Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’na silahlı saldırı yapıldı !

İki ayağınından da kurşun yarası alan Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu, tedavisine devam edildiği bilgisi paylaşıldı.

Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu'na silahlı saldırı yapıldı !
Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu

Bu sabah saatlerinde mesaiye gitmek için evinden çocuğu ile çıkan Didim Belediyesi Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu maskeli saldırganlar tarafından, oldukça yakın mesafeden ve de çocuğunun yanında silahlı saldırıya uğradı.

Kar maskeli saldırgan kişi/kişilerce yakın mesafeden gelen 5 el ateş sonucu vücuduna 3 mermi isabet eden Hacıfettahoğlu’nun bir ayağında 2, öbür ayağında 1 kurşun yarası bulunuyor. Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay tarafından yapılan açıklamada hayati riskinin bulunmadığı, ve tedavisine devam edildiği bilgisi verildi.

Silahlı saldırıya uğrayan Didim Belediye Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’nun her iki ayağından da kurşunlanması olayı sonrası Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü detaylı soruşturma başlattı.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından olay hakkında başlatılan soruşturmanın titizlilikle sürdürüldüğünü belirten Başkan Atabay, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Belediye Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu’na düzenlenen silahlı saldırı sonrası yaptığı ilk açıklamada Hacıfettahoğlu’na geçmiş olsun dileklerini ilettti ve “Maalesef saat 08:30 sıralarında belediyemiz zabıta müdürümüze kalleşçe ve kahpece menfur bir saldırı oldu.

Başkan Atabay “Adalete güvenimiz tam. Zabıta müdürümüzün durumu iyi “

Biliyorsunuz bize karşı yapılan bu menfur saldırıların hiçbirisi bizim görev yapmamızı engellememiş ve engelleyemeyecektir. Didim’de ranta geçit vermeyeceğiz.

Emniyet müdürümüz ile görüştüm, kamera kayıtları var elde, gerek sokaktan gerekse de zabıta müdürüzün oturduğu evden sabit kameraralardan kayıtlar var, çalışmalarına devam ettiklerini söylediler, fail veya failler en kısa süre içerisinde yakalanıp adalete teslim edilecektir.

Pusu kurarak, saldırararak, ateş ederek hatta öldürerek veya öldürmeye teşebbüs ederek hiç kimseyi korkutamazlar.

Bizim adaletten isteğimiz şudur; bu tip olayları münferit olaylar olarak görmeyip yapılmış ve devam edecek olaylar şeklinde düşünülüp halkın menfaatine çalışan insanların bir nebze korunabilmesi ve kendini daha güçlü hissedebilmeleri için gereken cezanın titizlikle verilmesidir. Adalete her zaman güveniyoruz. Bu saldırı, düzeni korumak için mücadele eden resmi belediye görevlilerine yapılan ne ilk ne de son saldırıdır. Bu mücadele, rant elde etmek için şehrin her tarafına saldıran insanlarla şehrin kolluk kuvvetlerinin yaptığı mücadeledir.

Tabii ki bu işlerin çözümü bu değildir; insanlara pusu kurarak, saldırararak, ateş ederek hatta öldürerek veya öldürmeye teşebbüs ederek hiç kimseyi korkutamazlar.  Bize karşı yapılan bu menfur saldırıların hiçbirisi bizim görev yapmamızı engellememiş ve engelleyemeyecektir. Didim’de ranta geçit vermeyeceğiz” dedi.

Haber : Umut Kaşan / DidimDergi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.