Didim Barınağı mama ve ilaç yardımı bekliyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yakın zaman önce ilçe barınaklarına düzenli olarak yaptığı mama ve ilaç tedariğini kesmesi sonrası Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı ve bu duruma çözüm arayan hayvan severler zor günler yaşıyor.

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Dernek Başkanı Bilal Süren bu konu ile ilgili olarak derneğin sosyal medya kanallarından sürekli yardım çağrısında bulunuyor. Bilal Süren  yaptığı açıklamada ” Aydın Büyükşehir Belediyesi‘nin yakın zaman önce ilçe barınaklarına düzenli olarak yaptığı mama ve ilaç tedariğinin kesmesi sonrası, Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı hekimleri barınağın mama ve ilaç ihtiyacını DİHAD ( Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği) olarak bize aktardılar.

Derneğimizin ve insani olarak vicdani sorumluluğumuz gereği, barınaktaki patili dostlarımızı aç ve ilaçsız bırakamazdık. Sosyal medya hesaplarımızdan çağrıda bulunarak, Didim ve hatta Didim dışından pati dostlarımızı harekete geçirdik. Sosyal medyada güçlü kişi ve hesaplardan acil mama yardımı çağrısında bulunmalarını rica ettik.

Oluşturduğumuz kumbaraya destekler yağdığı gibi çağrımız ile bir çok duyarlı vatandaşlar da bizzat mama alarak barınağa kendileri teslim ettiler. Mama ihtiyacını giderilmesi için küçük büyük tüm bağışçılara sonsuz teşekkür ederiz. Durumun aciliyeti adına oluşan geçici çözümlerin kalıcı hale gelmesini, barınakların mama ve ilaç ihtiyacı gibi en temel ihtiyacını karşılayabilecekleri düzenlemelerin de yetkililerce ivedilikle çözmelerini temenni ediyorum.

Tüm bu sıkıntılar yetmezmiş gibi bir de barınaklar, yasaklı! ırklarla dolduruldu.

Bu yığılmanın sebebi; sokaklara terk edilen ne sözde yasaklı ırkların ne de Belediyelerin ve barınak personellerinindir. Bu durumun tek suçlusu yasa koyuculardır. Yaşama aykırı olan yasa ile yasaklanan hayvanları; alt yapısı hazırlanmadan, sağlıklı ve güvenli yaşam alanları oluşturulmadan, yasaya göre görev tanımı kuduz ve iç dış parazit aşılama; bakım, tedavi, beslenme ve popülasyonun kontrol altına alınması için kısırlaştırma çalışmalarını yürütmek olan barınaklara hapsetmek, CİNAYETTİR! Bu cinayetten, yol yakınken derhal VAZGEÇİLMELİDİR!

Yasayı çıkarıp, topu belediyelere atamazsınız. Barınaklara hapsedilen sözde bu yasaklı ırklar için derhal yapıcı bir düzenleme yapılmalıdır. Önerimiz; bu türlerin gerekli kısırlaştırması ve mikro çip takıldıktan sonra acilen, sahiplendirmesini kolaylaştırarak yeni yuvalarına kavuşturulmasıdır.

Hiç bir yasa, hiç bir canlı türünün yaşamını kast edecek şekilde DÜ-ZEN-LE-NE-MEZ, YA-PI-LA-MAZ!
Çünkü her canlının yaşam hakkı vardır.” dedi

Haber : Umut Kaşan

Dihad’ı daha yakından tanımak için :

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.