ÖNCE MİLAS YANGININDA ÇALIŞTILAR, SONRA DİDİM’DE ORMAN KAMPINDA TANIŞTILAR

Yaşanan sevimsiz yangınlarda bir anda organize olup, işini gücünü bırakıp koşarak yangın bölgelerine gidenlerle ya da gidemeyip uzaktan elinden geleni yapanlarla ama herkes bir şekilde elinden geleni yaptığı için birlikte söndürdük o kocaman yangınları, birlikte sardık, yanık yaralarını  ve acılarımızı.

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği
Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği – DİHAD – Bilal Süren – Fatih Hasdemir 

Yangınlarda yaban hayatı ve hayvanları için birlikte mücadele ettiler, DİHAT (Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği) davet etti, Didim’de yorgunluk attılar.

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği
Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği ( DİHAD) da bölgemizdeki en yakın yangın bölgelerine giderek, yaban hayatını korumak ve de yangınlarda zarar görmüş hayvanlar için arama kurtarma ve yardım çalışmaları ile ateşin içine koşarak Muğla – Milas Yangınında mücadele verdiler. Tıpkı aynı günlerde yangınların içerisinde mücadele eden diğer gönüllü doğa, çevre ve hayvan severler gibi.

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği
Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Bilal Süren ve Dernek Genel Sekreteri Fatih Hasdemir yangınlar sonrasında, o yangınlarda birlikte mücadele verdikleri ekip arkadaşlarını Didim’e yorgunluk atmaya, kamp yapmaya Didim Tavşanburnu Tabiat ve Orman Kampı’na davet ettiler.

Didim’den gelen davet üzerine İzmir, İstanbul, Koceeli, Karamürsel, Nazilli, Gebze gibi Türkiyenin çeşitli il ve ilçelerinden Didim’e gelen doğa ve hayvan severler 9- 10 11- 12 Eylül 2021 de Didim Ormankampı’nda buluştular.

Bu ilk buluşmanın Didim’de geleneksel hale gelmesini isteyen ve şimdiden çalışmalara başlayan DİHAD Başkanı Bilal Süren ‘ Yüreğinde doğa, hayvan, çevre ve insan sevgisi taşıyan, kriz anlarında bir şekilde zorunlu ya da gönüllü faaliyetler içerisinde bulunmuş, bizim gibi insanların, derneklerin tanışmasına, buluşmasına, birlikte keyifli vakit geçirmesine ve dahası daha çok kişiye ulaşmasına DİHAD olarak vesile ve öncü olmak istiyoruz. En zoru ilkleri başlatmaktır. Bu ilk buluşmayı organize ederken bizlere destek olan aynı zamanda güzel yardımsever ve hayvansever ilçemiz Didim’in tanıtımına da destek oldu.

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği
Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği

Bu vesile ile bu özel organizasyonun gerçekleşmesinde katkı sunan ‘Didim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne, Lea Restaourant’a ve Neiva Otel ‘e Didim Belediyesine, Didim Tavşanburnu Tabiat ve Orman Kampı emekçilerine, keyifli minik organizasyonumuz için küçük büyük katkı sunan herkese, davetimizi kırmayarak bizleri mutlu eden misafirlerimize bir kez daha çok teşekkür ederiz’ dedi.

“Umut Kaşan’la Didim’de Hayat” haberidir. www.hurriyet.com.tr link’e tıklayarak Hürriyet Ege’de yayınlanmış haberimize ulaşabilirsiniz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.