorumluluklarımızın farkındayız. Okulumuza da bekleriz.

Haber Röportaj ve Fotoğraf : Umut Kaşan Karabacılı- Şubat 2017

 

With their difference and originality, they have a vision of being the leader of education. Yönder Colleges is a strong brand of ‘’Üstün Dökmen success and education throughout the  lifetime’’ academy. They have a personnel cadre of 36 young,experienced,dynamical teachers, who love their job.Their principle is to educate healthy,creative,poised persons. The most succesfull children of Didyma are stuying in this school. Yönder has auditoriums, gymnasium, astroturf,basketball and volleyball courts,music studio,visual art studio and drama class. They are serving to all the social and sport needs our students have.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.