Elon Musk Twitter Bağımlısı Olmayın Diye Sınırlama Getirmiş!

TWİTTER GÖRÜNTÜLENECEK TWEET SAYISINA KISITLAMA GETİRDİ.

Sınırsız paylaşım yapabilirsiniz ama Tweet okuma ve görüntüleme hakkınız sınırlı. Sınırsız paylaşım yapabilirsiniz ama Tweet okuma ve görüntüleme hakkınız sınırlı. Günden güne yükselen kullanıcı profili ve paylaşım sıklığı ile Dünya liderlerinin de tercih ettiği sosyalleşme reklam ve iletişim platformu Twitter tweet okuma ve görüntüleme sayısına sınır getirdi.

Elon Musk, 2022’de Twitter’a 44 milyar dolar ödeyerek yılın en büyük satın alımına imza atmıştı. Elon Musk’ın sahibi olduğu Twitter uygulaması bu yönetim değişikliğinin ardından kullanıcıları şaşırtan kalıcı değişiklikler göstermeye başladı.

Twitter’ı satın aldıktan sonra yaptığı hamlelerle gündemden düşmeyen Elon Musk’tan radikal bir karar daha geldi. Musk, kullanıcıların görebileceği tweet sayısını sınırladı. İlk açıklamada geçici olarak, standart kullanıcıların günde 600 Tweet onaylanmış hesap kullananların ise 6 bin Tweet okuyabileceği belirtildi. Bu rakamlar gelen tepkiler üzerine önce 800 ve 8 bin olarak, daha sonra ise bin ve 10 bin olarak güncellendi.

Elon Musk, bu kararının sebebini ise şöyle açıkladı: “Bir görüntüleme sınırı belirlememin nedeni, hepimizin Twitter bağımlısı olmamız ve dışarı çıkmaya ihtiyaç duymamızdır. Burada dünya için bir iyilik yapıyorum. Ayrıca şu an bir görüntüleme hakkın daha bitti.” Tweeti paylaştı.

  • Doğrulanmış hesaplar: 10.000 tweet
  • Doğrulanmamış hesaplar: 1.000 tweet
  • Yeni ve doğrulanmamış hesaplar: 500 Tweet görüntüleyebiliyor.

Twitter gerçek bir veri bankası sosyal medyadaki en değerli veri kaynaklarındandır. #Veri ise günümüzde altın kadar kıymetlidir.

Bu güne kadar kullanmaktan çok keyif aldığım, hatta en sevdiğim sosyal medya platformlarından olan twitter başlarda farklı görüş ve bakış açısına sahip insanları takip edebildiğim, iletişim kurabildiğim, en gerçekçi ve hatta bakmasını bilene özgün fikirleri, farklı bakış açılarını, etkili özet söylemleri takip edebileceğiniz bence canlı insan belgeseli gibi bir platformdu.

Yapılan düzenleme ile Twitter’da anonim girişler de askıya alındı. Twitter’da herkese açık Tweetleri uygulamaya giriş yapmadan görüntülemek de artık mümkün olmayacak. Mavi Tık için Twitter’a ücret ödeyen kullanıcılar ise bu limit ve kısıtlama durumuna öfkeliler. Yapılan bu önemli güncellemenin ardından gelen tepkiler ve yüksek etkileşim gece boyu devam etti.

Twitter’ı terk ederek Truth Social ya da Bluesky gibi farklı uygulamalara geçen kullanıcılar, Elon Musk’ın “Hadi ama uyanıksan uygulamaya geri dön gibi şakacı paylaşımlarını gördüler.” Twitter’ı terk ederek göç dalgası ile Bluesky’da oturum açmak ve sosyalleşmek isteyen ve birbirlerinden davetiye bekleyen kullanıcılar Bluesky’ın yeni kullanıcı kaydı almadığını açıklaması ile daha da şaşırdılar.

Bluesky nedir? Kimindir? Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin daha CEO’yken kurduğu 2021’de kamu yararına çalışan bir şirkete dönüşerek Twitter’dan ve şu anda dolayısıyla Elon Musk’tan bağımsız Twitter’a alternatif olarak kurulan yeni bir sosyal medya platformudur. J. Dorsey, Bluesky ile sosyal medyada daha fazla inovasyon ve çeşitlilik yaratmayı hedeflediğini belirtmişti ve Bluesky henüz herkese açılmadan 100.000 kullanıcıya ulaşmıştı.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.