Nijer Sağlık Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetiminden fikri alınmadan listede olması gerekçesi ile istifa etti !

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin Ferdi uzun başkanlığındaki yeni yönetiminin listesinde tek kadın vardı! Onun da listede olduğundan haberi yokmuş. Nijer Sağlık istifa etti.

Yok! Yok bu son dönemin popüler söylemi affını istemek ile gelen arz ederim istifalarından değil. Basbayağı net bir istifa. Kişisel sosyal medya hesabından, Çine Uğur Gazetesi’nin internet sitesi www.haberugur.com‘dan yaptığı açıklama ile gelen istifasında, gazeteci Nijer Sağlık aşağıdaki ifadelere yer veriyor.

“Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin dün gerçekleşen Olağan Genel Kurul toplantısına rahatsızlığım dolayısıyla katılamadım. Akşam saatlerinde arkadaşlarımın “Hayırlı olsun” telefonlarından Başkan Ferdi Uzun’un listesinden yönetim kuruluna seçildiğimi öğrendim. Göreve yeni seçilen Başkan Ferdi Uzun ve yönetim kurulu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum ancak haberim olmadan ve benim fikrim alınmadan yönetim kurulu listesine ismimin yazılması beni üzdü ve rahatsız etti. Ben önceki dönem yönetim kurulu üyesiydim ve kendi rızamla orada yer almıştım.

Fikrim alınmadan listeye yazılmış olmam nedeniyle Aydın Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden İstifa Ediyorum!”

Üzüldüm. Bir tane bile olsa kadın var! Derken, o kadının da o listede olduğundan haberi yokmuş, kadın istifa etti. Haydi buyur buradan! Çine Uğur Gazetesi’nden Nijer Sağlık’ın istifası ile Ferdi Uzun’un yeni yönetiminde nazar boncuğu olarak bile görev alan bir kadın kalmadı.

Tebrik telefonları gelince öğrendim ben listede olduğumu” ne demek!

İnsan arayıp da söylemez mi?  Nijer Hanım bir daha baksaydın SMS’ lere ya da Whatsapp mesajlarına diyesim var. Belki söylediler de siz duymadınız, ya da yazdılar da görmediniz demek istiyorum konuyu bile bilmeden.  Kişinin haberi ve onayı olmadan haber bile yapamıyoruz ki değil ki yönetim kurulunda birlikte sorumluluk taşımak.

Tabii ki onay almadan, bilgi vermeden sorumluluk yüklemek büyük saygısızlık!  Böylesi hiç şık ve etik değil!

Yani ben hala şöyle düşünmek istiyorum “ Acaba söylediler de anlamadı mı sevgili Nijer Sağlık” Ne oldu da bu kadın bir gün sonra Aydın Gazeteciler Cemiyeti Yönetiminden İstifa Ediyorum! Dedi. Anlayamadım, anlamlandıramadım ama aklımda deli sorular var.

Acaba yönetim kuruluna seçildiğini, bilmeden gelen kutlama telefonları ile öğrenen başkaları da oldu mu?

Kim kontrol ediyor bu listeleri?  Bundan böyle denetim kurulundan ilgili kişiler, listeleri kontrol etmeli. Adayların yönetim kurulu listelerindeki her üyeyi tek tek arayıp listede olduğunuzdan bilginiz var mı? Diye sorup onay bile alsınlar ya da yönetim kurulu listesinde adı geçen adaylar görev ve sorumluluklarını içeren bir form imzalasınlar seçimler öncesi.

Bazı yayınlara göre haber değeri bile taşımayan bu istifaya dair, tüm soruları cevaplayacak, tek bir muhatap var Ferdi Uzun.  ‘Biz çetin ve onurlu bir yolculuğa çıktık,  bizim bu yolculuğa çıkarken heybemizde gazetecilik dışında hiçbir valimiz yok’ diyen Aydın Gazeteciler Cemiyetinin yeni başkanı Sevgili Ferdi Uzun haberim yoktu istifası ile gelişen bu duruma dair bir açıklamada bulundu mu?

Umut Kaşan – Ege İdea Dergi / 2022

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.