Didim Ticaret Odası seçimlerinde mevcut başkan ‘Hilmi Erbaş’ güven tazeledi.

Yaklaşık 3000’e varan kayıtlı üyesiyle bugün (16.10.2022) yapılan Didim Ticaret Odası Meslek Komite seçimlerinde 25 kişilik Meclis Üyelerini seçmek için sandık başına giden Didim Ticaret Odası üyeleri Mavi – Kırmızı ve Beyaz Liste tercihleri ile seçime girdiler.

Mevcut yönetimdeki DTO Başkanı H. Erbaş ve ekibi Beyaz Liste ile Didim Genç Oluşum Grubu 6 komitede Mavi Liste ile seçime katılırken, İnşaat Grubunda Kırmızı Liste, Mühendislik Grubunda Bağımsız Yeşil Liste ve Tekstil Grubu da bağımsız bir liste ile yarışa girdiler.

Yapılan seçim sonucunda Tekstil komitesinde bağımsız olarak ve tek Liste giren grup 16 oyla seçildi. Turizm grubunda 3 oy geçersiz sayılırken Beyaz Liste 65, Mavi Liste 62 oy aldı.
Gıda grubunda 1 oy geçersiz sayılırken Beyaz Liste 65, Mavi Grup 21 oy aldı.
Mali grupta Beyaz Liste 54 oy, Mavi Grup 16 oy alırken, İnşaat Grubunda ise Beyaz Liste 204, Mavi Liste 92 ve Kırmızı Liste 45 oy aldı.
Mühendislik grubunda Beyaz Liste 57 oy alırken bağımsız Yeşil Liste 35 oy aldı.
Emlak grubunda Beyaz Liste 67, Mavi Liste 35 oy alırken
Dayanıklı Tüketim Malları Grubunda Beyaz Liste 55, Mavi Liste 26 oy aldı.
Akaryakıt grubunda Beyaz Liste tek Liste ile seçime girerken 54 oy ile seçimi kazandı.

Sonuçlar açıklandıktan hemen sonra konuşma yapan Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş #bartın #madenocağı nda hayatını kaybeden madencileri rahmetle anarak başladı konuşmasına. Odanın ilk işi olarak 41 madencinin ailesine maddi ve manevi yardım organizasyonu yapacaklarını söyledi. #hilmierbaş bu dönemin son dönemi olduğunun altını çizerek kazanan kaybeden yoktur, Ticaret Odası Üyeleri kazanmıştır, arkadaşlarımızın kaybetmiş hissi taşımasını istemiyoruz, bu sebeple kutlama yemeği yapmayacağız derken ayrıca “Bu 4 yıllık dönemde yapamadıklarımızı, elde ettiğimiz tecrübelerimizle ve eksiklikleri gördüğümüzü de ifade etmek istiyorum. Didim’in en güçlü Sivil Toplum Örgütü olan Didim Ticaret Odasında yeni dönemde de temel sorunların çözümü ve ortak akıl geliştirme noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu dönemde çalıştaylarımızla yatırımların hayata geçirilmesi noktasında önemli adımlar atacağız. Mayıs ayında Didim’de yatırımcıları ağırlayacağız. Didim’de iş birliğine ihtiyacımız var. Buradan Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşlarına ve özellikle Siyasi Partilere sesleniyorum; temel sorunların çözümü noktasında bir kent olarak birlikte olamazsak bir adım atamayız. Geçmiş dönemde akamete uğrayan sorunları çözeceğimize inanıyorum. Didim Ticaret Odasında bu son dönemimiz, önemli işler yapıp bizden sonraki arkadaşlara devretmek istiyoruz. Bu süreçte bizlere destek olan başta ailem olmak üzere tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Birlikte yarıştığımız arkadaşlarımızdan fikir ve önerilerini bekliyorum. Seçimler bitti; kimse kazanmadı, sadece odamız kazandı; Didim kazandı. Seçim sürecinde bilerek bilmeyerek yapılmış gönül kırmalar varsa bizden yana hakkımız helaldir; herkese hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

#umutkaşan – #egeideadergi  #didim #ticaretodasıseçimler2022 #yaşayanşehirdidim #didimdergi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.