Benimki de #OnlySitem kadının hali nicedir diyen bir uygulama da çıkmadı!

Benimki de #OnlySitem kadının hali nicedir diyen bir uygulama da çıkmadı!
#Onlyfans varsa benimki de #OnlySitem 

Araplar ‘evret’ yani ayıplı yerden yola çıkıp, kelimenin zaaf ve kusur barındırması bakımından avrat demişler kadına, hani kusurlu kadın manasında.

El altındaki kadın demekmiş manita o da İtalyan’ların b*k yemesi.

İngilizler de oynaş kadın manasında flört demişler.

Yunanlılar kötülüğün anası manasında Medusa demişler ama yatakta iyiysen de düm dinlerde dillerde kültürlerde tanrıçasın. Bence dayatılan çıkış noktası da bu olmuş. ‘Tanrıça ol’

Benimki de #OnlySitem kadının hali nicedir diyen çıkmamış. Mevzuya kadından girdim, çünkü özellikle son yıllarda estetik, güzellik ve sağlık sektörü istatistikleri de ortaya koyuyor ki artık kadınlar da kendilerinden tanrıça diye bahsedilsin istiyorlar. Bence tüm sorumlu hep o “like” butonu.

Çok kısa sürede çok ciddi paralar kazanan genç girişimci Leonid Radvinsky tarafından kurulan OnlyFans kişilerin bedenini teşhir ettiği, yetişkinler için kurulan yeni ve oldukça popüler olan bir platform.

İçerik üreticileri bedenlerini teşhir ediyor bu uygulama da sen var bakmak para ödemek lazım diyor özetle ve içerik üreticilerinden ciddi bir komisyon alıyormuş uygulama. Komisyonculuk(!) ile servetine servet katan genç girişimcinin wikipedia’dan okuduğuma göre 1.1 milyon dolar serveti var. Yani p*rno sektörünün yeni kralı onlyfans hisselerinin %80 ine sahip Leonid Radvinsky. Sitenin resmi verilere göre OnlyFans’teki bireylerin cinsiyetleri ortalama %60 erkek, %40 kadın. Uygulamada Türkçe dil desteği olmasa da memleketimizin de birbirinden başarılı onlyfans hesapları varmış. İyi ki Türkçe dil desteği yok diye geçirdim içimden, yoksa düşünsene ne kadar Tiktok’cu varsa hepsi OnlyFans’ta.  Öyle tiktok paylaşımları var ki, insan değil seksten, kadından erkekten, hayattan bile soğuyor.

Dünya’da ünlü isimlerin kullandığı ve çok da büyük paralar kazandıkları p*rnografik içerikleri ile adını duyuran bu uygulama OnlyFans hiç beklenmedik bir pazar oluşturdu diyenler, saçmalıyor. Tüm o diğer seksi filtreler ve pompalanan içerik, tüm diğer sosyal medya platformları da zaten onylfans’ın yolunu açtı. Ticari olarak, doğru zamanda doğru girişim hamlesidir.

Onlyfans ülkemizde özellikle gençler arasında çok yaygınmış. Bakın işte burası şokomelli. Erotik hatta pornografik pozlar verip güzel paralar kazanıyor genç kızlar. İyi de kazanıyorlarmış söylediklerine göre.

Eskiden de çeşitli erkek dergileri, tv yayınları sektörü besleyen farklı kanallar vardı ama p*rn star olmak pompalanmıyordu. Ahlakçı ya da yasakçı değilim ama onlyfans bana tiktoktan bile iğrenç geliyor.

Bana ne! Kime ne! Kim ne yaparsa yapsın, isteyen istediği erotik pozu versin, istediği alanda yıldızlaşsın, istediği paylaşımı yapsın ama kadın bedenini ticari bir meta haline getirdiği, kadını ve de kadınlığı sömürdüğü için karşıyım ben olaya, değilse o p*rno sektöründe kartlar çoktan yeniden dağıtıldı biliyoruz.

Tıpkı fuhuş ve kadından, kadın bedeninden beslenen tüm diğer sömürülere karşı olduğum gibi. Daha çok da bu durumların neredeyse tüm sosyal medya platformlarında normalleştirilmesine de karşıyım.

Umut Kaşan – Didim / 2022

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.