AYTAÇ KURT ADINA TURNUVA DÜZENLENDİ

AYTAÇ KURT ADINA TURNUVA DÜZENLENDİ

Didim Arena Halı Saha’da Aytaç Kurt Turnuvası

Geçtiğimiz ay Çamlık Mahallesi, Adnan Menderes Bulvarı, 3. Koy kavşağında, idaresindeki otomobilin 10 metrelik uçuruma devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 33 yaşındaki Beşiktaşlı ‘Aytaç Kurt’ adına Futbol Turnuvası düzenlendi.

Turnuvada oynanan karşılaşmalar sonunda geçtiğimiz hafta sonu yarı finale kalan takımlar belirlendi. Altay Spor Okulları ve Arena Halı saha ile birlikte organize edilen turnuvada sevilen tribün lideri Aytaç Kurt’un anısına düzenlenen ve takımlarının katıldığı turnuvanın gurup maçları sona erdi.

PTT, Olgahan, Kumuşoglu İnşaat, Küçük Sanayii, Best Of Didim, Nankatsu, Didiyma City, Turkish Connections takımlarının katıldığı 16 Mayıs 2017 Salı gün başlayan ve 1.000 TL ödüllü turnuva Lig usulü gerçekleşti, Ramazan dolayısıyla haftada 2 gün oynanan maçlar Didim Anadolu Lisesi bahçesindeki Arena Halı Saha’da yapıldı.

Turnuva başlangıcında Çarşı Gurubu liderlerinden Kamil Aydoğdu; “Aytaç’ın ölümünün ardından gurubumuz sevilen ismi kardeşimiz Aytaç’ın adını yaşatmak, onun Beşiktaş sevgisini unutmamak için bu turnuvayı düzenledik, sponsor olan firmaların yanı sıra turnuvaya takım halinde katılan dostlarımıza da Aytaç adına teşekkür ediyorum.

Centilmenliğin ve spor severliğin yaşatılması ve Ramazan ayının huzuru ile düzenlediğimiz bu turnuvayı Aytaç’a ithaf ettik. Kartalımızın takımımızın şampiyonluğunu Aytaç’sız kutlayamadık. Ancak 3. Yıldız bizim için onurdur ve göğsümüzde taşıyacağız” dedi.

Arena Halı Saha işletmecisi ve Altay Spor Okulu çalıştırıcısı turnuva organizatörlerinden Ömür Makascıoğlu’nun verdi bilgiye göre; Yarı final provası yaşanan aksamda Kumuşoğlu İnşaat takımı  Olgahan ile berabere kalarak na mağlup olarak grup maçlarını lider bitirdi. Şampiyonlukta iddialı 2 takimin maçında Turkishconnextions rakibi Çınar Çiçekliği 3-0 ile geçerek na-mağlup unvanını korudu ve averajla 2. Sırada yer aldı. Turnuvanın prestij maçında Küçük sanayi PTT engelini 8-5 ile geçerek son maçını galibiyet ile kapattı.

Her golün Aytaç Kurt adının yaşaması için atıldığı Grup maçları aşamasında 290 gol atıldı 4 kırmızı kart 9 adet sari kart gösterildi. Turnuva boyunca takımlarda centilmenlik ve dostluk ön plandaydı. Ömür Arena Halı Sahada yapılan maçlar sonunda Yari Final eşleşmeleri şöyle; “Kumuşoğlu ve Olgahan ile Turkishconnextions ve Çınar Çiçekçilik” karşı karşıya gelecekler.

Yarı finaller 28-29 Haziran 2017 tarihinde oynanacak ve maçlar tek maç eliminasyon seklinde olacak olup beraberlik halinde seri penaltı atışları olacak. Final maçları ise 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

Haber : E.Ö / Arena Halı Saha / 2017 / Didim

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.