YİNE BASTIK ! GAZETEMİZ YAYINDA

YİNE BASTIK ! GAZETEMİZ YAYINDA

Covid-19 pandemisi ile ekranlara daha çok kitlendiğimiz, evlerimizden dahi çıkamadığımız şu sevimsiz süreçte düzenli Türkçe – İngilizce yayınımız “Ege İdea Dergi’yi de matbaaya yollayamadık.  Bu sebeple ilk dijital yayınımızı yaptık. Biz yine boş durmadık.  İnşaat& Emlak konu başlığında dijital platformlarda yayınlanan son sayımızı ise sesli dergi formatına dönüştürdük ve tüm haberlerimizi okuduk.  Böylece baskıya veremediğimiz Ege İdea Dergi hem okunabilir hem de dinlenen ( başka örneği de yok sanırız ) özel bir dergi oldu. Dergimizi gönderemediğimiz matbaaya yeni doğan bebeğimiz Jet Magazin Gazetesi’ni yollayarak baskı almanın keyfini yaşıyor,  bu zor süreçte yeni bir yayının daha sorumluluğunu taşıyoruz.

Jet Magazin Gazetesi Didim’e Hayırlı Olsun.

Jet Magazin Gazetesi bir güç birliğidir. Sorumluluğunu taşıdığımız bir özel bir yayıncılık denemesidir.  Güçlü üç sosyal medya hesabının ortaya koyduğu, magazin yayıncılığı yapan, ücretsiz dağıtılan ve her onbeş günde bir yayın yapacak olan Jet Magazin Gazetesi’ni oluşturan bu üç güçlü hesabı da daha yakından tanımanızı isteriz.

“Ege İdea Dergi”ya da @didimdergi  bölgenin tek Türkçe İngilizce tematik haber yayınlarını yapan, her sayısında farklı konu başlığında çıkan düzenli yayınlarında, kendi özel haberlerini yaratan, renkli haberleri, röportajları, özel araştırmaları, özgün içeriği ve grafikleri ile Didim dışında da temsil yeteneği geliştirmiş, haberlerine güven yaratmış, reklam ve kapak tasarımları ile çok konuşulan sevilen ve takip edilen Didim’in en çok aboneye sahip dergisidir. Ortaya koyduğu yayınlar ve organizasyonları ile Didim’in marka değerini arttıran, özel çalışmalar ile bölgede birbirinden güçlü markaların da öncelikli reklam tercihleri arasında yer almayı başarmış olan pek çok ilke imza atmış olan Ege İdea Dergi’nin zaman içerisinde klasik yayıncılıkta ve sosyal medyada özellikle Facebook ve Instagram platformlarında @didimdergi yi takip eden, güçlü bir iletişim ve haber ağı gelişmiştir.

Umut Kaşan ya da @dualiteli  bağımsız yayıncılık yapan Ege İdea Dergi’nin kurucu editörü, yazar  gazeteci ve creatif tasarımcı @dualiteli de Didim’in, çevre il ve ilçelerin de yakından takip ettiği gerek haberci kimliği ile gerekse de profesyonel grafik tasarımcı kimliği, aktif sosyal medya kullanıcısı olması sebebi ile oldukça tanınan ve takip edilen sevilen içerik üretici renkli kişiliktir. Birbirinden farklı sektörlerde, farklı bölgelerde, pek çok kişi- firma ve markaya başarılı hizmetler de veren, geleneksel hale gelen özel organizasyonlara imzalar atan Umut Kaşan, Didim’e farklı platformlarda çeşitli hizmetler geliştirmiş, Didim’in marka değerine sahip çıkan, Dijital pazarlamaya son derece hakim ve deneyimli, iletişim becerileri üzerine tez çalışması bulunan, Didim’de son üç yıldır gelenekselleşen “ Yılın Enleri”Organizasyonu gibi zor ve yüksek bütçeli etkinlikleri tek başına finanse edebilen, organize edebilen girişimci kişilik @dualiteli bu organizasyonları, organizasyonlara ait tüm tanıtım ve duyurularını tüm klasik reklam argümanlarını reddederek, kişisel Facebook hesabı üzerinden oluşturduğu güçlü iletişim ağı ile tek başına organize etmesi ve başarılı olması ile zamanla takdir toplamış, zaman içerisinde de Facebook sayfası güvenilir kabul edilen sevilen ve takip edilen sayılı çok takipçili Facebook içerik üreticisi sayfalardan biri haline gelmiştir. Umut Kaşan aynı zamanda dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi konusunda da danışmanlık ve eğitmenlik yapar, bu alanda başka kişi- kurum ve firmalara da profesyonel hizmet verir.

Didim Jet ya da @didim_jet_sosyete Didim’in en çok takipçili fenomen hesaplarındandır. Düzenli ve eğlenceli paylaşımları ile çok takip edilen sosyal medya hesabı @didim_jet_sosyete sosyal yaşam ve magazin portalı olarak, öncülük yapmış @didim_jet_sosyete özellikle instagram hesabı ile sağladığı iletişim, reklam ve hizmet ağını, profesyonel ajans desteği alarak korumuş ve geliştirmiş,  günden güne gelişen dijital paltformlarda farkını ortaya koymuş, sağladığı bu hizmet ve özgün sayfa yönetimi ile zamanla daha da çok sevilmiş, artan takipçisi ile Didim dışında da güzel bir dijital ağ geliştirmiş, taklitleri olan Didim’in bir numaralı sosyal yaşam ve magazin platformuna dönüştürmüştür.

Didim’in bir numaralı sosyal yaşam ve magazin portalı @didim_jet_sosyete @didimdergi ve @dualiteli ile devam eden başarılı çözüm ortaklığını “Jet Magazin Gazetesi” ile gazete yayıncılığına taşımıştır.

“Jet Magazin Gazetesi” Didim’in bir numaralı sosyal yaşam ve mazagin platformu @didim_jet_sosyete @dualiteli  ve @didimdergi birlikte dijitalde devam eden çözüm ortaklığını paylaşımlarını ve içeriği, gazetenin sorumlu yazı işleri ve editörü Ege İdea Dergi’nin de kurucusu ve editörü Umut Kaşan sorumluluğunda yayıncılığa taşıyarak yine Didim’de başka ilke imza attı.

Dijital ortamda çok önceden oluşturulan ve deneyimlenen bu güç birliğini print ( yazılı baskı ) yayınlarının, ardı ardına kapandığı şu süreçte, klasik yayıncılık ortamına taşıyarak, sosyal medya platformlarında üç güçlü hesabın @didim_jet_sosyete @dualiteli  ve @didimdergi nin bir araya gelmesi ile kurulan Jet Magazin Gazetesi 11 Mayıs 2020 de hem tüm digital platformlarda hem de klasik yayıncılık alanında magazin yayıncılığı yapan gazete olarak yayın hayatına jet hızıyla başladı. Jet Magazin Gazetesi Didim’e ve Bizlere hayırlı uğurlu olsun.

Hep daha iyisini ortaya koymak için deniyoruz, heyecanlı ve mutluyuz.

İlginize ve güveninize çok teşekkür ederiz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.