ŞİMDİ MUMYALANMIŞ BİTKİ, YOSUN DUVAR ÇOK MODA

 

Çevre dostu, stabilize edilmiş bu bitkiler , tasarıma, lokasyona ve kişiye özel değişik boyutlarda üretimler ve tasarımlar yapılabilmektedir. Bu Mumyalama tekniği ile %100 doğal kalmalarını sağlayarak stabilize edilen bu bitkilerin güneş, su, nem, toprak, ilaçlama gibi dengelerini de muhafaza altına alındığı için, bu bitkiler sulama, güneş ışığı, budama ve bakıma ihtiyaç duymadan uzun yıllar yaşamaktadırlar.

www.mossartturkey.com
 • ilk günkü doku, renk, koku formlarını ve canlılıklarını muhafaza ederek, mekânların havasına doğallık katar.
 • Gerekli koşullar sağlandığında 10 yıla kadar yaşamaktadır.
 • Karbondioksit salımı olmadığı için kapalı tüm alanlarda güvenle kullanılabilir.
 • Antibakteriyeldir, parazit ve böceklenme yapmazlar.
 • Estetik ve ekolojiktir.
 • Fotosentez yapmazlar; hacmi sabit ve kontrol altında kalır.
 • Stabilize bitkiler gerek dekoratif çözümler anlamında gerekse de mükemmel bir çözümdür.
 • Göz alıcıdır ve egzotik bir havası vardır.
 • Ses yalıtımı sağlarlar.
 • Yüksek kalitede doğal bir bitkilendirme çalışması yapılan alan, özellikleri sebebiyle uzun süre kalıcılık sağlar.

Mumyalanmış Bitki Nedir? : Mumyalanmış bitkiler, çok yönlü kullanım olanaklarıyla sadece peyzaj sektörünün değil, tasarımın her kulvarındaki sanatçıların da yararlanabileceği yeni nesil çözüm ortağıdır.

Mumyalanmış bitkisel ürünler kapalı havuz çevrelerinde sauna ve spa merkezlerinde, ofislerde, hava alanlarında, güzellik salonlarında, otellerde, okullarda, kültür merkezlerinde, fuar stantlarında, hastanelerde, cafelerde, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, mağazalarda, evlerinizde, davet & organizasyonlarda, mimari projelerde, canlı bitkilerin yaşayamadığı tüm kapalı alanlarda ve her sektörde estetik ve görsel anlamda üstün performans sergilemektedir.

Canlı ağaç, bitki ve yosunlar, budanmış dallar ve bitkileri yaşam döngülerinde en iyi görünüşe sahip oldukları döneminde toplanarak, seçilen bu bitkiler mumyalama işlemine alınıyor. Nem oranı, ısı ve ışık arasındaki bitkisine özel en iyi dengenin bulunduğu noktada ise dönüşüm süreci başlıyor. Bitkileri stabilize hale getiren mumyalanma işlemini sağlayan, insana ve doğaya hiçbir zararı olmayan özel bir solüsyon; bitkilerin köklerinden veya kesilen dalların uçlarından çekmeye bırakılıyor.

Tasarım Uygulama İletişim ve Bilgi :  MossartTurkey

 

Konular

E- Bülten

  Sosyal IDEA

  Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.