Didim Kaymakamlığı tarafından organize edilen geleneksel basın bilgilendirme toplantısı Didim Duja otelde yapıldı. Kahvaltıda Didim’in sorunları konuşuldu.

Didim Kaymakamı Kuruca uzun süredir yapılamayan, aylık basın bilgilendirme toplantılarını yeniden yeşertti.

Toplantı hakkında konuşmasını gerçekleştiren Didim Kaymkamı Kuruca, Didim’in öneminden bahsederek, “Didim’de daire amirlerinin basınla buluşması, Didim’in demokrasi kültüründen gelen bir gelenek. Biz bu geleneği tekrar başlatıyor, olacağız. Bugün hem kıymetli basın mensuplarımızdan, hem daire amirlerimizden temel bir ricamız var. Bugün protokolle ilgili bir gün değil, bugün arada herhangi bir mesafenin olacağı bir gün değil. Bugün dostların buluşması, bugün keyifle sohbet edeceğimiz, Didim’i anlatacağımız, Didim’i paylaşacağımız, Didim’le ilgili güzellikleri konuşacağımız varsa ufak tefek sorunları ve onunla ilgili çözüm önerilerini paylaşacağımız ama sadece Didim’le de sınırlı kalmayacağımız, sanattan bahsedeceğimiz, kültürden bahsedeceğimiz kitaplardan bahsedeceğimiz keyifli bir buluşma olsun istedik. Dolayısıyla bugün protokolün olmadığı bir gün olarak kayıtlarınıza geçsin.” sözlerine yer verdi.

Didimli Gazeteciler ve basın emekçileri ile Didim Duja Otelde kahvaltıda bir araya gelerek Didim’in basına yansıyan – henüz yansımayan sorunlarının ve çözüm yollarının masaya konulduğu basın bilgilendirme toplantısında Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca yanısıra, Didim Belediyesi Başkan Yardımcıları, Didim Kaymakamlığı’na bağlı ilçemiz kurum temsilcileri de davetliydi.

Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şenel, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Murat Coşkunçay, Didim İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Didim İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Gani Solak, Didim Sahil Güvenlik TCSG-21 Komutanı Üsteğmen Halil Gezen, Aydın il Gençlik Spor Müdürü Ufuk Kurucu, İlçe Tarım Müdürü Alamettin Hatipoğlu, Turizm danışma Birimi Sorumlusu Nilüfer Yazar, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Sait Üstündağ, Didim İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ali Öztürk, Aydem Elektrik Şefi Erdal Özlük, Aski Şefi Korhan Kocatürk toplantıya katıldı.

Didim basınına ve sahada görev yapan muhabirlerine vatandaştan gelen şikayet, dilek, talep ve önerileri gazetecilerin doğrudan ilgili kurum yetkililerine iletmelerine ve geniş kapsamlı bilgilendirilmelerine imkan veren, ilçemiz için oldukça kıymetli olan basın toplantısında, gazetecilerin soruları ile şekillenen toplantı gündemimi oluşturan konu başlıkları ise şöyle şekillendi;

• 24.04.2024 de hizmete girmesi planlanan Didim Devlet Hastanesi’nin devam eden ek binası inşaat süreci hakkında bilgilendirme yapıldı.

• Didim Milli Eğitim Müdürlüğünce Yalıköy’deki okul başta olmak üzere hizmete hazırlanan yeni eğitim kurumları hakkında bilgilendirme yapıldı.

• Didim İlçe Emiyet Müdürlüğünce ilçemiz asayiş ve güvenliği konusunda gelen şikayetlerden yola çıkılarak çözüm süreçleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

• Vatandaşın sıklıkla şikayetçi olduğu gerek Didim Belediyesi’ni gerekse de Didim Kaymakamlığı’nın sorumluluk alanında olan ilçemizi ilgilendiren bazı durumlar ve çözüm süreçleri hakkında konuşuldu. Kısa bir özetle

• Akköy Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 547, 1320 ve 1662 parsellerde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulacak olan Akköy Rüzgar Enerji Santrali hakkında özet bilgilendirme yapıldı.

• Aydın ilinde ve ilçemizde yükselen intihar vakaları, sosyal medyada kitlesel iletişim yapan, güvenilir bilgi kabul edilmeyen ve haber etik de değerlerini ile paylaşım yapmayan çeşitli Didim sayfaları, elektrik kesintileri ve aydınlatma, çöp problemleri, su sıkıntısı, halk sağlığını ilgilendiren su kuyuları ve deniz suyu denetimi, sivrisinek ve böcekle mücadele, sezlong şemsiye, çadır, kıyı ihalleri sorunu, trafik, kavşak ve orta refüj sorunları, engelliler için sorun ve sıkıntı olan durumlar, Didim Sanat Sokağı, çalışmayan halka açık wifi bağlantılarının da konuşulduğu geleneksel kahvaltıya katılan tüm yetkililere, kahvaltıya ev sahipliği yapan Didim Duja Otel yönetimine ve personeline gösterdikleri ilgi özen ve keyifli kahvaltıları için teşekkür ederiz.

#umutkasan #egeideadergi #didimdergi #didim -2023

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.