DİDİM’DE OKUL HEYACANI

13 bin öğrencinin yüz yüze eğitime merhaba dediği Didim’de 34’ü resmi 11’i özel olmak üzere toplam 45 okulda 777 öğretmen ve idareci de yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler ile buluşmanın heyecanı yaşadı.

DİDİM’DE OKUL HEYACANI
DİDİM’DE OKUL HEYACANI

DİDİM’DE DEPREME DAYANIKSIZ 3 OKUL YIKILIYOR

Didim’de depreme dayanıksız olduğu tespit edilen 3 okul yıkılarak yeniden yapılacak. Aydın Valiliği Yatırım ve Koordinasyon İzleme Başkanlığı (YİKOB) tarafından yeniden yapılacak olan Arif Nihat Asya İlkokulu, Yalıköy Ortaokulu ve Denizköy İlk ve Ortaokulları yıkılarak yerine en az 12 derslikli yeni okul yapılacak.  Yıkılan okulların öğrencileri diğer okullarda ders başı yaptı. Arif Nihat Asya İlkokulu öğrencileri Mahir Özgür Damar İlkokulu’na, Yalıköy Ortaokulu öğrencileri de Yalıköy İlkokulu’na, Denizköy İlk ve Ortaokulu öğrencileri de Akbük Cemal Ergenekon Ortaokulu’nda eğitime başlayacak.

“3 OKULUN ÖĞRENCİLERİ GEÇİCİ OKULLARDA”

DİDİM’DE OKUL HEYACANI
DİDİM’DE OKUL HEYACANI

Didim’de bulunan Valiler İlkokulu, Selçuk Özsoy Ortaokulu ve Akyeniköy Ortaokulu güçlendirme çalışmaları nedeniyle açılamayacak. Bu kapsamda Valiler İlkokulu öğrencileri Valiler Ortaokulu’na, Selçuk Özsoy Ortaokulu öğrencileri Efeler Ortaokulu’na ve Akyeniköy Ortaokulu öğrencileri de Akköy Ortaokulu’na gidecek ve ikili öğretim verilecek. Selçuk Özsoy Ortaokulu’ndaki çalışmaların bir aylık sürede tamamlanarak öğrencilerin yeniden okullarına döneceği ileri sürüldü.

ATATÜRK İLKOKULU EK BİNALARININ YERİNE YENİ OKUL

Didim’in en eski okulu olan Atatürk İlkokulu bünyesinde bulunan ek binaların da yıkılacağı ve yerine 24 derslikli yeni bir okul yapılacağı öğrenildi.

DİDİM’DE OKUL HEYACANI
DİDİM’DE OKUL HEYACANI

“Umut Kaşan’la Didim’de Hayat” haberidir. www.hurriyet.com.tr link’e tıklayarak Hürriyet Ege’de yayınlanmış haberimize ulaşabilirsiniz.

Konular

E- Bülten

    Sosyal IDEA

    Bizi takip edip yalnız bırakmayan siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.