Hepimiz Nalan’ız ! Nalanlara Yazdım

Umut Kaşan - Didim - Ege İdea Dergi

1993 yılında Tekirdağ’da doğumlu, Yıldız Teknik Ünv. Metalürji Mühendisliği Blm.mezunu, daha öncesinde de çeşitli alternatif rock gruplarında solistlik ve de rap müzik yapan, genç sanatçı bugün alternatif indie pop denilebilecek müzik yapıyor.

Kendine ait söz ve besteler ile çıkış yakalamış genç sanatçı @emircanigrek in samimiyetini sevdiğimiz şarkısındaki Nalan’a yazdım.Tabii eskiden stolk mu var! Erkekler aşık oldukları kadının adını ve kim olduğunu bulamayınca, anonim olarak o kişiye random “Nalan” derlermiş.

Yani Nalan kafadan aşık olunan, aşk acısının adı olan kadın demekmiş. Kimin bir Nalan’ı yoktur ki !Kiminin aklını alan, kiminin acısı kalan, kimi artık çoktan yalan! Hepsi de Nalan.Bir tripod ve bir kamera ile 100 milyon üzeri izlenme alan genç sanatçı Emir Can İğrek elde ettiği bu başarı ile artık Nalan’a başka ne şarkılar yapsa yeridir.

Milyonluk bütçelere inat, açar kamerayı bakarım, bana yeter! mi dedi bu barkadaş, ne dedi bilmiyorum ama açıp kamerayı bi güzel susmuş. Şarkıyı söylememek için direnmiş hatta. Manifesto gibi olan klibini şarkısından daha da çok sevdim desem yeridir. Sayesinde Nalan’a karşı artık hepimiz aşk acısı çekiyoruz ama üşenmeyip sözlerine bakınca öyle büyük bir aşk da yok sanki ortada. Asıl merak ettiğim şey Nalan bu işe ne dedi ?

Sen bahçesin, ben kasırga

Çiçeklerin kopar burda

Yapma Nalan Ben karşının taksisiyim

Ömrünün ‘Hay aksi!’siyim.

Olmaz Nalan

Bu aslında basbayağı, sen benden daha iyilerine layıksın, görüşmemek en iyisi şarkısı değil mi?

Yani aslında Nalan terk edilmiş. Nalan’a olmaz yürümez denmiş.Nalan, kim sana sen daha iyilerine layıksın diyorsa koşarak uzaklaş o adamdan. Sal gitsin Nalan.Sakın dönüp de geriye bakma bas engeli Nalan. Yar da yaren de olmaz böylesi adamlardan, kibarca en samimiyetsiz erkek yalanı ile terk edildin Nalan. Unutma Nalan! Her kim kimden sen benden daha iyilerine layıksın bahanesi ile ayrılıyorsa hani güya karşıdakini üzmemek isterken yapılabilecek en ezici manevrayı kullanıyordur aslında manevracı bu, bahaneci bu Nalan.

Hepimizin içinde ne kadar da çok Nalan varmış. Peki biz kızlar, böyle adamlara random olarak ne diyoruz? Y*vşak. Çok net Nalan !

#UMUTKAŞAN #EGEİDEADERGİ #DİDİMDERGİ #EMİRCANİGREK #NALAN #DİDİM

Sanatçı #EmirCanİğrek #Nalan klibi için tıklayınız.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.