Yok Olmaya Yüz Tutan Asırlık Lezzet: Gambilya

Alanya Üniversitesi, İstanbul Beykent Üniversitesi, Semerkant İpek Yolu Turizm ve Kültürel Miras Üniversitesi ve Bayan-Olgii Moğol Devlet Eğitim Üniversitesi işbirliğinde “V. Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi”nde Marmaris, 2023 (Vnd International Tourism And Cultural Heritage Congress, Marmaris, 2023) sunulmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı Didim Halkeğitim Merkezi tarafından gönderilen “ Yok Olmaya Yüz Tutan Asırlık Lezzet: Gambilya” konulu çalışma, özel hakem değerlendirilmesinden geçerek, Bilim Kurulu tarafından Marmaris’te 08 – 12 Kasım 2023 tarihleri arasında Kültürel Miras Kongresi’nde sözlü bildiri olarak sunulmak üzere kabul edildi.

Didim Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Oktay DOĞANLI “Projede destek olan Balat Muhtarı Ali KONYA’ya teşekkür ederken,  proje danışman öğretmenimiz Düriye GÖNEN KAYA’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” Dedi.

Didim Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Oktay DOĞANLI
Didim Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Oktay DOĞANLI – Balat Muhtarı Ali KONYA – Öğretmen Düriye GÖNEN KAYA

Gambilya Bitkisi Hakkında: Gambilya , Türkiye’nin batı kesimlerinde doğal olarak yetişen bir baklagil bitkisidir. Tüysüz, 25-100 cm boylanabilen bir gövdeye sahip olan bitki tırmanıcı bir yapı göstermektedir. Besleyici bir yem bitkisi ve insan gıdası olarak kullanılmaktadır.

Gambilya
Gambilya

V. Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi Hakkında
Marmaris’te 08-12 Kasım 2023 tarihleri arasında Alanya Üniversitesi, Semerkant İpek Yolu Turizm ve Kültürel Miras Üniversitesi, Bayan-Olgii Moğol Devlet Eğitim Üniversitesi ve İstanbul Beykent Üniversitesi işbirliğinde V. Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi, 2023 (Vth International Tourism And Cultural Heritage Congress,  2023)  bilimsel etkinliği düzenlenecektir. Kongremiz Marmarisin en güzel otellerinden biri olan Orka Lotus Beach Hotel’de gerçekleşecektir.

Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi Hakkında; Kültürel ve doğal varlıkları tanıtmak, nesilden nesle aktarmak ve geleceğimiz olan genç neslimizde, evrensel miraslarımıza da sahip çıkacak bir bilinci oluşturmak amacıyla Türkiye’nin kültürel miras ve sanat birikiminin korunmasını, bu varlıkların ulusal ve uluslararası turizme açılması ve turizm açısından çekim alanına dönüştürülmesi gibi, temalar ile bu konulara disiplinlerarası yaklaşımlarla çalışma yapan tarafları ortak bir platformda buluşturan bir kongredir.

Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi
Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi 08- 12 Kasım 2023 Marmaris / Muğla

Haber : Umut Kaşan / 2023 – Didim

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.