TİP: Yargıtay darbesine geçit vermeyeceğiz!

Türkiye İşçi Partisi Örgüt Komitesi Basın Açıklaması

“Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Milletvekilimiz Can Atalay hakkında verdiği kararla Anayasayı ihlal etmiş, anayasal düzeni ortadan kaldırmak anlamına gelen bir darbe girişiminde bulunmuştur! Bu kararı hukuki açıdan değerlendirmek mümkün değildir.

Bu karar, Anayasa Mahkemesi’ni feshetmek, Anayasal düzeni ortadan kaldırmak, Yargıtay eliyle açık bir darbeye yeltenmek demektir!

Yargıtay’ın darbe girişimi karşısında tek bir geri adım atmayacağız. Hiçbir karar halkın iradesinin, hukukun ve Anayasanın üzerinde olamaz!”

TİP: Yargıtay darbesine geçit vermeyeceğiz!
TİP: Yargıtay darbesine geçit vermeyeceğiz!

Değerli Yoldaşlar

Gerçekleşen yargı darbesi ve ardından yaşanan gelişmeler saray rejiminin otoriterleşmesi açısından yeni bir aşamaya geldiğimizi gösteriyor. Bununla beraber yaşananlar ne kadar kaygı verici olsa da toplumda yükselen itiraz ve yargı darbesine karşı toplumsal muhalefetin her kesiminden gelen direnç umut verici. Seçim sonuçlarının akabinde moralini kaybetmiş siyasetle mesafelenmiş insanlar, nefes almak için bile mücadele etmek zorunda olduğumuzu tekrar hatırlıyor.

Türkiye İşçi Partisi olarak milletvekilimize yapılan hak gaspı ile gerçekleşen yargı darbesi nedeniyle sürecin merkezindeyiz. Bu nedenle tepkinin dozu ve yapılabilecekler ile ilgili üyelerimizin beklentilerinin farkındayız, sizlerden gelen tüm önerileri değerlendiriyoruz. Bununla birlikte oluşması mümkün en geniş muhalefet cephesi ile birlikte hareket etmeyi gözeterek iktidara karşı en güçlü tepkiyi örgütlemeyi hedefliyoruz.

Bu strateji kapsamında parti yetkililerimiz demokratik kitle örgütleri, meslek örgütleri ve siyasal partiler ile yapılabilecekler hakkında düzenli görüşmeler yürütüyor. Atacağımız adımlar netleştikçe onları etkin biçimde hayata geçirebilmek için örgütlerimizle paylaşacağız.

Birlikte direnip, birlikte kazanacağız.

Türkiye İşçi Partisi Örgüt Komitesi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.