Didim Home Designer (İsmini Arayan Villa)

 

Doğayla iç içe…

DOĞAL, FONKSİYONEL, SADE VE SAMİMİ

Bu ay da yine Didim Home Designer dokunuşu ile güzelleşen bir başka evdeyiz. Aslında muhteşem bir mevkide şahane bir villaya konuk olduk demeliyim. Akbük Çamtepe’de yer alan bu özel villanın bir adı yok henüz “No Name” Ev sahibi olarak bizi misafir eden 2007 Yılından Beri Didim ve Çevresinde İzolasyon ve Yalıtım Sektöründe hizmet gösteren Didim Teknik İzolasyon’un sahibi ve işletmecileri Ercan Sorkun ve Hakan Gürler gerçek bir nezaket örneği göstererek “ Bu özel villanın ismini gerçek sahibi vermeli diye düşündük” diyorlar. Villa İdea bence de çok güzel fikir diyorum içimden tabii…

Didim Teknik İzolasyon’un sahibi ve işletmecileri Ercan Sorkun ve Hakan Gürler de şehrin kalabalığından ve sıkışıklığından bu ev nasıl izole edilir ki diye düşünmüş olmalılar. Akbük Çamtepe’de bu bölgenin ilk villası olarak bu özel villayı inşaa etmişler. Gerçi Akbük merkeze araçla 5 dk bile yoktur yol mesafesi ama insan bu çam ağaçlarının, bu bol oksijenin yeşilin ve mavinin içerisinde dergi de çıkartır, kitap da yazar, yazar da olur, şair de olur, aşık da olur, mutlu da olur, mutsuz da olur, usta da olur, çırak da olur, ama en güzeli gerçekten yaptığı yatırımdan pişman olmayacak bir ev sahibi olur sanıyorum…

Didim Home Designer da ortamın doğallığını ve samimiyetini yok etmeden çok keyifli dekore etmiş. Bize ev sahipliği yapan villanın müteahhitleri Hakan Sorkun ve Hakan Gürler ile keyifli bir sohbet gerçekleştiriyoruz. Didim Home Designer ile nasıl çalışmaya başladıklarını merak ediyorum her zamanki gibi.

Tavsiye ve referans üzerine Barış Aktaş ve Taner Aydar ile yollarının kesiştiğini öğreniyorum. “Didim küçük bir yer. Bizim villamız bu bölgenin ilk yapılarından. Biz de yatırım amaçlı almıştık. Bu bölge günden güne değer kazanıyor. Akbük Cemevi’nin hemen yanındayız. Lokasyonu gerçekten çok kıymetli. Villamız da çok kıymetli. Zaten de Villamızın inşaatı bitince bu özenli çalışmamızı gerçekten bu işten anlayan villamızı bizim kadar sahiplenecek hizmet kalitesini sorgulamayacağımız bu işten gerçekten anlayan bir firma arayışı içerisinde iken Didim Home Designer ile kesişti yolumuz. İyi ki de kesişti çünkü aldığımız hizmet kadar arkadaşlıkları da çok kıymetli.” Diyorlar

 

Sahibini ve adını arayan bu muhteşem villa Didim Home Designer dekorasyonu ile doğal ve fonksiyonel üstelik gözü yormayan sadelikte ve samimi olmuş. Etrafında hiçbir yapılaşma olmadığı için çam ağaçlarının arasında ormanda konfor içerisinde yaşam imkanı sunan işçi ve malzemesindeki kalite ile doğal ferah ve huzurlu bir yaşam keyfi sunuyor.  Pek çok alanda olduğu gibi sanıyorum ki iç mimari de geçmişe doğru bir yönelim başladığından Tasarımcı Barış Aktaş da bu özel villanın doğallığını korumak adına Villanın kapısından girince çarpıcı betonart uygulama yani beton görünüm duvar sıva kaplama ( kötü sıva ) çalışmış. Üstelik renkli betonart uygulamanın hemen önünde duran, özel tasarım çarpıcı dresuvar ile daha villanın kapısından girince kendinizi özel hissediyorsunuz.

Didim Home Designer dekorasyon fikirleri ve kişiye özel tasarım mobilyaları ile başkalaştırdığı her eve özel bir imza atıyor. Yemyeşil çam ormanı içinde her köşesi özenle hazırlanan bu ağaçlarının arasındaki Villada neredeyse tüm tasarım doğal olsun istemişler. Dekorasyonda doğallık da ne demek, diye düşünmüş olabilirsiniz. Haklısınız. Zaten aslında her şeyin bir doğallık çerçevesinde ilerlemesi gerekir ama doğal olmak da çoğu zaman cesaret istiyor. Dekorasyonda doğallık bir anlamda kendi zevklerini yansıttıkları, içinde mutlu olabilecekleri evler dekore etmek yerine, genel beğeniye uyan, başkalarının beğeneceği tarzları tercih edip mutsuz olan çok kişilerin aksine yeni sahibine hazır bir villa dekoru sağlamak demek.

Artık yeni trend retro – samimiyet ve doğallık. Didim Home Designer da bu özel villanın dekorasyon detaylarında bu şekilde çalışmış. “Doğal, fonksiyonel, sade ve samimi”

2007 Yılından Beri Didim ve Çevresinde İzolasyon ve Yalıtım Sektöründe hizmet gösteren Didim Teknik İzolasyon’un sahibi ve işletmecileri Ercan Sorkun ve Hakan Gürler ile bu özel villa üzerine sohbetimize devam ediyoruz.

Didim’de inşaatı yeni biten Didim’in tek geçek akıllı evi Kocatepe projesinin bittiğinden heyecanla bahsediyorlar. Ayrıca da inşaatı devam eden bir de Kartal Projesi olduğunu öğreniyorum. İnşaat sabır, emek ve özen istiyor. Ama anlıyorum ki gerçekten bu işi bilerek ve keyifle yapıyorlar.

Bölgenin ilk villası olan sahibini arayan bu villa da diğer projeleri gibi dekorasyonu, kalitesi, işçiliği ve heybetli duruşu ile açıkça tüm farkını ortaya koyuyor

We continue to talk about this special villa with Hakan Sorkun and Hakan Gürler, the owners and managers of Didim Teknik İzolasyon (Didim Technical Insulation), which has been offering service in Insulation business in Didim and the surrounding areas since 2007. They are thrilled to announce that the first and only smart home project of Didim, the Kocatepe Project has been completed. I also learned about the ongoing Kartal Project. Construction is a demanding business. But I can see that they know and love what they do.

     This villa, which is the first one in this area, waiting for its new owner, makes a difference with its decoration, quality, craftsmanship, and grandiose, just like their other projects.

Akbük Çamtepe’de yer alan ve etrafında yapılaşma olmamasının tüm avantajını hissettiren 400 mt’2 lik arsasında bahçeli ve havuzlu 3+1 odalı manzarasına doyum olmayan bu sahibinden isim bekleyen isimsiz Villamızda neredeyse her katta bir banyo var. 2 ebeveyn banyosu , oldukça geniş yatak odası, çocuk odası ve balkon keyfine imkan veren tüm manzaraya hakim terası ile Akbük de yeni yapılan Cemevi’nin hemen arkasında. Bahçeden mutfağa ayrı girişi var ki hanımlar için çok kıymetli detaylar bunlar. Havuzlu ve deniz manzaralı diğer villalardan minik de bir farkı var. Sektörde yaklaşık 10 yıldır hizmet veren İzolasyon ve Yalıtım’da markalaşmış Teknik İzolasyon kendi üretimlerinde kaliteyi yok edebilecek hiçbir açık bırakmamış.

Located in Akbük, Çamtepe, where it is the only residential unit in its close vicinity, this 3+1 villa sits on 400m2 of area including a garden and a swimming pool, and each room has a beautiful view. Almost each floor has its own bathroom. It is located right behind the new Djemevi in Akbük. The villa has 2 master bathrooms, a spacious bedroom, kids’ room, and a large terrace with a beautiful view. There are two separate entrances to the kitchen from the garden, and this is an important detail for many women. It has a minor difference from other villas with a swimming pool and a sea view. The entire insulation job of the villa was carried out by Teknik İzolasyon, which has meticulously worked on every detail that might have caused any flaws in insulation.

Evlerin bir enerjisi var ise bu Villanın enerjisi lokasyonu itibarı ile neredeyse tüm Akbük’e yeter gibi.

Deniz manzarasını kesen yeşil yaprak dalları, güneşin evin her noktasında başka bir keyifte olması etrafta hiçbir yapılaşma olmadığı için dağ ve deniz manzarası içerisinde derin bir nefes aldığınızda size şifa olduğunu bilmekle bile gerçekten sahibini varlığı ile bile mutlu edecek evlerdendir diyebilirim.

Yeni sahibine şimdiden hayırlı olsun diliyoruz. Bu villayı alacak ismini verecek yeni sahiplerine de şimdiden söylemek istiyorum ki madem Ege İdea Dergi olarak biz bu özel villayı alamıyoruz o zaman ilk misafiriniz biz olacağız.

If you believe that the houses have energy, it looks like the energy of this villa will be sufficient for entire town because of its location. I dare to say that the green leaves that dance with the beautiful sea view, the rooms that catch the most out of the sunlight, the feeling of solitude along with the mountain and sea views, this house is sure to make its owner happy.

We would like to wish the new owners of the house all the best. I would also like to say that  we will be the first guests of the villa as the staff of Ege Idea Magazine.

 

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.