İSKENDERCİ ERCAN USTA, DİDİM’DE İNGİLİZLERİ İSKENDER KEBAP’LA TANIŞTIRDI. 

İSKENDERCİ ERCAN USTA’NIN LEZZETİ SINIR TANIMIYOR

Türk kültüründe misafirlerimizi ağırlarken etli yemekler ikram etmek, geçmişten, bu günlere kadar değişmeden gelen ve günümüzde de karşılığı olan bir zenginlik göstergesidir. Değişen tek durum artık misafirlerimizi ev yerine, çoğunlukla lezzetinden ve kalitesinden emin olduğumuz restorantlarda ağırlıyoruz.

İskenderci Ercan Usta Didim -Ercan Ocak
İskenderci Ercan Usta Didim -Ercan Ocak

Didim’de hizmet verdiği ilk günden bu yana İskenderci  Ercan Usta’nın lezzeti kendi klasmanında fark yaratıyor. Didimli vatandaşlar kadar Didim dışından dışından gelen turistler de  iskender kebap yemek için İskenderci Ercan Usta’yu tercih ediyorlar. Didim’de yaşayan yabancıların ve turistlerin de artık çok severek tükettiği döner ya da iskender kebap için İskenderci Ercan Usta ‘ Daha çok yoğurtsuz, sade ya da salça soslu’ seviyorlar diyor.

Kısa sürede kendi alanında markalaşan Ercan Ocak Frenchise olmayacağını söylüyor.  Gerek dönerin gerekse de İskenderin etin, doğası gereği, ‘Fast Food’ olması verimli değil. Fast food dediğin şey, yüksek hacim ve hızlı servis ister. İçinde salça ve yoğurt üzerinde de tereyağı var. Hızlı servis için birçok porsiyon hazır bekleyip, sipariş gelince tekrar ısıtılacak, et bekleyecek. Döner dediğin şey ağır ağır demlene demlene pişer. Keyifle tüketilmelidir. Soğuk zincire giren et bizim lezzetimizi vermiyor diyen Ercan Ocak Didim’e turist olarak gelen ya da Didim’e yerleşmiş İngilizleri kebap ve iskenderle tanıştıran usta olarak biliniyor.

“Umut Kaşan’la Didim’de Hayat” haberidir. www.hurriyet.com.tr link’e tıklayarak Hürriyet Ege’de yayınlanmış haberimize ulaşabilirsiniz.

Geleneksel lezzetimiz #İskender #kebap veya iskender döner bu topraklarda 1867 yılından bu yana tüketilir.
Aslında temel malzemesi #döner olsa da iskenderi iskender yapan, üstündeki #tereyağ #domates sosu, yanındaki #yoğurt ve altındaki yağlı #pide parçalarıdır.
Didim’de İskenderci Ercan Usta İskender konusunda oldukça iddialıdır. Didim’e gelen turistler başta olmak üzere Ercan Usta’nın lezzetlerinin müdavimleri vardır. Röportaj : Umut Kaşan  izlemek için lütfen tıklayınız
#iskenderciercanusta bir #Didim Markasıdır.

 

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.