DİDİM’DE DİŞ ESTETİĞİ VE SAĞLIĞI VE SAĞLIK TURİZMİ “İnternational Didim Dental Center”

Ülkemizde son yılarda ileri düzeyde teknolojik ekipmanların kullanılıyor olması, kaliteli sağlık hizmetlerinin sunulması ve son derece başarılı diş hekimlerinin ve kliniklerin hizmet vermesi, yurt dışından çok sayıda kişinin estetik ve tedavi amaçlı Türkiye’yi tercih etmesini sağladı.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

Didim’de sağlık turizmi dendiğinde ilk akla gelenler onlar oluyor. Didim’in ilk Diş hastanelerinden İnternational Didim Dental Center Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin kurucusu, işletmecisi, adı en çok bilinen, sevilen Didim’in en başarılı hekimlerinden Dr. Hilmi Yıldırım ve Ağız- Diş -Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı eşi Dr. Gülay Yıldırım’ın ilk dişlerine baktığı süt dişlerini çektiği bebekler şimdilerde de implant tedavisi için onlara gidiyor.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

İlk, orta ve lise eğitimlerini birincilikle tamamlamış. Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden de yine birincilikle mezun ve aynı Üniversitede Ağız- Diş – Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim dalında en kısa sürede Doktorasını yapan, her hekime nasip olmayacak akademik yüksek bir başarı grafiğine sahip Didim’in çalışkan ve başarılı kadınlardan olan,  Ağız- Diş -Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Gülay Yıldırım Yardımcı Doçent olarak 2 yıllık görevi sonrası Sağlık Bakanlığı’na geçerek Didim’de 3 yıl İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, Didim Devlet Hastanesinde 8 yıl Başhekim Yardımcılığı ve Kalite Direktörlüğü de yapmış. Tüm zorlu tıp eğitiminin yanı sıra, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kültürel Mirasımız ve Turizm İle yine aynı üniversitenin Halkla İlişkiler bölümlerini de bitirerek ön lisans düzeyinde tamamladığı eğitimler ile kendini sürekli geliştiren Yrd. Doç. Dr. Gülay Yıldırım sürekli kendini geliştiren, gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında eğitim, kurs, sempozyum, kongre, fuar ve sertifika programlarını kaçırmayan, günden güne değişen yenilenen yüksek tıp teknolojisini gününde takip eden ve uygulayan, bilimsel dergilerde yayınlanmış ve sunusu yapılan, 30’a yakın yayını olan Ağız- Diş -Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Gülay Yıldırım aynı zamanda 2 çocuk annesi. Yeni mezun diş hekimlerden oğlu Tuğbek Ahmet Yıldırım da artık İnternational Didim Dental Center Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde görev yapıyor.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

Ağız- Diş -Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı eşi Dr. Gülay Yıldırım ve oğlu Dt. Tuğbek Ahmet Yıldırım ile birlikte, Didim’in ilk Diş hastanelerinden İnternational Didim Dental Center’da birlikte görev yapan Dt. Hilmi Yıldırım aynı zamanda Didim Ziraat Odası Başkanı ve Zeytin Dostu Derneği Yön.Kur. Bşk. Yrd. Aynı zaman da Didim Zeytin İşletmeleri Zeytin Yağı Fabrikası ve Didim Kayı Yağları’nın kurucu ortaklarından ve zeytinyağı işletmecisi.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

Didim’in ilk pansiyonlarından olan, otuz yıldan fazla pansiyon işletmeciliği de yapan ailesine yardım ederek, turizm sektörünü yakından gözlemleyen, Didim AK Parti’nin Kurucu İlçe Başkanlığı, Didim Ticaret Odası Meclis Başkanlığı, aynı zamanda Didim Ticaret Odası Kültür Turizm ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanlığı,  ve merkezi İtalya’da bulunan Akdeniz Zeytin Kentleri Birliği Türkiye Kurucu Koordinatörlüğü görevlerini aktif olarak yürüten, Siyaset Akademisi kursunu Aydın birincisi olarak bitiren Hilmi Yıldırım Siyaset Biliminde Doktora yapmıştır. Dt.Hilmi Yıldırım Didim’de ticaret, tarım, turizm ve sağlık alanlarında kanaat önderliği yapıyor.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

Umut Kaşan ile yaptığı söyleşide “Sağlık turizminde en fazla yatırım ve donanım Diş hekimlerimiz tarafından yapılıyor. Didim’in ilk Diş hastanelerinden İnternational Didim Dental Center Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile hizmete başladığımızda belki de aynı zamanda Didim’in sağlık turizmine dair ilk ciddi adımları da atmış olduk.

Ülke ekonomisi ve ilçemiz ekonomisi açısından son derece önemli bir yere sahip olan Dental Turizm geliştirilmeli Didim’de sağlık turizmine dair pasta büyütülmeli diye düşünüyorum. Genel olarak bizim sektördeki arkadaşlarımız da çok ciddi yatırımlar yaptılar. Geçmişte Didim’e gelen turistlerden biz Diş Hekimleri de nasiplenirdik. Oysa günümüzde bu durum çok değişti. Didim’e diş tedavisi için gelen turistler aynı zamanda konaklama ve emlak sektörüne katkıda bulunmaya başladılar.

Eşim Ağız- Diş -Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Dr. Gülay Yıldırım da ben de mesleğimizi geliştirmek, daha iyi hizmet vermek, günden güne gelişen teknolojiyi daha yakından takip etmek adına, yurtiçinde ya da yurtdışında Ortodonti, Estetik ve Ozon Terapi, İmplantoloji, Diş Hekimliğinde Hipnoterapi gibi ileri uzmanlık gerektiren pek çok konuda sayısız eğitimler alarak uzmanlaştık.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

Ülkemiz ve de özellikle güzel ilçemiz Didim, dental turizm alanında pek çok ülke ile kıyaslandığında son derece avantajlıdır. Verdiğimiz hizmet ve diş tedavilerimizin diğer Avrupa ülkelerinde uygulanan tedaviler ile aynı kalitede olduğunu ancak fiyatlarımızın diğer Avrupa ülkelerinden daha makul olması, Didim’in üniversite tescilli yüksek hava kalitesi, tarihi ve doğal güzellikleri ile özellikle yaşanan pandemi sonrasında değerini arttırdı. Didim gerçek bir cazibe merkezi oldu.  Türkiye’de diş tedavisi fiyatları yurt dışı muadillere göre % 50 oranında daha düşüktür. Tedavi masraflarının daha düşük olması, yurt dışında yabancı sigorta firmalarının da Türkiye’yi önermesini beraberinde getiriyor.

Dünya sağlık turizmi verileri ile dental turizm, sağlık turizminin % 25’lik dilimini oluşturuyor. Ancak son yılların verileri özellikle pandemi döneminde estetik turizmi ile diş turizminin, özellikle diş sağlığı turizminin pastadaki payının yüksek artış gösterdiğini de iyi biliyoruz. Maalesef ülkemiz dental turizm alanında Polonya, Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan, Kosta Rika, Tayland, Malezya ve Singapur’dan sonra geliyor. Bu sıralamadaki yerimiz doğru hamlelerde çok daha üst noktalarda olabilir.

İmplant, Ortodonti, Dijital gülüş tasarımı, Diş protezleri , Diş beyazlatma işlemleri, Estetik lamina, Dentapspa, gibi son dönemlerin en popüler, sağlıklı ve doğal görünümle sonuçlanan tedavi yöntemlerinden olan Zirkonyum kaplama gibi birbirinden farklı uzmanlık gerektiren alanlarda kliniğimizde yüksek hizmet kalitesiyle en ekonomik hizmeti veriyoruz.

Özellikle kısa süreliğine tedavi maksatlı yurtdışı hastalarımıza ‘Same Day Teeth’ Aynı gün diş anlamına gelen aynı gün implant operasyonu ile birlikte sabit dişlerini de takarak hastalarımızı ülkelerine uğurluyoruz. Ayrıca implantların ve uygulama teknolojilerinin gelişimiyle çok daha az sayıda  implantla hastalarımızı dişlerine kavuşturabiliyoruz.

DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR
DİDİM’DE SAĞLIK TURİZMİNİ BAŞLATTILAR

Tüm pandemi boyunca, karantina günlerinde bile kliniğimiz hep açıktı ve biz hizmet verdik. Covid-19 pandemi sürecini tüm hijyen ve korunma tedbirleri altında çalışarak geçirmekteyiz.

Hekimlerimiz ve uzman hekimlerimiz iyi derecede İngilizce konuşur. Kliniğimizde diş tedavilerinde kullanılan tüm medikal cihazlar, Avrupa ülkelerinde kullanılan cihazlar ile aynı kalitede olup, dünya genelinde kabul görmüş olan FDA ya da CE onaylı cihazları kullanmaktayız.

‘’ Geleceğimizin taminatı çocuklarımızın koruyucu ve önleyici tedavileri, Çocukların diş yapısının takip edilmesi, ileride oluşacak daimi dişlenmenin sağlığı açısından çok önemlidir. ” Dedi.

“Umut Kaşan’la Didim’de Hayat” haberidir. www.hurriyet.com.tr link’e tıklayarak Hürriyet Ege’de yayınlanmış haberimize ulaşabilirsiniz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.