Didim’de tasarımın ve reklamın sevilen yüzü Umut Kaşan “Size Medusa’yı sevdireceğim .

Umut Kaşan “Size Medusa’yı sevdireceğim”

Didim’de tasarımın ve reklamın sevilen yüzü Umut Kaşan “Size Medusa’yı sevdireceğim!
Didim’de tasarımın ve reklamın sevilen yüzü Umut Kaşan “Size Medusa’yı sevdireceğim!

Didim’de tasarımın ve reklamın sevilen yüzü Umut Kaşan “Size Medusa’yı sevdireceğim!

Yaptığı birbirinden yaratıcı reklam tasarımları ile Didim’in marka değerini yükselten tasarımlara imza atan Umut Kaşan Didim’in zeytininin ve zeytinyağının marka olması yönünde Didim Kaymakamlığı, Didim Ziraat Odası ve Didim Milet Müze Müdürlüğü ortak projesinde Didim Zeytini ve Zeytinyağı için özel tasarımlar yaptı. Apollon Tapınağı ve Milet Ören yeriyle ilgili tarih ve turzim farkındalığı oluşturmak, doğa ile tarih arasındaki ilişkiyi ortaya çıkarmak için bahsedilen tarihi alanlarda yetişen ve diğer sembolik anıt ağaçlarının zeytinlerinden elde edilen soğuk sıkım olarak hazırlanan10 kadar asırlık tescilli zeytin ağacından toplanan zeytinlerden hazırlanan özel zeytinyağlarını için Didim’in simgesi olan Medusa logolu özel tasarımlar hazırladı. Umut Kaşan beğeni alan ve çok sevilen özel Didim tasarımlarında tarihi bir figür olan Medusa’ya yer veriyor.

GÖZÜNE BAKANI TAŞ ETMESİN DİYE MEDUSA’YA GÖZLÜK TAKTIM!

Uzun yıllardır Didim’de yaşayan ve gerçek bir Didim sevdalısı olan Umut Kaşan çok sevilen ve ilgi çeken birbirinden yaratıcı tasarımları için Medusa’dan ilham aldığını belirterek “ Sanatçılar ve anlatıcılar Medusa’yı hep çirkin kadın, yılan kadın olarak tasvir ediyor. Oysa Medusa’nın çok hüzünlü bir kadın hikayesi var. Vaktiyle Dünyalar güzeli bir kızın, bugün bakanı taşa çeviren bir kötü bakışları ve yılan gibi saçları ile anılmasına üzüldüm. Bence Medusa çok güzel ve bugün bile kendine bakanları tedirgin eden çok güçlü bir kadın. Ben de tüm tasarımlarımda Medusa’nın bakanı taş eden gözlerine gözlük taktım. Sadece bir gözlükle bile yine Dünyalar güzeli bir kıza dönüşüyor.

MEDUSA BUGÜN BİLE KADINLARA MUTLULUK VERİYOR.

“Medusa’ya bakma Medusa gibi bak!” sloganı ile yola çıkan gazeteci ve tasarımcı Umut Kaşan Apollon Tapınağı’nın film ve klip çekimleri için de çok kullanışlı doğal bir plato olduğunun altını çizerken en büyük hayalinin de vaktiyle kehanet merkezi kabul edilen Apollon Tapınağı’nda kozmik, kozmetik ve estetik buluşmaları gerçekleştirmek. Medusa’ya bakan her kadın “ben bile şundan daha güzelimdir” diyor ve tapınaktan daha mutlu ayrılıyor. Mutluluk ise tüm dünya kadınlarını güzelleştiren sihir gibi büyü gibi tek şey.  Medusa bugün bile kadınlara mutluluk veriyor.  “Medusaya bakma, Medusa gibi bak!” sloganından yola çıkan Umut Kaşan’ın özel Medusa tasarımları tescilli.

“Medusaya bakma, Medusa gibi bak!” sloganından yola çıkan Umut Kaşan’ın özel Medusa tasarımları tescilli.

DİDİM’İN TEK TESCİLLİ SOSYETESİ DİDİM JET SOSYETE’Yİ YARATIRKEN DE MEDUSA’DAN İLHAM ALDIK.

“Didim Jet Sosyete” markası ile Didim’in tek tescilli sosyetesi de olduklarını da gülerek ifade eden gazeteci ve tasarımcı Umut Kaşan Didim’in tarihi ve turistik güzelliklerinden paylaşımlar yapan, eğlenceli instagram sayfamız @didim_jet_sosyete de çok kısa sürede dergimiz @didimdergi ‘den daha fazla kişi tarafından takip edilince Didim’de Medusa kadar tanınmış bir diğer gizemli kadın da Didim Jet Sosyete oldu. Kısa sürede taklitleri çıkan kimsenin yüzünü görmediği Didim Jet Sosyete de aslında Medusa’dan ilham alarak oluşturduğumuz dijital medya projesidir.

Didim Jet Sosyete @didim_jet_sosyete #yasayansehirdidim
Didim’in bir numaralı eğlence ve yaşam portalı Jet Sosyete @didim_jet_sosyete #yasayansehirdidim etiketinde
Didim'in Türkçe - İngilizce Dergisi Ege İdea Dergi'yi Turkcell Dergilik App tan indirip okuyabilirsiniz.
Didim’in Türkçe – İngilizce Dergisi Ege İdea Dergi’yi Turkcell Dergilik App tan indirip okuyabilirsiniz. #yasayansehirdidim

@didimdergi ve @didim_jet_sosyete instagram sayfalarının içerik üretimi, video ve fotoğraf reklamlarını #UmutKaşan hazırlar. Fatma Aylen ve Umut kaşan sayfa yönetimini birlikte yürütüyor.

#UmutKaşan #hürriyet #hürriyetcomtr #egeideadergi #didimdergi #ideadergi #didimjetsosyete #jetmagazingazetesi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.