KAMUOYUNUN DİKKATINE AKP’li yönetici engelli çocuğu olan babaya ‘Küstah küstah konuşma’ dedi.

KAMUOYUNUN DİKKATINE  21- 25 Eylül 2023 tarihleri arasında “Bedensel Engelliler Yaşam Derneği” tarafından Aydın Efeler Gençlik Kampı’nda bedensel engelli dernek üyelerinin sosyalleşmesini sağlamak ve tatil ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla Kuşadası’nda gerçekleştirilen kamp maalesef ki bir siyasi partinin şov alanı haline getirilmiştir.

AKP’li yönetici ' Küstah küstah konuşma'
AKP’li yönetici Engelli çocuğu olan babaya ‘ Küstah küstah konuşma’ dedi.

İzmir’de bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik hak temelli faaliyet gösteren biz engelli STK yöneticileri ve üyelerimizin de katılım sağladığı kampa Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Murat Unganer ve yanındaki heyet gelerek tatil yapmakta olan engelli bireyler ile toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantı sırasında kampta ağır engelli çocuğu ile tatil yapmakta olan bir baba, tekerlekli sandalye ve medikal cihazlara devletin verdiği desteğin çok düşük kaldığını bu nedenle oluşan mağduriyetler hakkında sorduğu soru ve yaptığı eleştiri karşısında Murat Unganer sesini yükselterek “Küstah küstah konuşma” diye cevap vermiştir.

Maruz kaldığı hakarete tepki göstererek karşılık vermek isteyen engelli çocuğumuzun babası toplantı alanından uzaklaşmak durumunda kalmıştır.

AKP’li yönetici ' Küstah küstah konuşma'
AKP’li yönetici engelli çocuğu olan babaya ‘Küstah küstah konuşma’ dedi.

Engelli çocuğumuzun babası toplantı alanından uzaklaştırıldıktan sonra Murat Unganer, ” Bir kişiye olan öfkelerinden dolayı PKK’yı destekleyenler muhatabım olamaz” ifadesini kullanmıştır. Kampta herhangi bir siyasi faaliyet yapılmayacağına dair söz verildiği için daveti kabul ederek katılım sağladık. Ak Parti heyetinin geleceğini öğrendiğimizde bizi buraya davet eden Beyder ( Bedensel Engelliler Yaşam Derneği ) başkanı Mülki Aşırt’a burasının partiler üstü bir tatil kampı olduğunu bir siyasi partinin gelmesinin uygun olmayacağını kendisine belirttiğimizde masayı yumruklayarak yerel seçimde aday olacağını belirtti. Bizi kendisinin çalışmasını provoke etmekle suçladı. Engelli bireylerin ve stk’ların bulunduğu tatil kampının bu şekilde bir siyasi partinin şov alanı haline getirilmesini ve özellikle de engelli çocuğumuzun babasının maruz kaldığı hakaret ve saygısız davranışı, insanları kutuplaştıran ayrıştıran itham edici bu şiddet dilini kınıyoruz.

Bu tutumu kesinlikle onaylamıyoruz. Elbette her birey, her engelli vatandaş bir siyasi görüşe sahip olmak hatta siyasi partide görev alma hakkına sahiptir.

Ancak birçok engelli derneğinin bir araya geldiği ve tatil amaçlı gerçekleştirildiği belirtilen kampta üstelikte kamuya ait alanda, engelliler toplanarak bir siyasi parti yetkilisinin propagandasına maruz bırakılması, orada bulunan bir babanın en ufak eleştirisine bile tahammülsüz bir tutumla gözdağı verircesine hakaretle karşılık verilmesini bu ayrıştırıcı itham edici üslubu kesinlikle onaylamadığımızı kamuoyuna bildiririz.

  • Engelsiz Yaşam Kültür ve Dayanışma Derneği
  • Türkiye Sakatlar Derneği İzmir Şubesi
  • İzmir Güç Birliği Spor Kulübü
  • Buca Engelliler Derneği de destekçimizdir.

 

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.