Kadının kadına olan şiddetinden de söz etmenin vakti gelmiştir.

Her yer suç mahali !

Sadece kadına yönelik şiddete karşı
uluslararası mücadeleleri değil? Şiddete karşı duruş sergileyen tüm mücaleleleri ve müsadenizle kendi tüm bireysel mücadelelerimi de selamlıyorum.

Şiddet deyince aklınıza morarmış bir göz gelmesin, ölü balık gibi bakan, hiç bir makyajın güzelleştiremediği, cadılaşmış kadınlar da gelsin isterim. Artık kadının kadına şiddetinden de bahsetmenin vakti gelmiştir.

Çünkü artık kadınlar sadece erkek şiddeti görmüyor kadınlar artık maalesef kendi hemcinslerinin şiddeti ile de tanıştılar. Çünkü şiddet şiddeti doğuruyordu. Bakın burası çok şokomelli

“Şiddet daima şiddeti doğurur”
Eminim ki yine ilk yumruğu atan, kavgayı başlatan bir erkekti. Öyle çok mağdur oldu ki kadınlar, öyle çok acı çektiler ki başedemediler, yaşamak ve hayatta kalmak içgüsü ile belki de erkekleşmeye ve zamanla kendi şiddetini kullanmaya başladı kadın.

Kime ait olduğunu bilmediğim ama çok sevdiğim bir söz vardır. “İnsanlar bir iyilikten çok, incinmenin karşılığını vermeye hazırdırlar, çünkü minnettarlık bir yüktür, intikam ise zevk.”

Toplumsal ereksiyon !
Toplumsal mastürbasyon !
Toplumsal linç !

Üçlemesi doğurdu bana göre bu şiddeti. Kadın ruhunun naifliği, inceliği, öngörüsü, hoşgörüşü zedelenince, kimyası değişince ortaya yeni bir canavar çıktı. Yeni canavarın da kendi şiddeti. Çok acımasız bir başka başka şiddet modelleri.

Tacize uğramış, acıdan gebermiş ama korkusundan kimselere hiç bir şey diyememiştir. Gözünün önünde annesi dayak yemiştir, sonra o annesi sabah aynı adamın koynundan çıkmıştır, acıdan içi kavrulmuştur, çeşitli travmalarına sarılıp uyumuştur.

Erkeğin zayıf tüm noktalarını erkeklerden de iyi bilen, neresinden yumruk yemişse oraya yumruk atmayı öğrenmiş, erkekle erkek olan, kadınla kadın olan, bıçaksırtı yaşayan, anayasanın eşitlik ilkesine bile aykırıdır bu cadı kadınlar.

Sevildiğinde kedi gibi sıvılaşan ama en küçük bir karşı argümanda yılan gibi de sokan kadınlar onlar. Sokmak demişken hani çok erkek jargonudur ya sokmak ama bu kadınlar erkekten daha iyi sokar.
Laf sokar!
Fitne sokar!
Yalan sokar! Yeter ki sokmak istesin.

İşte onlar da şiddet mağduru kadınlar. Kalbi kül olmuş, çok istemiş ama yok da olamamış acılarından kendini yeniden doğurmuş, çoğu çok akıllı, gizli gizli ağlayan ama hep gülen, güçlü pozlar veren kadınlar.

Burada sihirli kelime “güç” tür. Çünkü güce yenilmiştir o kadınlar. O sebeptendir ki güce tapan kadınlar onlar. Mesela güç memelerindeyse memelerine, bacaklarındaysa bacaklarına bile taparlar.
Tapılacak kadındır onlar.

Kiminin yaşı başı var, günde beş vakit namazı niyazı, kiminin elinde çapası, kiminin kartvizinde yazan sıfatı, kiminin kalın banka cüzdanı, kiminin de bebek gibi yüzü, masum bakmayı iyi bilen bir çift gözü.

Erkeğin gücünü kullanır bu kadınlar.
Dövmez de dövdürür.
Sövmez de sövdürür.

Sadece erkek şiddetine erk gücün şiddetine maruz kalmıyoruz. Artık suçsever erkeklerin suçsavar ortakları kadınlar var. Onlar erkek gibi ama erkeklerden bile daha tehlikeli cadı kadınlar.

Evet şiddetin birbir türlüsü ile her yerden ayrı gelen şiddetlr mücadele eden kadınlar var ve bekleyip beklemediğiniz her yer suç mahali.
Cümleten hepimize güç dilerim.

#umutkaşan #kadınınkadınaşiddeti

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.