KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE ?

Asla isim vermem, asla kimin dediğini kimlerden duyduğumu söylemem ama kaç kişiden de aynı şeyi duyunca dedikodu gibi olmasın ama kuşlar söyledi, hepsi de gerçekmiş diye duydum. Şimdi denizi, havası ve inşaatları ile ünlü güzel bir tatil yöresinde olmuş bu anlatacaklarım o yerin adını da söylemem.  Bu güzel ilçede tanınmış doğrudan siyaset yapan, siyasetçi bir müteahhit, dolaylı siyaset yapan başka büyük müteahhit, nasıl büyük müteahhit olduğunu hiç anlaşılamayan, kuru parası ile nam salmış başka büyük bir müteahhit ve müteahhitlerin baş belası olmuş bir belediye çalışanı bu olayın kahramanları.

Şimdi tanınmış doğrudan siyaset yapan, siyasetçi müteahhit ile dolaylı siyaset yapan diğer büyük müteahhitin pahalı binalarında imara aykırı bazı durumlar varmış. Aksiyon tam da burada başlıyor işte ben de duyduklarımın yalancısıyım. Şimdi naspın bu iki müteahhitin de belediyelerinden ruhsat alması lazım. N’apcaklar bazı binaların aykırılıkları nasıl görünmez oluyorsa ( ay anlamadım ki görünmezlik tozu mu sıkıştırıyorlar oraya acaba ) e’onlar da öyle yapcaklar. Binalarında ki bazı aykırılıkların görünmez olması için illa belediyenin, baş belası lakaplı imar müdürü olan kişi ile görüşmeleri gerekiyormuş. Ay ama şu talihsizliğe de bakın ki, bu baş belası denilen müdür  ortayolcu Partisinin, siyasetçi müteahhit  ise yanyolcu partisinin yöneticisi. Bunlar normal şartlarda birbirine asla yardım etmez Ay ay çok fena bir durum. O kadar çok para harcanmış inşaata ne yapsınlar?

Kuru parası ile nam salmış, böyle çok zengin, dedikodusu hiç bitmeyen ortayolcu partisinden başka bir büyük müteahhitin de aynı aykırılıklardan derdi varmış. Bu çok tanınmış doğrudan siyaset yapan siyasetçi de gitmiş ortayolcu partisinden araya koyduğu, asıl kuru zengin müteahitin derdiymiş de onu çözecekmiş gibi yapmış, çok duygusal şartlarda kendi derdini de onun sorununu da çözüvermiş. Diyorlar ki yapılan görüşmeler çok “Duygusal” bir ortamda geçmiş ve anlaşmışlar.

Ay ama ne olmuş sonra, aksiliğe bakın ki, tüm bu duygusal durumları gören ve kendi inşaatlarında da sorun olan dolaylı siyaset yapan ortayolcu belediye ile yıldızları bir türlü barışmayan, hatta iki de bir inşaatlarını mühürlendiği için ortayolcu belediye başkanının baş belası olmuş başka bir müteahhit bu yanyolcu partisinin yöneticisinin yaptığına çok içerlemiş. Her zaman koşulsuz destek verdiği yanyol partisi yöneticisinin bu hareketine “demek beni sattın ha! ben de bu oyunu bozarım arkadaş” demiş başlamış oyun bozuculuğuna.  Ay resmen bildiği tüm kanallardan hem dostu olduğu yanyolcu partisi yöneticisini hem de ortayolcu partili belediye yöneticilerini kim var kim yok şikayet etmiş.

Kimin eli kimin cebinde ne olduğu belli olmayan şu olaya bakar mısınız?  Gözünüz kör olmasın millet koronadan nasıl kaçarım diye canının derdinde bular birbirini yiyor. Ortayolcu başkan,  yanyolculara göz yumdukları için çok pişmanmış. Binaları mühürlü müteahhit  yanyolcu siyasetçiye destek verdiği için pişmanmış, yanyolcu siyasetçi ortayolcu müdüre kaptırdıklarına pişmanmış… ay her yerden başka birisi başka bir şey söylüyor. Ağzı olan konuşuyor. DM kutusu dedikodu doldu.

Dedi kodu işte. Fena. Sakın siz dedikodu yapmayın. Ben sizin yerinize de dedikodu yaparım…

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.