BABAN GİBİ GİYİNME & PRETTY WOMAN İLE MODA

BABAN GİBİ GİYİNME

 

Çok gerçekçi olmayan vücut ölçüleri, medya/eğlence sektörü tarafından dayatılan güzellik standartları, seksizmin sınırlarında dolaşan reklamlar… Bunlar elbette sadece kadınların başının belası değil ! Erkekler de devamlı geniş omuzlu, bol karın kaslı olmaları gerektiği yönünde “baskılara” maruz kalıyor. Neyse ki ara ara onların da imdadına yetişen trendler de oluşuyor. Bir dönem çok sevilen “Dad bod” akımı ve ‘Dad bod modası’ vardı. Yani baba vücudu modası.

Peki neydi dad bod? Anlaşılacağı üzere baba deyince aklınıza gelen, hiçbir iddiası olmayan, normal vücut işte. Karın, göğüs kası, geniş omuz gibi özelliklerden mümkün olduğunca uzak, hafif de göbekli adamlar ve bu doğal adamlara yakışan göbeğinizi içinize çekmemenizi sağlayan bol ve rahat kombinler. Böyle okuyunca kulağa hiç de sevimli gelmeyebilir. Hangimiz istemeyiz ki şöyle baklavalar, geniş omuzlar, Davut heykeli gibi duran bir adam? Ama bir saniye durup düşünün, öyle adamlar artık vitrinlerde bile sayılı. Üstelik bu heykel gibi Six Pack adamların karşısında/yanında kendinizi ne kadar güvende hissedersiniz? İnanın modacılar da çok iyi biliyorlar ki hemen her kadının hayatının bir döneminde baba gibi güven veren, bir erkek modeli olmuştur. Tam da bu sebeple kadınların babaları gibi olan adamlara ilgisini de unutmayan modacılar dönem dönem böyle ‘dad bod style‘ gibi trendlere de imza atıyorlar.  Ama sizler yine de bilmelisiniz ki moda dergilerinin vazgeçilmezleri göbeksiz geniş omuzlu ve güzel gülen ve bakımlı ve şık erkekler.

Her dönemin nasıl kendine has bir müzik tarzı varsa, kendine has bir modası da var. Çoğumuz babamızı sade kıyafetlerle, ağır ve oturaklı bir şekilde gözümüzün önüne getiririz ama onlar da bir zamanlar gençti ve emin olun dönemlerine uygun olarak giyindiler ve birbirleri ile şıklık yarışına girdiler.

Erkek modasında bu yıl da büyük bir değişim yaşanıyor; mikro desenler, ekoseler, çarpıcı renkler, çizgiler, yıkanmış kumaşlar, ketenler, mısır pamuğunun keyfini yaşatan özel koleksiyonlar, ayrıntılarla dolu özel tasarımlar… Yıllarca kadın modasının gölgesinde kalan erkek modası artık takım elbiseden trikoya, tişörtten gömleğe, çoraptan ayakkabıya kumaşları, desenleri, renkleri ve tasarımlarıyla göz dolduruyor.

Kadın ve Erkek modasında döneminin öncüsü birbirinden baba markalardan olan NOCTURNE, AVVA, BSBFASHİON, PERSPECTİVE, DANİEL TİSSU , FORMENTİ, gibi markların birbirinden şık kombinleri de Didim‘de ‘Pretty Woman Butik’te.’

 

Each era has its own fashion style, just as it owns a unique musical genre. Many of us picture our fathers in plain clothes in an esquire manner, but they were also young back in the days, and they dressed in accordance with the latest fashion of their time and tried to look classier than each other.

There is a big change in men’s fashion this year; micro-patterns, plaids, striking colors, stripes, washed clothes, linens, special collections that let you enjoy Egyptian cotton, special designs that are full of details… Men’s fashion, which has always been overshadowed by women’s fashion, makes a strong impression with clothes, patterns, colors, and designs, from suits to knitwear, t-shirts to shirts, and from socks to shoes. Didyma’s Pretty Woman Boutique offers the most elegant pieces of many.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.