Acısıyla tatlısıyIa, Ne şahane bir şey yaşamak “Sezen Aksu”

#sezenaksu yu twitterda TT olmuş görünce #Khaled – C’est La Vie ye Türkçe sözler yazmış o şarkısı konuşuluyor sandım. O da ne linç varmış. Hoş linçsiz günümüz de yok ya zaten !

Şu videodaki kişinin başlattığı saldırı üzerine, konuşan konuşana. “Allah rızası için tepki gösterin demiş” tepki gösteren herkesler de namaz kılmış, hacca gitmiş, zekat ya da sadaka vermiş ya da bir farzı sünneti yerine getirmiş gibi bir mutlulukla ibadet eder gibi küfür kıyamet !

Sezen Aksu'ya "Allah yetenek vermiş"
Sezen Aksu’ya “Allah yetenek vermiş”

Hakaretler uçuşuyor havalarda. Utanmasalar Sezen Aksu dinleyen kafirdir diyecekler. Sarı çiçeğe bile sorsak o da dinler Sezen’i. Sezen dinlemeyen mi var :))) ayrıca tüm bu kötülüğü, hakaretleri de ifade özgürlüğüne sığınarak yapıyorlar.

Peki şimdi bir sanatçının şarkı sözünden yola çıkarak işte bu şarkı ve sözleri islam dinini aşağılıyor suçlaması ile bir sanatçıyı hedef göstermek midir? ifade özgürlüğü !

Kaldı ki #sezenaksu nun hangi Adem’den ve Havva’dan bahsettiğini bile bilmiyoruz ! Bahsettiği Adem ve Havva cahillik yaptı mı yapmadı mı? Onu zaten hiç bilemiyoruz tabii, dilerim ki ispatı mümkün olmayan durumlar için de gerçekten adaleti meşgul etmezsiniz. Yeterince taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık dosyası var !

Düşünsene mahkemede Sezen Aksu şarkısı dinleniyor 🙂

Acısıyla tatlısıyIa
Ne şahane bir şey yaşamak
Dibe vurmak dimdik durmak
Bin bahane bin oyun kurmak

Binmişiz bir alamate
Gidiyoruz kıyamete
Selam söyleyin o cahil
Havva ile Ademe

Gerçi linç de artık atasporu gibi. Ben de avukatım, bir suç varsa duyurusunu ben yaparım hem de reklamım olsun diyen ne kadar avukat(!) varsa da şarkı sözlerinde geçen ifadeden dolayı dini değerlere hakaret suçundan Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını yazmışlar.

Ya siz delirdiniz mi? Diye sormak hakaret midir? Bilemiyorum tabii de “Merak etmeyin kardeşlerim, ben şikayet ettim hesap verecek o kafir” yazan avukatlar var.

O değil de bu kişi kalbinde iman bulunan savcı ve avukatlara Allah rızası için tepki ver, sizleri göreve çağırıyorum derken kastı nedir ben de bu ifadeye takıldım?

Esasında bu talebinin ifadesi için avukatlar harekete geçmelidir bence.

Allah rızası ile ilahi adaleti, tweet atarak takipçiyi resmi şikayet dilekçesi ile mahkemeleri göreve çağırırsın. Olay giderek kriminal bir hal alıyor. Bakalım kim devreye girecek?

#umutkaşan #egeideadergi

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.