DİDİM’İN TANINMIŞ MÜTEAHHİTİ TUTUKLANDI

Didim’in tanınmış müteahhitti Necdet Özer’in daha önce yanında çalıştırdığı bir kadına tecavüz ve darp iddiasıyla Didim Adliyesine sevk edilmiş ve suçlamaları kabul etmeyen Özer, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Edinilen bilgiye göre, kamuoyunca davası yakından takip edilen Didimli müteahhittin aynı dava dosyası ile ilgili şikayetçi kişinin şikayetinden vazgeçmesi üzerine, birlikte adliyeye giderek yeniden ifade verdikleri gün, savcılık tarafından açılan kamu davası sebebi ile 21 yılın üzeri bir ceza ile alarak Söke T Tipi Cezaevine sevk edildiği bilgisine ulaşıldı.

Suçun ve verilen cezanın niteliğine dair avukatlardan edindiğimiz bilgiye göre, cinsel istismar ve hürriyeti tahdit (kişiyi hürriyetinden yoksun kılma) suçları ile 21 yıl üzeri ceza alan Özer’in bu davaya sebebiyet veren ilgili kişinin şikayetinden vazgeçmesi ve resmi bir birliktelik(Nikah)yapılması durumunda bile açılan dava kamu davası olduğu için cezasının bozulmayacağı ifade edildi.

2021 yılı Şubat ayında görülen ve üzerinde gizlilik kararı bulunan davasıyla ilgili mahkeme çıkışında açıklama yapan Özer, “Ben şerefsiz miyim? Tecavüz eder miyim?” açıklamalarında bulunmuştu.

Ne Olmuştu?
Didim’de inşaat sektörüyle uğraşan ve tanınmış müteahhitlerden olan Necdet Özer, daha önce yanında çalıştığı öğrenilen bir kadına tecavüz ve darp suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Y.S adlı kadının, Özer hakkında tecavüz ve darp iddiasıyla şikayetçi olduğu öğrenilmişti. Özer, aynı gün Adliyeye çıkartılmıştı. Savcılık iddianamesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye çıkartılan Özer, denetimli olarak serbest kalırken, davayla ilgili olarak gizlilik kararının alınmıştı.

Haber : Umut Kaşan – Ege İdea Dergi