Ege Pool’da firma yetkilisi Gürhan Sarı ile havuz üretimi, sağlığımızı etkileyen unsurları ve sektöre dair detayları konuştuk

Ege Pool’da firma yetkilisi Gürhan Sarı ile havuz üretimi, sağlığımızı etkileyen unsurları ve sektöre dair detayları konuştuk

Deniz kenarında kendi halinde, sakin, huzurlu bir ilçede kocaman masmavi havuzu olan yemyeşil, rengârenk çiçeklerle donanmış kocaman bahçeli bir evde oturduğumuzun hayalini kurmak bile gülümseme yaratıyor istemsizce… Hayalleri süsleyen o kocaman evlerin kocaman da havuzları var. Evlerin toplu konutların sitelerin havuzu varsa daha kıymetli. Didim’de ise neredeyse havuzsuz ev yok gibi. Peki ya evlerimizin havuzları olması gerektiği gibi mi? bizler gerektiği gibi özenli mi kullanıyoruz ?

Ege Pool
Ege Pool

Sağlığımız ile son derece yakından ilgili olan yüzme havuzları, aldığımız ya da yaşadığımız ev kadar, tatilde kaldığımız otelin havuzu önemli değil midir? Üstelik de su ve elektrik gibi birbirinden uzak kalması arzulanan iki temel unsur havuz sistemlerinde bir aradaysa?

Konuyu araştırırken yaklaşık 2008 yılından bu yana hizmet veren Didim’de pek çok önemli inşaat firmasının tercih ettiği, bilgi ve tecrübesi ile Didim’de havuz inşaatı, tadilat, düzenli bakım, havuz kimyasalları satış ve uygulaması, tüm havuz ekipmanı malzemesi satışı ve sağladıkları işçilik ve hizmet kalitesi ile ilgili açık ara çok başarılı bir firma olan Ege Pool’da firma yetkilisi Gürhan Sarı ile havuz üretimi, sağlığımızı etkileyen unsurları ve sektöre dair detayları konuştuk.

Ege Pool
Ege Pool

Yılların tecrübesi ile işinin hakkını vererek sadece Didim değil çevre şehirlere de hizmet veren birbirinden şık, kullanışlı ve sağlıklı havuz üretimleri ile Ege Pool tecrübeli personel kadrosuyla proje, mühendislik, dizayn, taahhüt, imalat, toptan ve perakende satış, yedek parça ve servis konularında müşterilerine hizmet veriyor. Havuz yapımı ve tesisat montajı ile ilgili proje, tasarım ve mühendislik faaliyetlerini (Özgür Şimşeker) de kendi bünyesinde bulunan deneyimli mühendis kadrosuyla yaklaşık 10 yıldır başarıyla sürdürmektedir. Her türlü havuz ekipmanları ve havuzların yapısal her türlü problemlerinin çözümüne yönelik olan yapı ve donanım tasarımı, dizaynı, teknik şartnamelerin hazırlanması, maliyet analizi ve fizibilite çalışmalarını büyük bir özveriyle yürüten Ege Pool’da röportaj yaptığımız Ege Pool yetkilisi Gürhan Sarı ‘ Yüzme havuzlarının yapımı, inşaatın kalitesine ve standartlarına uygun havuz yapmak teknik ve etik açıdan da aslında vazgeçilmez bir zorunluluktur. Aslına bakarsanız Didim’de her yerde havuzlu evler olmasına karşın ilçemizde toplu kullanım hizmeti sağlayan açık kapalı bir havuz eksikliği vardır ’ diyor.

Ege Pool
Ege Pool
Ege Pool
Ege Pool
Ege Pool
Ege Pool

Sağlığınız ve can güvenliğiniz her daim önceliğimizdir. Bize gelen projelere baktığımızda kaç metreküplük suda hangi çapta ve ne tür bir filtre ile havuz imalatı yapacağımızı, işçilik ve malzeme kullanımı dâhil işin ekonomisini de ortaya dökebiliyoruz. Ulusal havuz enstitüsü tarafından 15 günlük çok da verimli olmadığını düşündüğüm teorik bir eğitimle aldığımız havuz operatörü belgesi işin doğrusu çok da işe yaramıyor. Su ve elektrik bir arada kullanıldığı için havuz imalatında yüksek mühendislik bilgisi, kullandığımız malzemelere karşı geliştirdiğimiz hâkimiyet, gerçek bir estetik anlayışı ve tecrübe bu işin olmazsa olmazıdır. Zaman zaman oteller gibi toplu kullanımda olan havuzların yanlış kullanımından doğan sıkıntılar, pek de dikkate alınmayan uyarı ve levhalar var. Havuzları temizlemek ve düzenli olarak kontrollerini yapmak, bakımını sağlamak da işimizin bir parçası. Yüzme havuzları spor yapmak, dinlenmek, eğlenmek, sağlıklı yaşam ve boş zamanları değerlendirmek için yapılmış tesislerdir. Bu yüzden yüzme havuzlarında sağlık şatlarının ihmal edilmeden yerine getirilmesi ve insan sağlığını tehdit eden maddelerin de bulunmaması gerekir. Aksi halde dinlendiğimiz, eğlendiğimiz, spor yaptığımız, sağlıklı bir yaşam için kullandığımız yüzme havuzları yapılış amaçlarını hizmet etmek yerine sağlığımızı tehdit eden bakteri ve mikroorganizmaların üreyip çoğalmasını sağlayan tesisler haline gelir. Bu yüzden de uyarılarımızı lütfen önemseyin. Bakım ve temizlik için kullandığımız her türlü havuz kimyasalı portföyü klorlama, yosun oluşumu önleme, pH ayarlama, kış bakımı ve havuzunuzda oluşabilecek tüm problemlere çözüm sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz çevreye zarar vermeyen ve insan sağlığı açısından da kesinlikle risk yaratmayan kimyasallardan oluşmaktadır. Yaptığımız havuzlarda en başından yani proje aşamasından sözleşmeli düzenli bakıma kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Aynı zamanda satışını yaptığımız yerli ve ithal ekipmanların, havuz kimyasallarının istenilen zamanda müşteriye temini için hazırladığımız mağazamızda stoklarımızda her türlü üründen yeterince bulunduruyoruz. Özellikle son bir yıldır, bizim sektörümüzün vazgeçilmez malzemelerinden Çin’den ithal edilen olan klor, Çin’in ithalatı durdurma kararı ile birlikte daha da pahalandı. Stoklu çalıştığımız için bizim müşterilerimiz bu fiyat artışından etkilenmediler diyebilirim.

Ege Pool
Ege Pool

Havuzlu bir eve sahip olmak kadar havuzun sağlıklı kullanımı için düzenli bakımı çok önemlidir. Profesyonel kişilerce daha düşük maliyetlerle yapılmaya çalışılan havuz üretimi ve bakımı kullanımın her döneminde risk unsurudur.  İşin profesyonelleri tarafından yapılmayan üretim ve sağlanan hizmet hem cebinize hem de sağlığınıza zarar verir. Havuzlarınıza gösterdiğiniz özen, yaşam kaliteniz ve sağlığınız ile doğru orantılıdır.

Haber / Röportaj : Umut Kaşan / İdea Dergi 2007

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.