SILVERLINE 100. YILDA 100 UMUT PROJESİ İLE DARÜŞŞAFAKA’DA EĞİTİM GÖREN 100 ÇOCUĞA DESTEK VERDİ

Silverline 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) nin açılışının 100. yılı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile 100 çocuğun eğitimine destek verdi. 23 Nisan’da çocukların umutlarını güçlendirmek, hayallerini gerçekleştirmek, geleceklerini aydınlatmak için Darüşşafaka’da eğitim gören 100 çocuğun eğitimine katkı sağlayan Silverline, ‘100. yılda 100 umut’ sloganı ile anlamlı bir bağış gerçekleştirdi.

Amasya Merzifon’da üretimi ve yaklaşık 1.800 kişilik istihdamı ile 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren Silverline, her yıl 23 Nisan kutlamaları kapsamında fabrikada birçok etkinlik gerçekleştiriyor. Bu yıl Covid-19 nedeni ile etkinlikleri iptal eden marka 100. yıl anısına anlamlı bir bağış gerçekleştirdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına ‘100. yılda 100 umut’ sloganı ile 100 çocuğun gelecek hayallerine ortak oldu. Marka,  Darüşşafaka’da Covid 19 nedeni ile uzaktan eğitim gören 100 çocuğun eğitim giderlerine destek oldu.

Silverline Fabrika - Ege İdea Dergi
Silverline Ankastre Fabrika- Merzifon – Amasya – Ege İdea Dergi

Mustafa Laçin ‘bizim için en anlamlı destek’

Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin‘bizim için çok anlamlı bir destek oldu.100 Darüşşafakalı çocuğun eğitimine katkı sağlıyoruz ve geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimiz olan çocuklarımız için ne yapsak azdır. Eğitim bir ülkenin aydınlık geleceği, gelişimi için son derece önemli. Dönemsel bazı desteklerimiz hep vardı ancak bu yıl Darrüşşafaka’da eğitim gören çocuklara böyle bir destek sunmak çok daha anlamlı oldu. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ve milli mücadelenin en önemli adımlarından biri Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı olmuştur. Aynı günde Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir bu özel günü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dünyada çocuklara atfedilen tek bayram. Geçmişiyle gurur duyan bir millet olarak geleceğe daha aydınlık bakabilmek için Darüşşafaka gibi bu zorlu görevi kurumsallaştırmış, kurumlara ve geleceğimiz çocuklara destek olmak en büyük sorumluluğumuz olmalı. Biz bu yaklaşımımız sürekli hale getireceğiz’ dedi. 

Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin - Ege İdea Dergi
Silverline Ankastre Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mustafa Laçin – Ege İdea Dergi

Silverline, Amasya Merzifon’da 49.000 m2 kapalı, 54.000 m2 açık alan olmak üzere toplam 103.000 metrekare alanda üretim gerçekleştiriyor. Marka yaklaşık 1.800 kişilik istihdamı ile bölge ekonomisine en büyük katkı sağlayan firması. 70’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Silverline, ocak, fırın, davlumbaz, aspiratör, bulaşık makinesi, buzdolabı ve tezgah üstü teknolojik çözümleriyle ankastre sektörünün hızla büyüyen markası olarak öne çıkıyor.

Darüşşafaka Hakkında : 

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilere kaliteli eğitim olanağı tanıyarak yaşamlarını değiştiriyor. “Eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla 1863 yılından bu yana çalışan Cemiyet, bugüne kadar binlerce çocuğun Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çağdaş koşullarda okumasını ve yükseköğrenimleri esnasında burs almalarını sağladı.

Tarihi boyunca ülkenin gelişiminin bireylerin gelişmesine paralel olacağı ilkesi ile hareket eden ve “eğitimle değişen yaşamlar” misyonunu benimseyen Cemiyet, 10 yaşında ailelerinden emanet aldığı çocukların; Atatürk ilkelerine bağlı, yaşam boyu öğrenen, araştıran, sorgulayan, çağdaş, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetişmesini sağlıyor. Bugün Türkiye’nin dört bir yanından sınavla seçilen 930 öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 8 yıl boyunca tam burslu ve yatılı okuyor. Yabancı dil ağırlıklı kaliteli bir eğitim sürecinden geçen öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda da tam donanımlı bireyler olarak yetişiyor.

2015 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) tarafından Özel Danışmanlık Statüsü’ne layık görülen Darüşşafaka Cemiyeti, yine Birleşmiş Milletler’in en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan UN Global Compact üyesidir. 2013 yılında kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, 2018 yılında notunu 9,50’ye, 2020’de 9.63’e yükseltmiştir

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.