ARAÇ KİRALAMA YAPARKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araç kiralama hızla yaygınlaşıyor. Eğer tatilde bir aracınız varsa seyahat süresince daha çok zaman kazanabiliyor ve seyahatinizi daha pratik ve konforlu hale getirebiliyorsunuz. Özellikle pandemi döneminde, uzak mesafe yolculuğu için, aracı olmayan fakat toplu taşımayı kullanmaktan kaçınan kişiler için araç kiralama hizmetleri yoğun ve özel hizmetler verdiler. Daha konforlu ve sağlıklı tercih olan araç kiralama hizmeti almak, ihtiyaç halinde günü birlik dahi olsa güvenilir hizmet arayan kişiler için, araba kiralamak oldukça da zor bir süreç.

Araba kiralarken nelere dikkat etmeliyiz ? En güvenilir hizmeti almak için neler yapmalıyız? sorularımızı cevaplayan gerek Aydın’da gerekse de Didim’de güvenilir ve uzun yıllardır araç kiralama hizmeti veren Aydın Rent a Car ya da bilinen diğer adı ile Hay-Hay Rent a Car kiralama firması yetkilisi Hakkı Kaşan’a sordum.

Aydın Rent a Car - Hakkı Kaşan
HAY HAY RENT A CAR ( Aydın Rent a Car)  – Hakkı Kaşan

Aydın Rent a Car yetkilisi Hakkı Kaşan “Pandemi ve karantina günleri gerçekten çok zorlandık. Biz Aydın Rent a Car olarak, şehir içi ulaşımda da şoförlü araç kiralama hizmeti de sunduk, havalimanına ücretsiz araç teslimi ve alımı da yaptık bunun dışında, gezi veya turlar için özel hizmetler sağladık hatta yurt dışından gelen müşterilerimize kolaylık ve ayrıcalıklar oluşturduk.

Ekonomik sınıftan lüx sınıfa kadar tüm araçlarımızda en iyi kiralama hizmetini verebilmek için araçlarımızın düzenli bakım ve temizliğine her zamankinden daha çok özen gösterdik. Tüm araçlarımızı hijyen ve sağlık açısından daha sıklıkla ve düzenli olarak temizledik.

Araç kiralama yaparken, öncelikle güvenilir ve kurumsal hizmet veren firmaları tercih etmelisiniz. Müşteri sadakati oluşturmak için, düzenli olarak avantajlı kampanyalar yapıyoruz. Bu sebeple araç kiralarken fiyat karşılaştırması, kampanya ve indirim fırsatlarına bakmak gerekiyor. Bu sayede pek çok özel teklifle karşılaşarak yapacağınız kiralamayı çok daha ekonomik hale getirmek mümkün. Ayrıca bilmelisiniz ki genellikle küçük araçların fiyatı daha avantajlı olur. Ayrıca küçük aracın yakıt tüketimi de daha az, hem kullanması daha kolay oluyor. Kiralayacağınız aracın yakıt durumunu da mutlaka kontrol edin.

Araç kiralarken dikkat edilecek en önemli noktalardan biri de sigorta acentesinin kişisel otomobil politikasını kapsayıp kapsamadığı. Kredi kartıyla ödeme yapılıyorsa, sigortaya ihtiyaç duyulabiliyor. Ancak sizin sigortanız bunu karşılamıyorsa, acentenin sunduğu sigortalardan yararlanmak da mümkün. Sigortasız araç kullanırken olacak hasarlardan siz sorumlusunuz.

Sözleşmesiz araç kiralama yapmamalısınız ve sözleşmeyi imzalamadan önce merak ettiğiniz her şeyi firma yetkiline sormalı ve sözleşme şartlarına uymalısınız ve aracı teslim alırken, kiralama sürecinde ve tüm hasar tespitlerini sözleşmeye not ettirmelisiniz. Bizler araçlarımızdın her detayını çok iyi biliriz. Araçlarımıza uzaktan takip sistemi ile gerektiği durumlarda müdahale de edebiliyoruz. Aydın Rent a Car olarak bizim filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır. Araç kiralama yaparken her şeyden önce kaskonun, araç kiralama firmalarına özel rent a car kaskosu olup olmadığı sorulmalıdır.

Mutlaka adı bilinen, güvenilir firmalardan kiralama yapmaya özen gösterin, ayrıca trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Lütfen trafik kurallarına uyun.” Diyor  Hay Hay Rent a Car ( Aydın Rent a Car ) yetkilisi Hakkı Kaşan

HAY HAY RENT A CAR
Adres: Kurtuluş Mahallesi 2015 Sokak No:23 Aydın  Telefon: 0 537 353 74 74  Telefon: 0 256 213 24 24

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.