Son Dakika: Didim’de Korkutan Deprem..!

Ege bölgesindeki birçok şehirde hissedilen didim de de buyuk panik yaratan deprem halkı sokaga doktu.vatandaşları korkutan deprem
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafindan depremin 5 Km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti. Bir takim kaynaklara gorede 6.3 siddetinde ve yerin 10km altinda oldugu yonunde..

Su an icin onemli derecede can ve mal kaybinin yasanmadigi yonunde bilgi edinmemiz ile birlikte ufak capli maddi hasarlar ve panik yasandigi didim halkinin sokaga inmesine sebeb olan depremin antalya,finike,mugla,bodrum,akbük,denizköy,didim,kusadasi,izmir ve cevrelerinde yogun olarak hissedildigi belirtildi.

Haberturk kaynaklarına göre saat 01:52 sularinda 4.3 ve 4.7 olarak 2 artci deprem daha kaydedildi. Artcilarin devam ettigi belirtildi.

YUNANİSTAN KAYNAKLARI…
Deprem için Yunanistan kaynakları ise ilk verdikleri bilgilerde 6.6 şiddetini verdiler. Yunanistan kaynakları ayrıca depremin yerin 10 km altında gerçekleştiğini belirtti.

ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu ise depremi 6.7 şiddetinde açıkladı ve merkez üssünü Bodrum yakınları olarak gösterdi.

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI: ÇOK ŞİDDETLİ SARSILDIK
Muğla açıklarında meydana gelen depremin en çok hissedildiği bölgelerden biri olan Bodrum’un Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, hurriyet.com.tr’ye çok şiddetli bir sarsıntı meydana geldiğini belirterek, “Şu ana kadar bize gelen herhangi bir kötü durum yok. İnşallah da olmaz. Şu an bilgileri topluyoruz” dedi.

Sarsıntı İzmir merkez ve Fethiye’ye kadar geniş kıyı şeridinden de hissedildi. Depremin ardından vatandaşlar kendilerini açık alanlara attı.

ARTÇILAR SÜRÜYOR

6.3 şiddetindeki depremin ardından artçılar da sürüyor. 01.37 ve 01.52 ve 02.00’de 3 ayrı deprem daha meydana geldi. 4.3, 4.6 ve 4.1 şiddetindeki depremler yeniden paniğe sebep oldu.

 

Kos adasinda can ve mal kaybi bilgisi

Kos adasinda yogun hissedilen depremde dogrulanmayan kaynaklara gore can ve mal kaybi yasandigi ve bilginin teyit edilmesi beklenmektedir.edinilen bilgiye gore kos adasinda bulunan eski binalarda kayip yasandigi belirtildi.dogrulanmasi bekleniyor. Yunan medyasinda eski bir barin yikildigi teyit edildi.yikilan barin eski ama faal oldugu bilgisi aktarilirken son bilgilerin gelmesi beklenmektedir.

Yunanistan’da can kaybi dogrulandi!

Kos adasında deprem anında eski bir yapida faaliyet gosteren barın tavanının çökmesi sonucu oluşan hasar can kaybına sebep oldu.2 ölü oldugu yunan kaynaklari tarafindan dogrulandi.

Ayrintilar gelecek…

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.